хранене

  • 2 517
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Интересуваме колко пъти и по-колко като количество мляко/ адаптирано/ трябва да  приема бебе на около 2 м?
Притеснява ме това че бебка се храни с мляко от около 20 дни, преди това е захранвана със сонда.И с всяка измината седмица увеличаваме количеството на млякото/по-нейно желание/.В момента хапва около 700 ml на денонощие.Това количество не е ли много?

# 1
  • Мнения: 50
Как ги разпределяш тези 700 мл

# 2
  • Мнения: 54
Няма точно определен час за ядене. Когато се събуди. Така ме посъветваха докторите.
Пример 5,10 h -90 ml
             9.00 h - 120 ml
             11.45 h - 100 ml
             15 h - 90 ml
             18 h - 90 ml
             21 h - 100 ml + 40 ml /час по- късно/
             1,20г - 80 ml

           ОБЩО - 710 ml

# 3
  • Мнения: 360
Според мен е добре, Но вие сте на 2 месеца календарни или коригирана?Това е важно.

# 4
  • Мнения: 983
Радвай се, че се храни добре! Много е трудно, когато бебчо е малък и не иска да яде или яде недостатъчни количества /според дебелите книги  Mr. Green/...

# 5
  • София,
  • Мнения: 4 267
Радвай се, че се храни добре! Много е трудно, когато бебчо е малък и не иска да яде или яде недостатъчни количества /според дебелите книги  Mr. Green/...
Тове е и моето мнение, давай на бебето да яде когато иска и колкото иска и не се тревожи. Важното е да яде. Hug

# 6
  • Мнения: 54
Мерси много! Wink

# 7
  • Мнения: 519
Ние се родихме 2810 кг. и не сме недоносени, но беба е много поспалива и заспива по време на кърмене. Заспива дори докато се храним с шише (дохранвам) и успява да изяде едва 50 мл., което според докторите е малко за нея, защото трябвало да яде вече по 80 мл. (на ден по 10 гр. отгоре). Ако някой може да ми даде съвет, защото съм много притеснена за малкото мишленце. Много трудно се будим от сън и се случва да пропуснем и ядене. Има добър сукателен рефлекс, но просто заспива по време на ядене, не се буди за такова или просто отказва да изяде повече от 50-60 мл. (бута бибата с език). Sad

# 8
  • Мнения: 10
privet!
nie imahme sy6tiq problem, Adel be6e s jyltenitsa po4ti 40 dni, mnogo spe6e; az q kyrmeh na 2 h., dori v spq6to systoqnie, sy6to i no6tem (tova zna4i 2 h. ot na4aloto na ednoto hranene do na4aloto na drugoto). V na4aloto su4e6e po 40 min., t.e. az kyrmeh po4ti denono6tno. Za6to misli6, 4e dokato bebeto spi to ne su4e, naprotiv su4e, moje6 sama da vidi6 koga pregly6ta..Vsi4ki bebeta s teglo nad 2.5 kg sa s razvit sukatelen refleks, no vnimavaj da ne dava6 nikakyv biberon-zalygalka, pone v na4aloto. S tezi beb4eta trqbva da si bezkrajno uporita i da zabravi6 za syn. Naj-lesno e ako kyrmi6, za6to zapo4na da dohranva6 s biberon, v na4aloto jenata si ima dosta kyrma i ako hrani6 na4esto, gyrdite o6te pove4e se stimulirat. 6te ti e mnogo trudno s tova dvojno hranene, probvaj samo s kyrmene prez 2 h. i vij kak naddava beb4o sled sedmitsa. Ne 4akaj da se sybudi, slagaj gyrda v ustata na beb4o na vseki 2 h., ako ne zahapva, probvaj da go sybudi6 s kypane, sybli4ane i t.n. Ne pi6e6 kolko ste naddali pri tova hranene, moje pyk da naddava dobre, ti ne poso4va6 s kolko i za kolko vreme naddava Simple Smile) Ako vse pak si re6ila da hrani6 s biberon, izberi takyv s po-6iroka dupka za da stava po-byrzo, samo da ne se davi beb4o..
Trqbva da se nastroi6 pozitivno i da se vyoryji6 s tyrpenie, nameri si pomo6nik v domakinstvoto za da ima6 vreme za beb4o. Po princip, ima i po-myrzelivi beb4eta, no te vsi4ki porastvat  Peace Peace 6tom nie uspqhme, 6te uspeete i vie!
Dano ne otgovarqm tvyrde kysno  Wink

Общи условия

Активация на акаунт