Как да режем ноктите?

  • 3 545
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 467
Вече сме се видяли в чудо! Детето не дава да му режем ноктите (и на ръцете, и на краката). Казва , че я боли. Пищи само да усети намерение. На 2г 6м е. Не съм я травмирала, порязвала или каквото и да е друго при рязане. просто един ден каза, че я боли като ги режех и край. Сега е с голеееми нокти, а с баща и се чудим какво да я правим.
Не ми се иска насила да ги режа, защото най-вероятно ще се травмира и ще се наложи все на сила да ги режем Sad

Обяснявам, показвам, сменях ножички.... няма и няма.

Идеи?
 

# 1
  • Мнения: 25 572
Синът ми пищеше почти до първи клас при всяко рязане на нокти. Колкото и грозно да звучи, не ми действаше особено на съвестта. А и изглежда, че не остава кой знае каква травма, щом си ги реже напълно успешно сам, при това без да пищи.  Mr. Green
Като почнете да се превземате така... Ако, недай си боже се наложи да се извърши хирургична операция на детето, пак ли ще откажете, да не се травмира?
За сведение, същият този мой син, който пищеше при миене на косата и рязане на нокти, при операция във втори клас се държа толкова мъжки, че смая цялото отделение. Децата не са толкова крехки, колкото изглеждат.  Wink Laughing

# 2
  • Мнения: 656
Купи масло за нокти, кажи му че е обезболяващо, дай му сам да си намаже ноктите с маслото, и опитай така.

Друг вариант е (но е доста труден) да му дадеш да ти помага в рязането - примерно той да натиска част от ножичката.

АЗ режех с ноктрезачка.

# 3
  • София
  • Мнения: 790
И Рали по едно време не даваше да и режа ноктите. Особено на краката... Аз ги режа с нокторезачка. Доста и обяснявах че не боли, че ще и правим маникюр и сега дава да ги режа. В началото пеехме "Пеят скачат палците", режем едно пръстче и продължаваме песничката със следващия пръст  Laughing Голям зор беше!
Сега е по-спокойна, пак се свива понякога, но дава да и ги режа. Обикновенно първо аз си режа мойте, или се правя че ги режа, ако не са за рязане, и после нейните. И после слагаме наужким и лак.

# 4
  • Мнения: 1 608
На нас това ни е голям проблем също. Режем ги докато спи. Напоследък дава и като е буден, НО само на баща си.

# 5
  • Мнения: 863
Докато спи Peace

# 6
  • Мнения: 2 897
С нокторезачка му ги режа.Детска.Обяснявам му,че гоним лошите микроби,които са се скрили под ноктите.Така е спокоен и не се страхува.Задава ми въпроси,интересно му е.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
И аз като Как' Сийка действам  Rolling Eyes
Първо говоря и убеждавам, ако въпреки всичко се съпротивлява - просто действам. Вече е свикнала да й ги режа и не пищи. На краката я е гъдел и за това гледам да не пипам много-много.


# 8
  • Карлово
  • Мнения: 4 627
Или ги режете, докато спи или с пилата ги пилете. Не ги оставяйте, може да започне да ги гризе.

# 9
  • Мнения: 3 929
Защо не пробваш, докато спи?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 5 528
И аз процедирам като Как' Сийка. Като не става с добро, става с малко натиск. Mr. Green
А на голямата имаше един период, когато ги режехме срещу подкуп. Бях се запасила с книжки, стикери, тефтерчета и така.
Сега вече на 5г показва на малкия колко е голяма и кротува.

# 11
  • Мнения: 2 090
Давам в неговата ръчичка нокторезачка,в моята е ножичката.Той ми ''срязва'' едно мое нокътче,аз после едно негово и така Peace.Не винаги се получава,но в повечето случаи-да.Когато нещо е сърдит и си е наумил че няма да ми даде точно сега,хич не го мъча,а пробвам след няколко часа или на другия ден Wink.Ааа,забравих да кажа,че озвучавам силно рязането на ноктенцата:"Щрак нокътче,щрак,още едно...и т.н.),и на него му става забавно и забравя да се дърпа Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 197
При дъщеря ми върши работа показването на нашите нокти. Показваме, обясняваме как мама и тати нямат нокти и Миша не трябва да има и тя се съгласява. Иначе пищи неистово. С нокторезачка действаме. С ножица не бих посмяла.

# 13
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
налагало ми се е да повишавам тон и сграч1вам със 'сичка сила босо краче.. но за кратко.
Като се замисля, освен нефиксирането на проблема, най-помогна обясняването.
Първо спрях да режа ноктите набързо в студена стая  и на тъкмо изкъпано дете. Когато няма бързане и притеснение в родителя, детето е мнооого по-спокойно
Питах от кое да почнем, после кое да бъде, детето гледа, а ако има нужда може и гушка нещо. Разбираме се и да каже "боли" и да спра ако има боцкане или дискомфорт. Ключът е това обещание да се спазва винаги.
Детето се чувства голямо защото началото края и реда са негов избор, както и това да се режат изобщо, защото е умно и голямо
Обаче разтъкаването пък не е разрешено за баланс на правата Simple Smile
Дано помогна.

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 10:49 от арт мама

# 14
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
и ние с каката имахме такъв период в които не даваше да и се ражат ноктите,говорих и обяснявах но Емата не ме слушаше много,номера при нас стана че след като и ги отрежа и давам ножичката/детската/ и тя сама си ги "дооформя"  Mr. Green щото сме на тази вълна всичко сами да правим

Общи условия

Активация на акаунт