как се стерилизират домашно приготвени пюрета

  • 535
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 756
как се стерилизират домашно приготвени пюрета - питам , защото два пъти пробвах с бурканчета от пюрета ,варих 5 мин за капачка обаче нищо не стана

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 891
Сипваш яденето докато е вряло още в бурканчето.Обръщаш го с капачката нагоре,така докато изстине.После като го отваряш трябва да се чуе пукване.

Обърни внимание какви бурканчета ползваш,не всички стават.

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 15:00 от adelphia

# 2
  • Мнения: 413
И аз като Аделфия  Peace

# 3
  • Мнения: 756
 e добре , сипвам го в бурканчето , а бурканчето трябва ли с яденето да го варя 5 мин за капачка

# 4
  • София
  • Мнения: 6 964
e добре , сипвам го в бурканчето , а бурканчето трябва ли с яденето да го варя 5 мин за капачка
Използвай старите бурканчета на Ганчев или на АМ-АМ (капачката е с винт), сипваш горещото ядене, затваряш с капачката и обръщаш с капачката надолу докато изстине - НЕ вариш бурканчето. Може да се съхранява във фризер, но не пълни бурканчето до горе, за да не се спука при замразяването.

# 5
  • Мнения: 6 438
Сипваш яденето докато е вряло още в бурканчето.Обръщаш го с капачката нагоре,така докато изстине.После като го отваряш трябва да се чуе пукване.

Обърни внимание какви бурканчета ползваш,не всички стават.
Peace Peace Peace
Бурканчетата от детската кухня също стават,от старите пюрета също.От тези обаче,които в момента са по магазините не стават.Най-добрият вариант е да намериш такива,като за ДК  Peace

# 6
  • Мнения: 756
 благодаря ви много -имам само на HIPP ,  в тях става предполагам .Благодаря ви много!!! а аз ги варях и те се отваряха Simple Smile)))

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
А защо ги стерилизираш? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 5 693
От бурканчетата на хип мисля,че не става!
А колко време след като се замрази дом зеленчуково пюре може да седи?

# 9
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Бурканчетата на Хип не стават за стерилизиране.
А колко време след като се замрази дом зеленчуково пюре може да седи?
Аз лично съм държала по 2-3 седмици(до изчерпване на количествата) и нищо им няма

# 10
  • София
  • Мнения: 15 197
благодаря ви много -имам само на HIPP ,  в тях става предполагам .

 Crossing Arms Не стават, за съжаление.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 693
nushi_in,мен за седмица поне ми е достатъчно да си направя 2,3 вида а останалите да са купешки за сега месни! Peace

Общи условия

Активация на акаунт