От кога на гърне?

  • 3 460
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 364
zdraveite mili mami!molia vi da spodelite opita si zashtoto v momenta se 4uvstvam malko bezpomoshtna.dashteria mi e na 14 meseca i vse oshte riadko pravi neshto na garneto.mnogo pati sedi  i ne pravi nishto i kogato i obuja pampersa go svar6va v nego.neznam kak da postapia i kak da ja nakaram da izpolzva garneto,neznam koga triabva da ja slagam i dali e do6lo vremeto .molia vi pomognete mi!

Последна редакция: вт, 03 яну 2006, 11:51 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 1 393
И ние сме така и като гледам май никога няма да се научи да върши нещо в гърнето.Грешката ми беше,че не я научих още докато беше на 6-7месеца.Вече е късно.

# 2
  • Мнения: 3 562
Цитат на: Mama Bubu
....Грешката ми беше,че не я научих още докато беше на 6-7месеца.Вече е късно.

Според мен е невъзможно да научиш бебе на 6-7 месеца на подобно нещо Sign Exclamation

# 3
  • Мнения: 364
molia te ne me ot4aivai!na kolko meseca ste vie?az ja slagam ot 3-4 meseca ,no rezultat raven na nula Sad

# 4
  • Мнения: 3 562
Цитат на: stasi_1
...dashteria mi e na 14 meseca i vse oshte riadko pravi neshto na garneto.mnogo pati sedi  i ne pravi nishto ...

За вашата възраст направо си е постижение, че въобще седите на гърне - не бързай и не насилвай детето Sign Exclamation
Потърси има много стари теми по въпроса  Laughing

# 5
  • Мнения: 3 562
Цитат на: stasi_1
molia te ne me ot4aivai!na kolko meseca ste vie?az ja slagam ot 3-4 meseca ,no rezultat raven na nula Sad

На гърне ли си я слагала на 3-4 месеца?

# 6
  • Мнения: 1 393
Ние сме на 1г.5-6м.,но децата на повечето ми приятели,които сега ходят на гърне ги научиха,още щом започнаха да седят т.е.6-7м.Аз тогава философстах,че е рано и резултата е налице Cry

# 7
  • Мнения: 431
Стига бе! Големият ми син се научи да ходи в гърнето на две години. Преди това аз нямах желание и не разрешавах на никой да го пришпорва. Идва си му времето и започва. Не съм имала никакви проблеми- "приучването" продължи една седмица. Не си изнасилвай детето. Това с 5-6 месечни бебета, научени на гърне е голям виц и ПРОСТОТИЯ. Няма ли най-после да престанете да слушате бабичките около себе си????

# 8
  • Мнения: 1 250
Цитат на: Roshalche
Цитат на: Mama Bubu
....Грешката ми беше,че не я научих още докато беше на 6-7месеца.Вече е късно.

Според мен е невъзможно да научиш бебе на 6-7 месеца на подобно нещо Sign Exclamation


Според книгата на д-р Спок (издане от 1995), детето трябва да се слага на гърне от момента в който може да стои стабилно седнало. Слага се веднага след събуждане, когато организмът е свикнал да върши неща като пишкане. Така на бебето се създавало навик да прави това нещо на гърнето, а не в памперса.

Синът ми се научи доста бързо, но затова пък при дъщерята претърпях провал - вероятно защото още нощем пишка, и не може да изкара цялата нощ суха.

Като говоря с познати - децата изведнъж се отказват да се напишкват - вероятно когато психически и неврологично са готови за това. Въпроса е само да не се създаде страх в детето от предмета "гърне".

# 9
  • Мнения: 1 393
Това не са бабини девитини,а ФАКТИ,в които лично се убедих!
Но не искам да налагам моето мнение,а само да го споделя.

# 10
  • Мнения: 364
az ne ja nasilvam zapo4nah da ja slagam kato be6e na 11meseca ,no ne ja slagah mnogo 4esto.mojata plemeni4ka beshe na 15 meseca kogato i mahnaha okon4atelno pampersa!az se ot4aivam za drugo tuk v germania deca na 3 godini sa oshte s pampers i biberoni v ustata.ne iskam i mojata sarah na 3 da e oshte s pampers!

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Абе всички мами минали по този път казват, че до 2 годи и половина се научават. При всяко дете е индивидуално.

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: stasi_1
az ne ja nasilvam zapo4nah da ja slagam kato be6e na 11meseca ,no ne ja slagah mnogo 4esto.mojata plemeni4ka beshe na 15 meseca kogato i mahnaha okon4atelno pampersa!az se ot4aivam za drugo tuk v germania deca na 3 godini sa oshte s pampers i biberoni v ustata.ne iskam i mojata sarah na 3 da e oshte s pampers!

Струва ми се малко вероятно толкова рано да са ги махнали окончателно, но всичко е възможно. Детето на етърва ми до 3 години беше с памперс нощно време, защото тогава им е трудно да се контролират. Но аз не вярвам на всички майки, някои дори казват, че 3 месечното им бебе им казва мамо.   Shocked  #Shocked

# 13
  • Мнения: 2 534
Пуснах Поли на ясла на 10 месеца и чак сега , два месеца по-късно разбрах , че я слагат там на гърне .
В началото ми се искаше да я науча отрано , още след като се научи да сяда , ама разбрах , че няма смисъл. До две годинки тази дейност, ако изобщо я свършат е механична . Едва след 1.6 - 2 г. детето разбира за какво служи въпросното гърне.

# 14
  • Мнения: 2 032
Аз мога да говоря само от собствен опит. Тук в Англия преобладаващото мнение е, че трябва да се изчака докато детето може да разбира за какво ства въпрос, да си казва и т.н., абе общо взето докато е на 2 години. Майка ми обаче, от българската школа, започна да слага дъщеря ми на гърне след 11ия месец, след всяко ядене, а аз си казах, ако не помогне, поне няма да навреди, и за мое изумление, малката много бързо се научи да прави акото на гърне. Още не можеше да говори, но взе и да казва "а-а". Сега сме на 2 години, от 1 година не се е нааквала, сега се учим и да не пишкаме в гащите (преди това бях опитала, но не бяхме готови, аз оставих за малко въпроса да не създвам излишен стрес, и сега почти сме постигнали целта).
От приятелки виждам, че момченцата май по-късно се научват.

Общи условия

Активация на акаунт