Spazmi

  • 1 751
  • 5
  •   1
Отговори
  • MUC
  • Мнения: 571
Zdraveite, mili mami i kandidat-mami,
o4akvam 1. si beb4e i sum ve4e v 8. mesez, dotuk vsi4ko mina po-dobre otkolkoto sum si predstavjala oba4e ot okolo 4-5 dena sun ne sum vidjala ot shvastania v krakata. Googlstvach i 4etoch dosta protivore4ivi nesta. Lipsa ili na Kalzii ili na Magnezii moge da e pri4inata. Dosta 4esto oba4e priemaneto na Magnezii pre4i na vuzpriemaneto na Kalzii ot organizma i t.n.... Po vreme na bremenost bilo normalno.  Na njakoi ot vas da mu se e slu4valo ?

thx
Bobby

# 1
  • Мнения: 61
Цитат на: Bobbylein
Zdraveite, mili mami i kandidat-mami,
o4akvam 1. si beb4e i sum ve4e v 8. mesez, dotuk vsi4ko mina po-dobre otkolkoto sum si predstavjala oba4e ot okolo 4-5 dena sun ne sum vidjala ot shvastania v krakata. Googlstvach i 4etoch dosta protivore4ivi nesta. Lipsa ili na Kalzii ili na Magnezii moge da e pri4inata. Dosta 4esto oba4e priemaneto na Magnezii pre4i na vuzpriemaneto na Kalzii ot organizma i t.n.... Po vreme na bremenost bilo normalno.  Na njakoi ot vas da mu se e slu4valo ?

thx
Bobby

Аз съм със схванати китки от два месеца. В  началото беше само през ноща сега вече 24 часа на ден! Казаха м, че е шип между 6 и 7 прешлен. По този повод и при теб може да е нещо от този род само, че по надолу. Според мен като родим всико ще си мине от само себе си! Чувам, че много мами са така към края!Стисай зъби още малко!

# 2
  • Мнения: 466
На мен постоянно ми се схващаха краката, много е неприятно, но няма как.
Бях чела, че трябвало да се повдигат на малка височина краката, например в/у възглавница.
На мен не ми помогна особено, но пробвай.

# 3
  • Мнения: 2 529
Всяка нощ ми се схваща прасеца поне на единия крак и аз мигновено се опитвам да изпъна пръстите на краката и да ги свивам навътре (към главата все едно), май контрашпиц се казва това и след няколко секунди ме отпуска...Аз също четох, че може да е от липса на магнезий, но не съм го приемала на хапчета, а знам, че се съдържа и в ядки (напр. сурови орехи), та си хапвам орехи и лешници понякога. Сега в деветия месец поне намаляха нощните схващания, дано и при теб стане така. Simple Smile

# 4
Oх, и на мен всяка нощ ми се схващат прасците- поне единия. Много е неприятно, но за съжаление не мога да дам рецепта за подобрение. Това с контрашпица помага донякъде.

# 5
  • Мнения: 3 478
тези схващания се наричат крампи и се срещат много често, особено към края на бременността, когато матката е най-уголемена и притиска кръвоносни съдове. Схващането може да се провокира и от затискане на нерв някъде в основата на бедрото. Вдигането на краката помага при отоци, когато трябва да се оттече натрупаната лимфатична течност, но за схващанията, цаката му е в движението и масажа

Общи условия

Активация на акаунт