Ще махнем ли някога памперсите?

  • 11 070
  • 191
  •   1
Отговори
  • Мнения: 959
Вече сме на 2 год. и 3 мес. и все още не казва когато пишка и ака. Като я сложа на гърне си върши нещата, но не казва. Ходи на ясла и там положението е същото, госпожите също ми казаха че не си казва все още. в събота и неделя я държа в къщи по гащи, но само отбелязва че се е напишкала и толкоз ако я оставя мокра може да си седи цял ден, изобщо не и прави впечатление ooooh! исам и ние да махнем памперса най-накрая, а кога ще дойде този ден все още не се знае или поне е още много, много далече  Sad

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Дани, ходи с памперс до 3г - щото МИми малката му породена сестра предизвика в него страшно желание за вдетгиняване
махнахме отраз и никакви напишквания и проблеми
когато е готово детето ще стане
още провече ако малката не говори и още не може да се сдържа....ако за ДГ не е проблем - не виждам защо да се притесняваш

# 2
  • Мнения: 5 255
Спокойствие, дай почивка - не бързай  Peace
Дъщеря ми се научи за 3 дни, след като навърши 2 г.
Не е готова - при всеки е различно  Wink

# 3
  • Мнения: 1 479
На мен ми се струваше "мисия невьзможна"с баткото,но стана!Е,отучи се на 2г.и 7мес.,когато се стопли времето и казах"край".Сега ще направя сьщото и с малкото.Успех! newsm10

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 702
Вече сме на 2 год. и 3 мес. и все още не казва когато пишка и ака. Като я сложа на гърне си върши нещата, но не казва. Ходи на ясла и там положението е същото, госпожите също ми казаха че не си казва все още. в събота и неделя я държа в къщи по гащи, но само отбелязва че се е напишкала и толкоз ако я оставя мокра може да си седи цял ден, изобщо не и прави впечатление ooooh! исам и ние да махнем памперса най-накрая, а кога ще дойде този ден все още не се знае или поне е още много, много далече  Sad

Прави й впечатление. Може би ти не разбираш, но със сигурност не й е безразлично. Първата стъпка е отбелязването, след като е свършила работата. Втората предстои скоро след нея.
Успех и от мен!

# 5
  • Мнения: 959
благодаря на всички за отговорите, дано лятото и ние вече да се похвалим с махането на памперса, а иначе където а сложа /дали на гърнето или на тоалетната чиния/ пам си върши работата, но не казва

# 6
  • Мнения: 8 999
Ако не на 2 г., то със сигурност на 3 г. ще го махне. А сега идва и лято, дръж я повече без памперс и я изпишквай по-често.

# 7
  • Мнения: 600
ами, просто го махнете този памперс. аз не чаках детето да почне само да казва, като се запролети миналат година(през май, детето беше на 1г 4м) и го махнах. излизах на разходка с раница с 3 комплекта дрехи. напишка се 4-5 пъти и после почна като й се пишка да си дърпа панталона. ако с памперс му е комфортно, не виждам как сам ще се откаже Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 2 090
И моят син не казва нито за пишането,нито за а...то.Слагам го на гърнето от доста време(8-9 месеца),понякога пиша,друг път тъкмо стане от гърнето и.... на ламината Sick.Честно казано и аз не виждам как ще стане ooooh!,ние тръгваме сега на ясла и се надявам там като вижда от децата и той да започне да подражава Rolling EyesА и се надявам сега пролетта и лятото по-лесно да се получат нещата(ще купя 20-30 чифта слипчета,и ще се въоръжа с търпение Mr. Green)

# 9
  • Мнения: 14 133
Ако не на 2 г., то със сигурност на 3 г. ще го махне. А сега идва и лято, дръж я повече без памперс и я изпишквай по-често.
Peace Ще се получи по-нататък. Спокойно!!!!   bouquet Heart Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 8 932
Няма дете, което да не се е отказало от памперса. Не се притеснявай. По-добре изчакай още малко щом не е готова. Явно при всички деца е различно. Баткото си махна сам памперса на 2 години, а малката я научих преди месец, за около седмица. В началото и тя така само отбелязваше, че се е напишкала, но постепенно започна да стиска повече и да си казва.
При теб проблема е, че сигурно в яслата те натискат да я отучиш от памперса.

# 11
  • Мнения: 4 668
Проблемът с памперсите е , че на децата просто им е по - лесно така ...  Confused
Не влагат никакво усилие .
Моят син си ходи на тоалетната / още спи с памперс обаче / , но винаги се пазари да не му обувам гащи , а памперс ...  Sick

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Спокойно, ние също сме в кюпа, но аз не си давам много зор. Слагам я на гърне, откакто може да седи т.е. беше на 6-7 месеца. Имахме период, в който бягаше от гърнето и ревеше, имахме и период, в който сама си сваляше памперса и сядаше на гърнето. Един път си мислиш, че си близо до целта, друг път далече. Лятото ще махаме окончателно памперса, евентуално ще тръгне и на ясла тогава, та се надявам да стане от раз.

# 13
  • Мнения: 2 161
С първото си дете много се вживявах с тези памперси.На 1 и 9 месеца го махнах,то беше тормоз за детето,то беше чудо.Втората ми дъщеря  оставих спокойно да си реши кога точно да го махнем-на 3 години.Просто изведнъж,като с магическа пръчка детето стана много хигиенично.Иначе е игра на нерви-аз го слагам на тоалетната чиния,то се стиска и после в памперса.Когато отчаяна вдигнах ръце и го оставих да си прави каквото си иска,то взе,че само се научи.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
По едно време и аз бях започнала да си мисля, че Дариа ще ходи с памперс до училище. Когато беше някъде на 2 г. и 8-9 месеца я питах кога ще се откаже. Тя ми отговори, че като стане на 3. Навърши 3 години поиска си гащи и това беше. Нито съм я мъчила, нито съм я подпитвала дали й се пишка, нищоооооо... Без фалове, без нерви, без пране на напишкани гащи.

Остави госпожицата на мира - тя сама ще реши кога.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт