Къде и кога кръстихте децата си?

  • 5 867
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 714
Дайте идеи или разкажете за кръщаването на децата си
Как избрахте датата,аз съм се спряла на дата 06.05 гергиовден,или на великден,подходящи ли са тези дати според вас?
Църквата съм я избрала вече,но за ресторанта съм в чуденка,даите идей за подходящо заведение

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

  На 20 юли, Илинден.Тогава се оженихме, мъжът ми има имен ден, кума ни(който стана кръстник на детето ни) и неговото дете имат рожден ден, направихме църковен брак и кръщене.

# 2
  • Мнения: X
Кръстихме сина си на Гергьовден. Избрахме нарочно да бъде голям празник, а съм и чувала, че когато се кръщава момче е хубаво да се избере празник на мъж-светец, а  за момиченце- на жена. А след това отидохме да се почерпим на заведение. Хубав празник ви пожелавам! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 126
На мен също ми предстои това мероприятие и затова се записвам да следя темата.
Разрешено ли е на църковни празници да се извършват такива ритуали.

# 4
  • Мнения: 5 140
Ния я кръстихме, когато беше на 6 месеца в Руската църква на 14 септември на Кръстов ден. Ние се венчахме в Руската църква.

# 5
  • Мнения: 24 467
Ние се кръщавахме на Гергьовден, миналата година, в Трявна, малкото теленце си е без друго Жорко, родено е тогава и направи една годинка. Кръстихме и баткото заедно с братчето. На един ден- две кръщенета и един рожден ден, плюс един имен ден! И това ако не е по Габровски!
Наехме си къща в Трявна и изкарахме чудесен уикенд четири семейства.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 805
На 17 септември Вяра Надежда Любов, беше на 4 месеца .

# 7
  • Мнения: 3 929
Ние кръстихме детето 1 ден след 1-я му рожден ден, т.е. на 15 октомври, защото 14-ти е Св. Петка и се изнасят литургии. Кръстихме го в Манастира Св. Петка - Клисурският манастир, на няколко километра от Банкя, защото синът ми се роди на Св. Петка. Тъй като не го кръстихме Петко, за да уважим светицата, решихме, че поне можем да я уважим, като го кръстим в едноименния манастир. После почерпихме в един ресторант в Банкя. Бяхме най-близките си хора - майка ми, брат ми със семейството си, свекърите, бабата и брат му на мъжа ми със семейството си и, разбира се, кумовете ни.

# 8
  • Мнения: 71
Голямата я кръстихме на голяма богородица-15 август в един ямболски манастир "Кабиле"-беше на почти 5 мес..Малката сме решили да я кръстим пак там на същата дата тази година-ще има и имен ден тогава,казва се Мария-ще бъде на почти 10 мес.След това ще резервираме едно малко и много уютно ресторантче да се почерпиме. Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 1 603
zuki, през май ще кръщаваме Зорница и това е мястото, което избрах. Та моля разкажи /може и на лични, че да не спамим темата/. Харесвам манастира, били сме много пъти  - мястото е много подходящо за пикници, но ме интересува дали самата служба е хубава, колко време по-рано се записахте и т.н.
Благодаря предварително.

# 10
  • Мнения: 1 004
Първото дете кръстих след като направи годинка, не беше празник, второто на 4 месеца, и двете ги кръстих на Роженския манастир.

# 11
  • Мнения: 1 289
Мислим да кръстим малкия на именния му ден(15.март-Тодоровден) в църквата,в която се венчахме.

# 12
  • Мнения: 3 929
zuki, през май ще кръщаваме Зорница и това е мястото, което избрах. Та моля разкажи /може и на лични, че да не спамим темата/. Харесвам манастира, били сме много пъти  - мястото е много подходящо за пикници, но ме интересува дали самата служба е хубава, колко време по-рано се записахте и т.н.
Благодаря предварително.
Писах ти на лични. Хубава е службата.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 722
Дияна я кръстихме голяма, беше на 4,5г. С дати не съм се съобразявала. Съобразих се с отпуската на кръстника. Той ме питаше "кога да дойда", но не исках да го притеснявам, и без друго в Б-я си идва 2 пъти годишно. С Ицо (кръстника на Дияна) сме приятели повече от 15 години.
Дияна е кръстена на 21ви Август, в "Света Неделя", София. Кръстихме я в храма, с хор. Аз разбира се бях развълнувана мама на малка кръщелница и не съм чула. Мъж ми обаче каза "пее си попа, но хора мълчи, пее пак попа и пропява 'някой май спиии' и хора веднага поде 'алелуя'" Simple Smile



Гергьовден е хубав празник, така че не виждам защо да не си кръстиш детето на този ден. За Великден не знам как стои въпроса с кръщенията.
На кръщенето на Дияна роднини нямаше, мама и брат ми са в Испания, а свеки в провинцията. Бяхме само приятели. На ресторант не ходихме. Преди време всяко лято имаше открит бар пред Народния театър. Там се почерпихме.

# 14
  • Мнения: 1 896
Все още не сме правили кръщене, предстои ни тази година-живот и здраве...
Със сигурност ще го направим в Бачковския манастир, защото и двамата със съпруга ми сме креъстени там.
За дата не сме мислили, но няма да е на някой голям християнски празник, защото тогава в църквите и манастирите се стичат много хора, а на мен суматохата в такъв момент определено не ми допада.

Общи условия

Активация на акаунт