Контракции, искам повече обяснение

  • 4 032
  • 11
  •   1
Отговори
Може ли някой да ми обясни точно какво е контракция освен втвърдяването нак орема, защото аз имам постоянни болки и някъде четох че болки като при мензис е контракзция. Моля кажете защото ме е страх

# 1
  • Мнения: 1 393
Контракцията както самата ти каза е болка с втвърдяване на стомаха.При контракции,повтарящи се на 6-7мин.те съветвам да отидеш на лекар.Иначе са нормални-подготвителни контракции.Може да пиеш Ношпа и Магне Б6 или Магнереч,но по-добре се посъветваи преди това с гинеколага си.

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Това може да са подготвителни контракции, на нередовен интервал от време и слаби като болка. Контракциите са като менструални болки, само че доста по силни, които се увеличават постепенно. Може да преминат и към болки в кръста. В началото са слаби и нередовни, но след време все повече се усилват и интервала между тях става редовен и зачестява, като стигне до 8-10 мин. и се ходи в болницата. По точно от менструални болки, не може да се обясни, мен ме боляха и двата яйчника, като при менструация. Но на мен корема ми беше твърд през цялата бременност, незнам дали това се дължеше на факта, че бях слаба, в сравнениес др. бременни.

# 3
  • Мнения: 544
Мисля, че най-точното е втвърдяването на матката, а от там и на корема. При контракция мускулите се съкращават. Ако си в първите месеци обаче, може да не го усетиш.

Аз имах контракции през цялата бременност почти. В началото ги виждаше само гинеколога ми, аз не им обръщах внимание. Не ме е боляло, а корема ми си беше твърд поначало.

Към края на бременността при контракция корема ми ставаше като камък и ми пречеше като дишам. В 9 мес. имах постоянни тъпи болки (като менструални), но това беше от тежестта на матката, а не при контракция.

Контракциите при раждането - вече си бяха болезнени, но нямаха нищо общо с менструалните болки, т.е. боли на съвсем друго место Wink

Ако се притесняваш, най-добре отиди на преглед. Може и в спешен кабинет на АГ.

# 4
  • Мнения: 2 910
Вижда се,че всички сме на едно мнение.Най-точно и просто казано,контракцията е като менструалната болка.Но са вазможни и подготвителни контракции.При мен започнаха в осмия месец.Най-добре се посъветвай с гинеколога си.

# 5
  • Мнения: 1 581
Моите контракции започнаха с болки в кръста - както при мензис. След това започна да ми се стага и отпуска корема, и болката в кръста се засили.
Бях в 35 седмица - когато се засили болката, пих Но-шпа, изчаках 45 мин да видя дали ще действа, тогава отидох в болницата. Бях с пълно разкритие и родих.
Така че те съветвам, ако имаш болки, да идеш веднага на лекар, дори да е фалшива тревога.

Прочетох и другата ти тема, след като имаш и разкритие, се пази, ако ти се появяват често контракции се консултирай с лекар. Предполагам, че редовно те следят. По-добре фалшива тревога, отколкото непроверена.

# 6
  • Мнения: 1 383
Добре са ти разяснили какво е контракция, аз искам да ти кажа че тъпи болки ниско долу, дори на спазми могат да се дължат и на чревни проблеми. Аз и през двете бременности правя нещо като колит, понякога дори ми изтръпва целия крак, имам силни спазми, а коремът ми е мек. Понякога след като съм яла боб или леща усещам тъпа болка ниско долу, в началото на първата бременност много се плашех, но вече я различавам от контракциите. Иначе имам и доста контракции, но безболезнени. При наличието на каквато и да е болка е добре да се консултираш с лекар.

# 7
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не винаги боли като менструална болка, мен ме болеше по различен начин. Най-вече кръста, като болката се разпростираше навсякъде и надолу към краката. И аз бях с болезнени контракции през цялата бременност. Най-сигурно ще разбереш дали е контракция, като легнеш по гръб, отпуснеш се и си сложиш ръката на корема. Когато започне болката коремът се втвърдява (с ръката се усеща) и постепенно се отпуска, ако е така - контракция е. Ако си права, може и да ти е по-трудно да усетиш втвърдяването.
Ако си бременна с контракции, бягай при гинеколога си, има много медикаменти, с които може да се нормализира положението, не се страхувай и повече почивка!

# 8
  • Мнения: 218
Baby-boy, те другите които вече са имали деца разясниха какво е котракция Grinning  В моите книги пише, че ако са болезнени, или са по-начесто от 5-6 за един час, в продължение на три часа, и не намаляват като си почиваш, върви веднага на лекар, т.к. може да означава преждевременно раждане. Аз ги усещам от седмия месец, но не са болезнени, само неприятни.

# 9
  • Мнения: 2 332
Само аз май контракциите съм ги усещала по различен начин... моите си бяха като силна болка в корема при разстройство...  Embarassed

# 10
Благодаря на всички ви, но моята болка е постоянна като менструална и опъване на корема особено ако стоя повече време права. Лекарите казват че така ще е явно до края но аз постоянно се притеснявам.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Ами ти всъщност в кой месец си?Аз във 2 и 3 месец имах доста често такива болки,но ми казаха че това е разтягане на матката,понеже се повдигала нагоре.А през  първия месец с липсваща менструация ме боля цяла седмица силно,все едно всеки момент ще ми дойде.

Общи условия

Активация на акаунт