Промяна на ваксина за реимунизация

  • 500
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Д.р Слънчева,
бих искала да получа Вашето мнение. Синът ми е ваксиниран с Инфанрикс - 3 приема. През април му предстои реимунизация и когато споменах на педиатърката, че обмислям ваксиниране с противоменингитна ваксина, тя предложи реимунизацията да е с Пентаксим. Чудя се доколко е добре да се сменя ваксината? И какво мислите за противоменигитната ваксина? Доколкото знам, този щам не е от най-разпространените в момента.

Имам и още един въпрос, свързан с фонтанелата му. Все още е около 2,5 см в диаметър. От втория си месец пие Вигантол - в момента по 1 капка дневно. Прочетох в друга тема, че сте препоръчали консултация с ендокринолог.- Функцията на коя жлеза се очаква да е нарушена и в каква посока?

Благодаря Ви за отделеното време.

# 1
  • Мнения: 5 760
Реимунизацията с ДТК или Инфанрикс е добре да се направи със същата ваксина. По принцип имунизацията срещу Хемофилус (той може да се усложни с менингит) се прави в три поредни приема заедно с тази на ДТК и полиомиелит и реваксинация на 2 години. Инфекционистите смятат, че след 1,5 год. детето вече има известен имунитет срещу този причинител и не е необходимо едва тогава да се започне ваксинацията. Излишно е .Така, че направете Инфанрикс като реимунизация.
Що се отнася до фонтанелата ,при някои деца има известна резистентност къв вит. Д и тогава са необходими значително по-високи дози от този витамин. Такива деца е добре да се консултират с детски ендокринолог- те се занимават с вит.Д резистентните състояния. В тези случаи е важно точното дозиране на вит.Д Като цяло няма нищо тревожно!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт