За и против почивка в България

  • 1 834
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Точно синът ми стана на 1г. и 1 м. и заминахме на море в Гърция. Възможно най-близо- на Халкидики. Беше перфектна почивка- носех си всичко за хранене и пиене на малкия, въобще всички консумативи. А за малко дете беше рай- спука се да пълзи по поляните на хотела и въобще ходеше и се търкаляше на воля. Нямах никакви страхове- хигиената е на светлинни години от българската.

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 09:48 от Тинтири-Минтири

# 1
  • Мнения: 274
Jana71, aбсолютно си права...А и гърците страшно обичат малки деца...такова впечатление оставиха в мен.
Преди години, с дъщеря ми бебе, си спомням, че в един иначе минаващ за скъп и хубав ресторант в Несебър, на молбата ми да затоплят бурканчето с пюре, ми отговориха сърдито, че имали много поръчки и малко по късно. Хахахахахахах.
Мноооого сме назад в сървиса...А и не само там...Аз лично направих своя избор. Да си ходят немските шлосери тук и да се наливат с некачествен алкохол от ол-инклузива... Аз ще си харча кинтите на по-приятни места. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 474
. Аз ще си харча кинтите на по-приятни места. Simple Smile

Все едно мъж ми го е писал!  Laughing От както на южното ни Черноморие блъсканицата се оказа по-голяма от Женския пазар, а на Северното цените надскачат европейските и ентеровиросът е гарантирано преживяване... Май синът ми дълго време няма да познава българското черноморие- за негово добро!  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Че стана отвратително да се почива тук - спор няма. И не само на морето, и зимните ни курорти вече са Sick , че и  Money
Но, в името на хлапето, едно лято все ще се жертвам, аре ся, глезотии Laughing
И, между другото, на мен пък в също доста пълен ресторант в Бургас, ми сипаха купичка кисело мляко за малкия, защото му се беше прияло, без да се цупят, че го няма в менюто. Така че може би си зависи от клиента smile3534

# 4
  • Мнения: 274
А не требва да зависи от клиента....
Въпреки, че спрямо немския шлосер, почиващ у нас, аз харча като Парис Хилтън на Ню Бонд Стрийт...Ама карай...Няма значение...На нашето море, целия персонал е от далече и за малко....Трагедия Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 668
belinda - този път не мога да се съглася с теб по няколко причини :
1. В БГ е толкова мръсно , че ентеровирусът ти е в кърпа вързан  Confused
2. Любимата ми до скоро Албена започва да се руши , а цените гонят тези на Океания клуб в активният сезон  Stop Айде , нема нужда ...
3. Точно в името на хлапето бих се замъкнала извън нашата прекрасна страна , за де не гази детето ми в лайна и фасове по плажа / пример - прехваленият Слънчев ден миналата година  ooooh!/ Синът ми ходеше с обувки за сърф по плажа , защото ме беше гнус да го пусна бос .
4. Гърция е добър вариант - чисто , близо и доста хора владеещи английски , така че ...
Да не говорим колко е чисто , колко тревни площи и детски съоражения има .
5. Не си зависи нищо от клиента . Зависи дали ще попаднеш на идиоти или не !

# 6
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Знам къде НЯМА да сме. Няма да сме в Бг!

# 7
  • Мнения: 173
У комшиите - Гърция.От две години ходим там.Българското черноморие е голямо разочарование за моето семейство - мръсно,претъпкано и скъпо.В Гърция ходим в едно селце - Сивота,което е близо до Игуменица и е страхотно - чисто,красиво,подредено,страхотен плаж,развлечения и спокойно!

# 8
  • Мнения: 4 965
...
Средно почивка от 7 дни за 2 -ма възрастни с 2 деца излиза около 2 000 евро. Незнам много или малко е това, но си струва при сравнение с нашето черноморие.

В сравнение с нашето Черноморие - излиза в пъти по-евтино, защото в Турция all inclusiv означава наистина включване на всичко и много добри условия. У нас - път, хотел/квартира (минимум 30-50 лв. на легло на вечер), храна, безумните такси за ползване на плаж + отделно наем на чадър, шезлонги и т.н., разни други забавления (дискотеки, кръчми, детски клубове, кино, лунапарк и т.н.) - за 7 дни излиза средно 3-5000 лв., а условията са в пъти по-кофти.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Какви са тия суми по 4-5000 лв. на седмица? Shocked Ние едвам стигаме до 1000 лв. (за път с кола, храна по заведения и хотел 3 звезди (като последния път бяхме в огромен апартамент)).

# 10
  • Мнения: 4 965
Амиии, зависи какво търсия. Аз сравних условията, предлагани за почивка в чужбина със същите "екстри" тук.
Естествено, може да се мине и много по-евтино. Ние обичаме да си угаждаме. Sunglasses
При това, миналото лято - спането ни беше най-малкото перо, защото наехме къщичка с кумовете. И пак дадохме над 3 000 лв. за 10 дена.

# 11
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Знам къде НЯМА да сме. Няма да сме в Бг!
И ние със сигурност Naughty Последното ни пребиваване на бг черноморие, миналото лято, беше пълен кошмар.
Не искам да изпадам в подробности, направо ми се ще  да повърна от селянията, мърсотията и простотията, които се затвърждават с всяка изминала година.
Незнам на какво разчитат родните ни инвеститири с безумните си строежи, когато вече никой не иска да посещава комплексите им.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Средно почивка от 7 дни за 2 -ма възрастни с 2 деца излиза около 2 000 евро.

много важна информация. И аз си направих някаква подобна сметка.
Все още с ок. 2000-2500лв. за 7-10дни в Бг може да се почива, сравнително добре.
В Гърция бих отишла на морка почивка в хубав поне 3* хотел. А това си е цифра.
Ама да ида там, да си нося храна и да си готвя - тц. Няма да стане. Само за идеята да не почивам в Бг, а в Гърция... мнеееее... Виж, за 2-3 дни става  Peace
Турция е все още непозната за нас. Може би тази г. ще й дойде ред.

Но и аз съм на мнението на белинда. Просто съм била на ръба да си загубя детето и предпочитам да съм си в Бг (бих казала дори, достатъчно близко до София), щом са ми малки децата, отколкото да рискувам.

# 13
  • Мнения: 218
като чета постовете тук ми става 1 хууууууууууууууубаво...

тази година май няма да е толкова натоварено на бългорското черноморие със софийски снобари и ощипани госпожици...  Mr. Green Joy  bouquet

# 14
  • Мнения: 71
...
Средно почивка от 7 дни за 2 -ма възрастни с 2 деца излиза около 2 000 евро. Незнам много или малко е това, но си струва при сравнение с нашето черноморие.

В сравнение с нашето Черноморие - излиза в пъти по-евтино, защото в Турция all inclusiv означава наистина включване на всичко и много добри условия. У нас - път, хотел/квартира (минимум 30-50 лв. на легло на вечер), храна, безумните такси за ползване на плаж + отделно наем на чадър, шезлонги и т.н., разни други забавления (дискотеки, кръчми, детски клубове, кино, лунапарк и т.н.) - за 7 дни излиза средно 3-5000 лв., а условията са в пъти по-кофти.
Обзалагам се,че не можеш да ми кажеш кои хотели разботят на такива цени?!Това са пълни глупости,далеч не е толкова скъпо!!!В 5 звезден хотел на Златни пяасъци няма да ти излезе толкова.Това са спекулации.Никъде няма нощувка над 200.00лв със закуска,обяд и вечеря.Добър вариант е да се свържете директно с хотел,който сте харесали.излиза много по-евтино!

Общи условия

Активация на акаунт