Отговори
  • Мнения: 3 506
Гледайки вече трети ден болното си дете, се разкъсвам между желанието си да го заведа на лекар и да отхвърля този товар от плещите си, и тоталното си недоверие към "боговете" в бели престилки. И установявам, че се чувствам направо безсилна и че в такава сериозна ситуация (но не дотам кризисна, че да ме изстреля към Бърза помощ) направо не знам какво да направя.

След като най-накрая успях да говоря с хомеопатката, при която по принцип водя децата, тя ме помоли да посетим УНГ доктор, за да му промие болното ухо. И отново същата дилема - ако го заведа, със сигурност ще искат да му направят парецентеза, ако не и да го оставят в болница. Ако откажа, ще са груби, арогантни, изобщо ще ме наврат в миша дупка. Или просто както са го натиснали, да му чистят ушите, ще извършат манипулацията, без изобщо да ме питат...

Затова и пускам тази тема - да си споделим специалисти, които няма да са лоши с нас, само защото искаме да сме информирани, да участваме в избора на лечение, които няма да ни изгонят, ако откажем да приемем съвета им и т.н. Идеята ми е да не си говорим за джи пи та, но ако искате - нямам нищо против, да ги сложим и тях.

Преди 3 години с чисто сърце бих сложила тук д-р Първанова, V градска, УНГ, но последния път, когато водих децата малко ме разочарова с настойчивостта си да дам на малката АБ за почти преминал отит, та не знам вече и за нея... Отгоре на това съм и затрила координатите...

За други май не се сещам  Sad, но дано успеем да позапълним темичката... Вие сте.

# 1
  • Мнения: 4 414
това ми е много болна тема...
за съжаление, нямам срещи с подобни лица и не мога да се включа с координати Sad но темата е много хубава и много се надявам да я запълним с полезна информация.
понеже съм бременна, на дневен ред са ми гинеколозите. имах едни преживявания с открити бактерии преди месец почти. гинекологът ми искаше да пия АБ. аз, много ясно, не исках. да, ама никой не те пита! няма друг начин и толкоз. ами не го пих. направих друго нещо по съвет на хомеопатката и с огромната онлайн подкрепа на Кристиян/Благодаря!/ и бактериите ги няма, а аз си спестих 5 дена АБ. да, обаче това има хиляди проблеми - не можеш да кажеш, че не си пил АБ, щото се сърдят; не можеш да си пуснеш сам изследване, щото го прави само гинеколог...изобщо за едни тъпи бактерии трябваше да измисля 100 врътки.
сега като се замисля, че искам да раждам най-нормално, без да ми се месят и свят ми се завива...та с 2 думи, ще съм благодарна на координати на АГ специалисти, толертни към пациентите си с различно виждане и особено на такива, подкрепящи активното раждане.

# 2
  • Мнения: 3 506
Agneshka,

И мен ме интересуват гинеколози поради други разни причини, но... Специално за активно раждане доскоро бих ти препоръчала ваната в "Св. София" (1-во АГ, не на Мазнейкова), макар и не с цяло сърце, защото имам мои си резерви към тази болница/докторка. Но едно скорошно събитие още повече ме разочарова от нея.... Може би и Токуда е вариант - там уж има доктори, подкрепящи естественото раждане, а и като частна клиника, може би ще има повече място за пазарлъци. Но е частна. Или трети вариант - ако се чувстваш достатъчно войнствено настроена - избираш една болница и отиваш да родиш при дежурния екип. Поне шансът да те напъват да родиш за два часа е минимален. Аз така направих с второто ми раждане и не съжалявам.

А Christian, него бих го сложила на първо място в този списък, ама е само он-лайн... а и при този дефицит на лекари като него, сигурно вече не може да смогне...

# 3
  • София
  • Мнения: 2 249
Уф, не мога да съм от полза за лекари. Confused

agneshka, и аз ти препоръчвам 3-я вариант, който Мими ти е предложила, ако не намериш лекар,който наистина да е за активно раждане. А ако намериш, моля те, сподели го тук.
При всички случаи, не се оставяй да ти дирижират раждането и особено края му.
Иначе една позната е доволна от д-р Диков в Токуда. Бил отговорил на всичките й желания за активно раждане. Но пък същия се държал ужасно грубо с една приятелка, която искаше да ражда нормално след секцио.

# 4
  • Мнения: 6 029
Второто ми раждане беше в Шейново, отидох на късмет, нямах уговорки. Имах късмет може би.. не знам. Но се мотах по коридора през повечето време, правех се на луда като ме викаха да лежа, за да ми включат апарата, дето следи тоновете на бебето. Е накрая ме включиха де Mr. Green И за мое щастие апарата беше счупен, не ми отичташе контракциите Grinning Лежах си и си траех, не крещях и не ми обръщаха внимание. Като усетих вече напъни, викнах акушерката, тя викна дежурната лекарка, имах 9см. разкритие и родих за 2 минути.
Нямах разкъсвания. Нищо.
Но за сметка на това другите родилки напъваха по половин час  Confused

# 5
  • Мнения: 3 506
Julie, в Шейново обаче е голям проблема с бебетата - там още се придържат към тъпата практика да ти носят бебето на шестия час след раждането, и после на всеки три часа, като ти го оставят за 15 - 20 минути и после го отнасят, като междувременно само Господ знае какво му се случва  Confused

# 6
  • Мнения: 6 029
Да, така е, наистина:(
Но пък ги оставяха по цял час. И специално синът ми си беше гладен и го кърмих. В картончето пишеше, че не му е давана добавка. Дано е било така.

# 7
  • Мнения: 4 414
Шейново съм го изключила като вариант, поради практиката с бебетата. За Тина Киркова също имам предубеждения относно детското отделение...и май не само...В общи линии се бях насочила към водното раждане, защото то ми се виждаше най-близко до моите виждания за ненамеса. Може ли да споделите вашите доводи против тази практика/лекарка/болница. Може и на лични, ако не искате тук. Не ми се иска да окупирам темата, защото не беше за активното раждане Embarassed
Обмислях и варианта на Мария с дежурия екип, но на практика първия път родих при дежурния екип и хич не ми хареса - който от където мина ме провери/+ студентите, които наблюдаваха и обсъждаха медицински казуси/, даде си нарежданията, един ми сложи окситоцин, друг ми хакна бускулизин и никой нищо не ме попита. та май този вариант най не ми се нрави.
благодаря на всички за мненията  bouquet

# 8
  • Мнения: 3 506
Agneshka, за варианта с дежурния екип - затова излишно подчертах, че е само, ако си достатъчно войнствено настроена.

За Тина Киркова и Григорова - моето лично мнение е, че всичко там се случва за пари, а не по вътрешно убеждение. Т.е. ако нещата тръгнат леко накриво, няма кой да ги "изправи" по естествен начин. Напротив - рискуваш да попаднеш в ситуацията, в която не си достатъчно уверен в себе си, че да се скараш с лекар, когото познаваш, когото си избрал, на когото си се доверил и т.н. И в крайна сметка да се злоупотреби с доверието ти и да си платиш, за да получиш същото, което би получил и от дежурния екип.
А личните ми предубеждения са свързани с това, което видях и изживях по време на първото ми раждане в тази болница, което беше ужасно, така че са в известна степен субективни.

# 9
# 10
  • Мнения: 4 414
Agneshka, за варианта с дежурния екип - затова излишно подчертах, че е само, ако си достатъчно войнствено настроена.

За Тина Киркова и Григорова - моето лично мнение е, че всичко там се случва за пари, а не по вътрешно убеждение. Т.е. ако нещата тръгнат леко накриво, няма кой да ги "изправи" по естествен начин. Напротив - рискуваш да попаднеш в ситуацията, в която не си достатъчно уверен в себе си, че да се скараш с лекар, когото познаваш, когото си избрал, на когото си се доверил и т.н. И в крайна сметка да се злоупотреби с доверието ти и да си платиш, за да получиш същото, което би получил и от дежурния екип.
А личните ми предубеждения са свързани с това, което видях и изживях по време на първото ми раждане в тази болница, което беше ужасно, така че са в известна степен субективни.
да, разбрах те. аз не съм войнствена принципно, а като зараждам едва ли ще стана по-войнствена Wink
за Тина Киркова - точно това са и моите опасения. може би вариантът е да взема таткото, който обича да се кара с лекари и хич не им цепи басма. благодаря, че сподели това.  Hug
все още имам време да взема решение. ако открия по-читав гинеколог, непременно ще пиша.

# 11
  • София
  • Мнения: 896
Мария, за толерантен лекар УНГ препоръчвам д-р Борю Борисов в 29-та поликлиника в Гоце Делче. Аз лекувам децата си с хомеопатия и съм ходила няколко пъти за преглед и "промиване" на ушите. За тел питай на справки, защото нямам.
Друг такъв е д-р Кирил Попов. от ИСУЛ, но има кабинет в Стрелбище. Тел му на лични.

# 12
  • Мнения: 2 652
Мария, аз не бих могла да ти бъда много полезна с информация, по-скоро се записвам, за да получа и аз такава. Не че имам илюзии, че ще се намерят кой знае колко такива лекари. А иначе, съветът ми е на какъвто и лекар да попаднеш, прави се на пълно перде и си настоявай на твоето. Не се обяснявай много и си мисли, че детето ти е по-важно, отколкото да хабиш нерви и усилия, та ако ще и в "миша дупка да те наврат".

# 13
  • Мнения: 3 506
Грейс, принципно е така, знам, но понеже няколко пъти ми се е случвало да заведа детето и да ме изнудят, или просто да си направят тяхното, затова така не ми се ходи и съм толкова предпазлива - иначе да сме отишли при 5 лекаря досега, предвид как не се оправя.

# 14
  • Мнения: 600
мога да споделя моя гинеколог д-р Иван Димитров, 952 3883. диагностицира, аз споделям, че ще се лекувам с друго, той казва окей. обсъждаме и винаги пита с интерес. самият той не прекалява с лекарствата и е голям психолог. много ми е любим

Общи условия

Активация на акаунт