Разрушени зъбки от кърмене? newsm78

  • 1 444
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
 Момичета,моето бебе е на 11 месеца.Преди няколко месеца забелязах че малко от едното зъбче липсва.Помислих си че се е ударил някъде и аз не съм го видяла.Да но днес забелязах ,че половината от едно друго зъбче го няма.Мисля че те се рушат от самосебеси.
 Кармим се ,не съм давала АМ.Кърмим се и през нощта.Греша ли някъде ?Не пием много вода?
 Да спирам ли да кърмя?  Трябва ли да се води на зъболекар толкова малък?
Помогнете ми.

# 1
  • Мнения: 919
Задължително го заведи на зъболекар. Не е малък, щом има зъбки Wink
Кърменето не вярвам да е причината, не и основната. Дете на 11 месеца при всички положения трябва да пие мляко, а по-добро от кърмата няма, така че не виждам с какво ще си помогнеш ако го отбиеш.
Все пак можеш да пробваш да спреш да го приспиваш на гърдата или поне да следиш да не се задържа кърма в устата му когато спи.
Надявам се някой да се включи с по-компетентен отговор Peace

# 2
  • Мнения: 911
Развалени зъби, заради кърмене - това е в топ тройката на най-големите глупости, които съм чувала. Не го споменавай на друго място, че си е направо за смях!

Бързо си заведи бебето на зъболекар и дано проблемът се разреши!

Пиши какво е станало! Успех!

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Заведи на зъболекар обезателно.
Има такава болест по зъбките - покафевяват и се рушат. Зъболекарят ще ги запечата със специален препарат, да спаси каквото може. Лечение доколкото знам, няма. Когато излезат постоянните зъби, ще са здрави, това няма да им се отрази.

Няма връзка кърменето. Евентуално могат да те посъветват да ги миеш след последното кърмене вечер.

# 4
  • Мнения: 49
  Много странно но не са покафенели момичета.Мерси за бързите отговори.Белички са но просто си личи ,че не са гладки а с една грапава повърхност.Много ми е странно.Да не би да му лисва нещо ,знам ли?

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това е първата фаза - разрушаването на емайла, кафявото идва по-късно. Емайлът на млечните зъбки се формира още в зародишното развитие, така че не търси причини в храненето в момента, не там е проблемът Confused Не е съвсем изяснено какво причинява този проблем при зъбките, има различни предположения, включително прием на някои лекарства по време на бременността и т.н., но рядко се установява нещо със сигурност. Важно е сега да вземете мерки, за да не се стигне до по-нататъшно рушене на зъбките.

# 6
  • Мнения: 49
Хора аз съвсем се притесних.Какви лекарства ,аз не съм употребявала нищо.Да не би да е от упойката по ввреме на раждането.Пиех витаминки иначе и уж ядях здравословна храна.Най-интересното беше ,(е плацентата беше доста калцирала и ме питаха да ли съм пушила.Не съм.къде мога да прочета нещо по въпроса?

# 7
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Как се храни бебето с друга храна? Имам предвид, дъвче ли нормално или избягва твърда храна?

# 8
  • Мнения: 49
  По принцип не сме имали досега проблеми.Но от една седмица,откакто му падна зъбчето до половина не иска много много да хапва,но кърма не отказва.Отначало го свързвах с това ,че бяхме болнички..Но днес се замислих чу може да го боят вече зъбките.Ще го заведем на зъболекар в наай-скоро време.

# 9
  • Мнения: 5 500
Пила ли си Зимафлуор като бременна, давала ли си му Зимафлуор след като се роди? Каква вода си пила като бременна, каква пиеш сега?

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 00:54 от AFRODDITA

# 10
  • Мнения: 49
  Не не съм пила флуор като бременна,само едни френски витамини за бременни.
Давала съм му повечко месни пюрета,не
пие много вода.Доста често е на гърда.Но плацентата ми беше калцирала ,без да съм пушила
оф т,ва вече го казах.иначе имаме зъби от доста отдавна.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 673
.....
Няма връзка кърменето. Евентуално могат да те посъветват да ги миеш след последното кърмене вечер.
А като суче и нощем често, какво се прави? Евентуално да мием след всяко сучене...но така се обезмисля сученето за приспиване... Laughing Анна няма проблеми с 4-те си зъба, но и аз се замислих напоследък доколко нощното кърмене може да повреди зъбите? newsm78

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Кърменето по принцип не им вреди Wink Денем или нощем. Вредни могат да са частици твърди храни, заседнали между зъбите.
Това, че понякога се дават такива препоръки, просто го отбелязвам. Ако се рушат зъбите, каквото и да яде, ще се рушат - най-много със запечатване да се спре временно процеса.

# 13
  • Мнения: 5 500
Рушенето на зъбите тръгва от вътре навън, така че запечатване не би помогнало Peace

# 14
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Много малко мога да добавя след коментара на "колежките"  Wink :
... Емайлът на млечните зъбки се формира още в зародишното развитие, така че не търси причини в храненето в момента, не там е проблемът Confused Не е съвсем изяснено какво причинява този проблем при зъбките, има различни предположения, включително прием на някои лекарства по време на бременността и т.н., но рядко се установява нещо със сигурност...

Съжялявам за проблема ти, nqmawremeSad Аз не бих обвинил кърменето за състоянието на зъбките. Абсолютно погрешно е кърмата да се разглежда само като доставчик на захари и оттам, като опасност за киселинна атака в/у все още оформящите се млечни зъбки.

Малката ми дъщеря (виж подписа ми) е основно на кърма, вечер цоцка поне по 5 пъти, Мама в чудо се вижда...  Tired Ако предположението за "вредната кърма" е вярно, почти всички деца кърмени нощем би трябвало да са с увредени зъби!

Причина за състоянието на зъбките няма да откриете. Природата не успява да направи всичко перефктно. Това не означава, че и постоянните зъбки на детето ще бъдат такива.

Кърми детето си, това е моя съвет, като зъболекар и като загрижен родител!

Рушенето на зъбите тръгва от вътре навън, така че запечатване не би помогнало Peace

Това не е така. Има и такива случаи, но са редки и протичат по съвсем различен начин от коментирания тук. Най-вероятно става въпрос за нарушаване в минерализацията на емайла. Оттам и лесното му изронване. Този твърд и устойчив на киселини слой предпазва вътрешния. Колегата ще прецени дълбочината на увреждането и ще даде своите препоръки.

Желая успех!  Praynig

     



Общи условия

Активация на акаунт