Искам секцио, но ако бебето тръгне по-рано ще ми го направят ли!?

  • 3 068
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Първото ми раждане беше кошмарно. Тръгнах с нормално раждане и завърших със секцио. Разбрах и от двете, така че сега предпочитам секциото. Само че се опасявам дали ще искат да ме оперират, ако имам да речем голямо разкритие, т. е ако е започнало нормално раждане. Поради тази причина мисля да родя и в клиниката на д-р Мазнейкова, уж за да избера начина на раждане аз. Но и за там не съм сигурна, дали ще се съгласят на операция при започнал процес. Въпроса ми е дали на някой при планирано секцио, бебенцето е тръгнало да излиза по-рано и дали секциото е извършено при голямо разкритие. Благодаря на всички, които ми отговорят! preggo

# 1
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Ами като си избереш клиника и екип, те ще те консултират и ще насочат дата за секциото, която ще е преди термина Peace
Така че ще е по-рано, ако нсе пак раждането тръгне, май не може да се направи, не знам, мисля, че има опасност за бебето Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 6 438
Посъветвай се с гинеколог.Той ще ти обясни дали може да стане така,както искаш.
Само да вметна,че ако първото ти раждане е било кошмарно,не значи ,че и това ще е . Peace

# 3
  • Мнения: 4 555
Спокойно, има много такива случаи, не се притеснявай изобщо.
Не е опасно за бебето, а предишно секцио си е съвсем валидно показание и сегашното ти раждане да е такова. Иди в клиниката, говори с докторът, който си избрала, определете дата и се разберете какво ще правите, ако тръгне по-рано. Едва ли ще ти откажат да ти направят секцио, въпреки започналото раждане.
Не се тревожи изобщо!

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Честно казано, почти няма да се намери лекар, който да иска да те изроди нормално след първо секцио.
Те направо препоръчват второ секцио при първо раждане със секцио.
А иначе това са нормалните страхове на всяка бременна, която ще ражда със секцио - да не тръгне бебето преди термин и да се роди нормално.  Grinning
Моят лекар ме уверяваше, че дори да тръгне бебето, пак имат време да съберат екип по всяко време на денонощието и да си родя със секцио.
Плюс това последните седмици ще те наблюдават повече и ще определят подходяща дата за операцията, предвид състоянието ти.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Няма причина да не ти направят секцио.Моя позната започна да ражда преди датата на секциото, отиде в болница и извадиха бебето с операция.

# 6
  • Мнения: 478
Аз бях с планирано секцио, но бебо тръгна по-рано. В 3:00 бях в болницата и бях с 3см разкритие свикаха екип и 5:30 ме оперираха (бебчо беше седалищно) незнам с какво разкритие съм била ама предполагам поне 4,5см като съм влезнала в операционата.

# 7
  • Мнения: 4 335
Разбира се,4е ако имаш уговорка за секцио ще ти го направят.Аз имам дата определена за секцио,но ако нещо стане преди това и бебо трьгне да излиза,гинеколошката,която ще ми го прави каза,4е няма проблем тогава да се направи Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Според мен секцио не могат да ти откажа, пък и както беше писал някой по горе, почти не може да се намери лекар който да се наеме да те изроди нормално, заради усложненията които може да предизвика нормалното раждане след секцио. Аз обаче на твое място, не бих се тревожила за това дали ще ми откажат или не, а бих се уговорила с добър лекар. Все пак секциото колкото и рутинна да е, си е доста сериозна коремна операция, при която не бих се оставила в ръцете на кой де е лекар   bouquet

# 9
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ммм дааа правилно с апислаи мамите,че секциото  е задължително след първо раждане СЕКЦИО Peace
рядко се среща лекар който да се заеме да изражда жена която е имала раждане  със секцио преди това Peace
тъй че и да тръгне по рано бебо   пак ща клъцнат Peace

# 10
  • Мнения: 4 451
В Бг се практикува обикновено така: след като първото раждане е било със секцио, и второто ще е така.

# 11
  • Мнения: 104
Само да кажа, че първото ми секцио беше преди седем години и лекаря каза, че след като минат две год. може да се роди нормално. Ходя при мн. добър гинеколог, които на въпроса ми: "Нали ще е секцио, дори и бебето да тръгне по-рано?", отговори че това зависи как ще тръгне всичко, т. е ако имам разкритие няма нужда от операция. Затова и след този неудовлетворителен отговор, мъжа ми ме навива да родя в частна клиника, за да направят каквото искам.

# 12
  • Мнения: 2 309
Няма причина да не ти направят в случай,че бебето изпревари термина!

# 13
  • Мнения: 4 335
А всьшност секциото ти колко дни преди термина ти е насро4ено Thinking

# 14
  • Мнения: 10 983
Само че се опасявам дали ще искат да ме оперират, ако имам да речем голямо разкритие, т. е ако е започнало нормално раждане. ... Но и за там не съм сигурна, дали ще се съгласят на операция при започнал процес.

Аз родих с планово секцио. В деня преди операцията се оказа, че съм с 3 см разкритие, а рано сутринта на планирания ден ми тръгна нормално раждане. Оперираха ме както си беше по план. Всичко това стана 9 дена преди термина.

Общи условия

Активация на акаунт