Българи-каквa е позицията ви за Косово?

  • 4 356
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Аз съм против обявяването на Косово за независима държава и заграбването на териториите на една християнска държава каквато е Сърбия-това за мен е варварски акт и опасност за мира на Балканите!!!

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 18:06 от M.Pokora

# 1
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз също съм против, но не на верска основа. Дразни ме двойния стандарт в случая, независимо Косово може, защото тогава да не може независима Северна Ирландия или Страната на баските, Северен Кипър и т.н. Пълна дивотия, която няма да се размине без проблеми.

# 2
  • Мнения: 28
Аз мисля че трябва да се даде независимист на Косово

# 3
  • Мнения: 6 167
И аз съм 'за'

# 4
  • Мнения: 2 379
И какво? Излиза, че всички искат да се цепят, а само на Южна Италия й е много добре заедно със Северна. Laughing

# 5
  • Мнения: 323
Против независимо Косово съм 1389 г.Сърбия пада под властта на турците и убиват крал Милан,това е все едно Бг и Македония

# 6
  • Мнения: 764
Aз си мисля,4е няма на4ин да зъдържиш насила приятел,съпруг,съдружник....още по малко група от хора,които са убедени,4е са друг народ.Насила хубост не става...Раздели се СССР,раздели се Югославия,4ехословакия......И се кротнаха  на местата си,живеят си мирно и тихо.Ако се разделят и останалите гореспоменати може би 4аст от терористи4ните актове ще намалеят,може би много хора няма да умрат....В този ред на мисли,е по добре да се разделят,а не да се самоизбиват.
П.С..Северна Италия иска да се дели по икономи4ески при4ини,не защото се с4ита за отделна нация.

# 7
  • Мнения: 3 098
Aз си мисля,4е няма на4ин да зъдържиш насила приятел,съпруг,съдружник....още по малко група от хора,които са убедени,4е са друг народ.Насила хубост не става...Раздели се СССР,раздели се Югославия,4ехословакия......И се кротнаха  на местата си,живеят си мирно и тихо.
Не мисля.Нито Съюза,нито др.изброени се разделиха по тяхна воля,а поради други фактори.Сърбия пък най_малко.
На Балканите никой път не е имало спокойна обстановка,скоро няма и да има.Там принципа е "разделяй и владей".
За Косово не ми пука.Както и на никой не му е пукало навремето,когато Македония е "изрязана" от България и е подарена на Сърбия.

# 8
  • далечно
  • Мнения: 1 029
аз съм против независима държава Косово.

Америка поддържа шиптерите в исканията им не защото ги е грижа за тях, а за да поддържа огнище на проблеми в Европа, налагайки на Европа да се занимава   с този въпрос (икономическа помощ, контингенти и всякакви щуротии за нещо, което няма начин да профункционира като нормална държава)

# 9
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Aз си мисля,4е няма на4ин да зъдържиш насила приятел,съпруг,съдружник....още по малко група от хора,които са убедени,4е са друг народ.Насила хубост не става...Раздели се СССР,раздели се Югославия,4ехословакия......И се кротнаха  на местата си,живеят си мирно и тихо.Ако се разделят и останалите гореспоменати може би 4аст от терористи4ните актове ще намалеят,може би много хора няма да умрат....В този ред на мисли,е по добре да се разделят,а не да се самоизбиват.
П.С..Северна Италия иска да се дели по икономи4ески при4ини,не защото се с4ита за отделна нация.

СССР,Югославия и Чехословакия са изкуствено създадени държави с различни народи и вероизповедание, за това се и разделиха. Косово никога не е било отделна държава. Дали би разсъждавала така ако южна България реши да се отделя, защото там живеят турци. За какъв тероризъм говориш, не е ли тероризъм, че албанците в Косово изгониха сърбите от домовете им? Те имат идея да се обединят с Албания, те пък от своя страна имат претенции към територии в Гърция. Създаването на тази "нова държава" ще доведе до проблеми в региона.

# 10
  • Мнения: 20
Влезте в Google-novoto robstvo-и се убедете сами как България губи Родопите-СТРАШНО Е!!!И анализийте ситуациата в КОСОВО-за мен е сходна.

# 11
  • Мнения: 764
Нали искахте разли4ни мнения?
За тероризъм в Сев. Ирландия и при баските изглежда съм 4увала само аз.
В Южна България изобщо не  живеят само турци...
Живеем във време доста дале4 от Симеон и Велика България.Днес никой не мери по квадратни километри.Малко Монако има по- голяма тежест в световен мащаб от голяма България....Както и да е ,пове4е от това няма да се обяснявам.

# 12
каква може да е позицията ми, естесвено 4е съм против
то и тези които ги признаха са против, ама какво да правят, някой пита ли ги ...
много опасен прецедент се създаде и директно си ни показаха да не си правим много илЮзии кой командва в момента....

# 13
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Създаването на тази "нова държава" ще доведе до проблеми в региона.
същото мисля и аз.
против, но кой ми иска мнението

# 14
  • Мнения: 4 399
Именно, против съм и какво от това. На кого му пука zа нашето мнение?


то и тези които ги признаха са против, ама какво да правят, някой пита ли ги ...


Кои са теzи дето са против? Аz не следя много темата, zащото е ясно с Чие съгласие се прокарва таzи политика и кой стои zад цялата работа. Но все пак не съм zабеляzала някой, Чието мнение има zнаЧение, да е против. А какво стана с България? Ние приzнахме ли "неzависимо" Косово?

Общи условия

Активация на акаунт