За режимът на хранене

  • 441
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 502
Искам да ви попитам събуждате ли децата си през деня ако е дошъл часът за хранене?
Моят синковец, направо ме побърква. Да е жив и здрав, ама ако има лесно непрекъснато да спи. Мен от една страна това ме устройва, ама от друга - поредния мастит. Вчера например като го нахраних в 12ч. на обяд се е събудил в 17:30ч., аз накрая започнах да се цедя, защото още не съм се възстановила от поредното ми запушване на канали и ме е страх да не се скопосам пак. Майка ми препоръча да го будя, за да може да си изгради някакъв режим, а и аз да не си патя с гърдите. И май ще започвам да го правя. Сега пак спим, а часът за хранене вече минава, а аз започвам да усещам млякото.
И още нещо. Мисля си при усовие, че аз го храня в 21-22ч. и може да се каже. че това е последното му хранене за деня, след това се събужда към 3-4ч. през нощта, дали да не пробвам да го храня преди да си легна, към 24ч. или 1ч., т.е. да го събудя да го нахраня и той да има възможност да спи цяла нощ, че и аз покрай него. Какво мислите по въпроса?

# 1
  • София
  • Мнения: 747
Цитат на: Mama Vessi
Мисля си при усовие, че аз го храня в 21-22ч. и може да се каже. че това е последното му хранене за деня, след това се събужда към 3-4ч. през нощта, дали да не пробвам да го храня преди да си легна, към 24ч. или 1ч., т.е. да го събудя да го нахраня и той да има възможност да спи цяла нощ, че и аз покрай него. Какво мислите по въпроса?

 При нас е по същия начин с часовете( с малки изключения понякога). Пробвала съм да го будя към полунощ, но после пак си се събужда към 3-4-5 часа. Затова престанах да правя опити...
Единствения ми вариант е да си лягам по- рано, но това НИКОГА не се получава Sad

# 2
  • София
  • Мнения: 190
Моя също правеше така - спи от 15-21h, а през ноща става и в 2-3 и в 5-6. И аз пробвах да го будя, но нямаше ефект.

# 3
  • Мнения: 1 502
А за дневното спане, будехте ли ги?

# 4
  • София
  • Мнения: 190
Не, не съм. Но от скоро си започна нов "режим" - по 1/2-1 час сън след ядене; по цял ден е буден и през ноща си спи по-дълго (от 21-22 до към 4-5)

# 5
  • Мнения: 4 629
Сина ми сега се храни през 5-6-7 часа. Започна така като навърши 3 месеца. Само 1 път съм го будила, защото гърдите ми бяха препълнени. Иначе реших да оставя кърмата ми да се регулира спрямо нуждите на детето и се получи.

Започнах обаче, всяка вечер го будя в 11 за кърмене и така той спи до към 6 сутринта. Та, ако искаш опитай да си будиш детето както казваш към 12 и може и при вас да се получи. Желая ти успех Grinning

# 6
  • Мнения: 1 502
#Milti Вече за втори път спим по цяла нощ. Последното ни хранене е в 22ч. и се събуждаме в 5.30ч. След което си започваме 3-часовия дневен режим режим. #Milti  Grinning

# 7
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Mama Vessi
#Milti Вече за втори път спим по цяла нощ. Последното ни хранене е в 22ч. и се събуждаме в 5.30ч. След което си започваме 3-часовия дневен режим режим. #Milti  Grinning

Това ми напомня на режима на моя син!
Но той имаше навика при скокове в растежа да си хапва през деня през час и ме влудяваше! А иначе постепенно си удължи нощното спане

# 8
  • Мнения: 4 242
Когато дъщеря ми стана по-сънлива (2-3-ти месец) и започна големите паузи за месец качи само 200гр. Реших да я храня по често а и за гърдите и беше по добре че не се препълваха. За да не я будя я слагах да спи на нашето легло или на удобно място така че да мога на 2-2.5 часа да полягвам при нея и насън й давах да суче.  Wink Получаваше се Laughing

Общи условия

Активация на акаунт