Обрив от пюре-тиква!!! Възможно ли е???

  • 2 444
  • 3
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 38
От три дена захранвам с пюре тиква. Реших да е с нея, защото чета и ми казват мами, че е лесно смилаема и слабо-алергенна, дечицата по-лесно я възприемат като нова храна поради сладкия й вкус. До сега бяхме само на кърма, но ми се налага април или май да почна работа и искам да изместя евентуално едното хранене. Сега сме на 4 навършени месеца. Днес й дадох вече 4 лъжички тиква и забелязах обрив по гърдичките и корема и гръбчето. Личната ми се накара, защо съм решила тиква, как така не съм дала до сега първо плодово и т.н. Има ли мами, чиито деца са се обривали от тиквата??? Сгреших ли с това захранване??? Много ми е кофти... SadКакво да правя???

# 1
  • София
  • Мнения: 418
Здравей,
аз също дадох тиква в началото на захранването веднага след моркова,който ни беше първата храна,различна от кърма.Дъщеря ми беше на почти 6 месеца.Нямаше никакъв проблем.Даже много и хареса.
Според мен не е проблем,че си почнала със зеленчук,а не с плод.Много майки правят така включетелно и аз.Може би ще трябва да спреш за малко все пак.Предполагам,че беба не е готова още.Какво пюре даде - готово или домашно?Да не би да е имало нещо освен тиквата в пюрето,което да предизвиква реакция.Аз дадох от пюрето на Хип.Изчакай десетина дни и пробвай пак с нещо друго - картоф или морков.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 38
Дадох й на Хип с малко кърма смесено. Ще изчакам дано другия опит е по-сполучлив. Simple SmileИ ще пробвам с картоф или морков.Благодаря!

# 3
  • София
  • Мнения: 500
Мойта дъщеря имаше пъпчици  от тиквата на Хип пробвах 3 пъти и трите пъти получи пъпчици - дадох тиква  2 месеца след захранването  и не смятам да давам повече

Общи условия

Активация на акаунт