Можете ли да ми препоръчате диета при стомашни болки на дете?

  • 2 624
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 583
Мами ,моля за помощ!
Синът ми (6г.) от 1-2 седмици се оплаква от болки в стомаха-слаби болки.Пуснахме изследвания-нищо не се откри.Лекарката каза да го наблюдавам ,след консумация на какъв вид храна получава тези болки.Но аз друго искам да ви питам-Можете ли да ми препоръчате диета?Кои храни натоварват допълнително стомаха и трябва да се избягват?А и друго се чудя -дали не ме лъже от време на време-аз все го питам "как ти е стомаха","днес боля ли те стомаха" и др. от сорта.
Дори не знам дали ми е за тази тема въпроса,но ако може да помогнете Hug

# 1
  • Мнения: 34
Здравейте!Най-добре го заведете на добър детски гастроентеролог.Докторът може да каже от какво са болките,има ли нужда от диета и т.н.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
Освен, че трябва специалист да се произнесе, аз бих наложила много ограничения в храненето: сухари, препечен хляб, сирене, мляко, ябълки, вода.  Не бих давала месо (освен може би добре сварено пилешко в малки количества), зеленчуци и сладкиши.
Ако е преструване, "болките" бързо ще отшумят.
Възможно ли е болките да са от притеснение?

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
И според мен е най-добре да се направи консултация с гастроентеролог.
По принцип при стомашни болки се препоръчват варени картофи, картофено пюре без мазнина и прясно мляко, варен ориз, сухари, сирене, незастроена пилешка супа, солети, и т.н. Без шоколад и шоколадови изделия.
Лично аз не бих препоръчала ябълка. Имам болна жлъчка и понякога ми става лошо след ябълка. Когато съм в криза понякога карам само на обикновени вафли или бисквити и кисело мляко.
Но такава диета приложи след като разбереш какъв е проблема.

# 4
  • Мнения: 5 577
зеленчукова супа, по редичка и варен ориз.  Peace

бързо да се оправяте.

# 5
  • Мнения: 4 564
да се избягват - боб, леща , зеле , грах, броколи , брюкселско зеле , пуканки , ядки

# 6
  • Мнения: 6 029
Въглехидратната диета е най-удачна. Не давайте сурови плодове за няколко дни.

# 7
  • Мнения: 1 583
    Ellypr благодаря! Hug
    И на вас момичета благодаря!Аз дори не знам ,че имам нова тема,мислех,че ще мога да се вмъкна незабелязано в някоя от другите теми и да си задам въпроса. Simple Smile
При нас положението е следното-пуснахме всички възможни изследвания-кръв,урина,изпръжнение.Изследван е за всичко възможно (колит,ентероколит,гастрит,глисти,бактерии........има 3 страници изследвания)-всички резултати са негативни.Затова лекарката предполага,че е от храната.За специалист и аз я питах-отговори,че щом всичко е наред с изследванията няма нужда.Но стомаха днес  два пъти го боля....Изписа му хапчета за подтискане на болката-така  и не съм ги купила.
И така,минава на диета,добри идеи сте ми дали до сега.Благодаря!Ако се сетите за нещо друго пишете.
А на училище какво да го правя-днес се хвали изял един куп глупости.....

# 8
  • София
  • Мнения: 4 865
Обясни му кои храни как се отразяват на стомаха. Ако наистина го боли, няма да ги яде дори и в училище. А от какво преминава болката - казваш, че два пъти го е боляло в един ден, т.е. болката се появява и изчезва?

# 9
  • София
  • Мнения: 39 718
Янита ти е написала. Обясни какво трябва и какво не трябва да се яде ако го боли стомаха. Дияна за сега в това отношение ме слуша. Макар, че е много трудно да пренебрегне сладкото за няколко седмици Simple Smile
Миналата година беше изконсумирала за отрицателно време кутия "Тофифи". Няколко месеца не се сети за тези бонбони.

Болката при сина ти може и да е от нещо друго.
Раздразнена лигавица следствие консумация на нещо. Или както ти беше писала Янита - притеснение. За нерви са още малки.
Ако се притесняваш поискай направление за ехограф.

Мама цял живот лекува язва, за да я оперират накрая от жлъчка. Язвата се оказала малка, розова и т.н., т.е. нещо "почти безобидно". Проблемите й започнали в гимназията. И понеже повечето в рода били язваджии... А и къде ти ехографи по това време.
Моите проблеми с жлъчката (оказа се наследствено) се отприщиха в студ. ми години.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
на нервен стомах ми прилича...
Има ли нещо, което да го тормози детето в този миг? Дрехите около кръста му, хлабави ли са?

# 11
  • Мнения: 1 583
Болката е на моменти и е кратка.Както си играе ,рисува или се занимава с нещо друго,зарязва всичко,присвива си краката към стомаха и ми казва "ох,пак ме боли" или"стомаха ми"или просто стой превит.Питам го дали му се ходи до тоалетна-отговора е "не".Това продължава 1-2 минути и продължава със заниманията си ,все едно нищо не го е боляло.
Днес е на супа и утре пак,една чиния я яде половин час.защо да не давам пресни плодове-не помня,кой ме беше посъветвал.
И това не го разбрах:
на нервен стомах ми прилича...

# 12
  • Мнения: 6 029
Ами защото пресните плодове, особено ябълки и цитруси, дразнят стомаха, заради киселината. Имах предвид да не ги даваш няколко дни, за да видиш дали ще отшуми проблема.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И това не го разбрах:
на нервен стомах ми прилича...

ми прочети и 2-рото ми изречение...

Общи условия

Активация на акаунт