Тъкмо мислех, че сме добре...3 дни без Т и днес пак .........

  • 1 120
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 409
Здравейте,

Търсих някоя подобна тема...може би за някакъв вирус, но накрая реших да пусна нова тема...

Малкия от миналия вторник е с Т до 39,5 от три дни обаче е без... и ние решихме, че вече сме О.К., даже утре го гласяхме за детската...да обаче днес пак с Т 38....не я вдига повече, обаче си има.....сега пак я свали....нямаме нито червено гърло, нито сополи, нито нищо...нито пък кашляме....Личната каза: "ГРИП...! Няма да се шашкаш! НИкакви лекарства не ти трябват" И аз така...ама сега какво да си мисля...?

Единственото, което ме безпокои е че може да не е грип, а нещо друго.,....личната си изключила телефона и не знам какво да правя.... newsm78

Ако е грип ...какъв е тоз грип....Имали ли сте подобни....изпълнения ... Crossing Arms

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
Има една тема тук в здравния,пусната от мен-Колко време продължава тоя пусти грип?Темата е или на първа или на втора страница.Грипа Соломонови острови при мнооого голяма част от децата преминава в два етапа,точно како го описваш.и при моите деца мина по същия начин,и при всичките ми познати дечица.Имай го предвид.Това,естественно,не значи,че и при вас е точно същото,задължително посетете лекар,просто споделям мнение. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 4 570
И при нас беше така. Синът ми беше с висока Т, червено гърло и сополи, кашлица; оправихме се за 3-5 дни без лекарства, но седмица след това го тръшна с нова сила. Вече минахме на Аб, че бяхме към усложнения. 1 седмица се лекуваме и има още остатъчни неща, но определено е по-добре.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 965
КераЦудка, направете пълна кръвна картина за твое спокойствие и сигурност за детето.

# 4
  • Мнения: 1 044
Ние бяхме така вдигна температура, беше зле два дни, после уж се оправи. И на 4 тия ден вдигна отново температура, отпадна много , цял ден прекара в леглото, а като го заведох привечер на лекар се оказа отит - усложнение от вирусната инфекция. Той самият нямаше никакви оплаквания, не кашляше, хремата почти изчезна, но явно в ухото го е ударило междувременно. Сега е на антибиотик.

# 5
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
При последното посещение педиатъра ми каза: "Не е задължително да има температура, за да е болно детето"  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 122
И при дъщеря ми този грип или каквото беше премина в два етапа. Точно свършихме АБ и мислех, че всичко е ок, когато вдигна Т наново. Но при нас има и друга вероятност, да сме се заразили наново, защото докато боледуваше я гледаше баба и, която беше също болна. Незнам как се получи, но изпихме и втори АБ. Пожелавам ви бързо оправяне! Peace

# 7
  • Мнения: 311
КераЦудка, направете пълна кръвна картина за твое спокойствие и сигурност за детето.

и задължително изследване на урината и урокултури.

Ние бяхме така, после се оправи, но личния ни изпрати на ехограф при детски нефролог, за изключване на вродено заболяване. Оказа се, че има задържане на урина, вследствие на възпаление, което протича с температура.

# 8
  • Мнения: 1 163
Писах в другата тема но и тука да напиша. ВЕЧЕ СЪМ МНОГО ОТЧАЯНА. От миналата седмица във вторник ми вдигна температура след два дена вече нямаше тъкмо си помислих, че сме оздравели и на другия ден пак с температура. Пие антибиотик, правих изследвания кръвната утайка завишена вече и е четвърти прием на антибиотика и продължава да вдига температура. Всеки ден я гледа докито и нищо само зачервено гърло. Ама ми се струва вече множко 8  дена с температура. МНОГО СЪМ ПРИТЕСНЕНА А И ОТ ВТОРНИК НЕ СЪМ СПАЛА ЩОТО ВЕЧЕРТА МИ ВДИГА ВИСОКИ ТЕМПЕРАТУРИ. МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ И ВИЕ СЪС СЪВЕТ.

# 9
  • Мнения: 377
И ние така , от събота ми вдига високи температури  и тъкмо се зарадвам , че няколко часа няма и пак наново.Иначе няма кашлица ,  от днес му сълзи нослето ,досега и това нямаше.И Гого вдига посред нощ повече температура и аз така не спа, а днес на обяд съм заспала с него  Embarassed
Скорошно оздравяване на всички болнички!

# 10
  • София
  • Мнения: 6 965
Писах в другата тема но и тука да напиша. ВЕЧЕ СЪМ МНОГО ОТЧАЯНА. От миналата седмица във вторник ми вдигна температура след два дена вече нямаше тъкмо си помислих, че сме оздравели и на другия ден пак с температура. Пие антибиотик, правих изследвания кръвната утайка завишена вече и е четвърти прием на антибиотика и продължава да вдига температура. Всеки ден я гледа докито и нищо само зачервено гърло. Ама ми се струва вече множко 8  дена с температура. МНОГО СЪМ ПРИТЕСНЕНА А И ОТ ВТОРНИК НЕ СЪМ СПАЛА ЩОТО ВЕЧЕРТА МИ ВДИГА ВИСОКИ ТЕМПЕРАТУРИ. МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ И ВИЕ СЪС СЪВЕТ.
Мими, направете рентгенова снимка, да не прави някоя скрита пневмония малката.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 83
Преди 1 месец и ние бяхме с подобни симптоми: температура (38.5), която не беше постоянна и кашлица. Една седмица беладжията (4г.) пиеше т.нар. симптоматични лекарства (Изопринозин, Осцилококциум, Проспан, Панадол, Витамини), но резултата беше нулев. Без антибиотик (Клацид) не му мина.

# 12
  • Мнения: 1 163
Температурата се разрежда от снощи от 16,00 часа до момента не беше вдигала сега пак вдигна но я свали много бързо. Утре май ще и направя наистина снимка.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Има цяла тема за грипа. Протича двуфазно. Първо много висока температура, след като се смъкне няколко дни всичко е ок и отново температура.  Обикновено започва и кашлица.

Общи условия

Активация на акаунт