ZARA уволни три момичета - не се усмихвали достатъчно?!?

  • 18 643
  • 145
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Та по повод вечните теми за "перфектното" клиентско обслужване у нас
ето какво става по света

http://orebro.expressen.se/nyheter/1.1054071/de-log-for-lite-pa- … bbet-fick-sparken

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 08:19 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 39
Браво на ZARA PeaceПисна ми да ме обслужват разни недоволни от живота девойки.В крайна сметка аз отивам в магазина,за да им оставя някой лев,а те да получат заплата.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Та по повод вечните теми за "перфектното" клиентско обслужване у нас
ето какво става по света
http://orebro.expressen.se/nyheter/1.1054071/de-log-for-lite-pa- … bbet-fick-sparken
Като изключим, че този език нищо не ми говори и приемам на доверие написаното от теб, съвършено правилно са постъпили Зара.
Често ми се иска тук да викна управител и да го накарам да стегне персонала, който не само не се усмихва, но за разнообразие въобще не обслужва или ако го прави, е все едно ти прави услуга.
Последно пазарувах онзи ден от оптика. Докато получа внимание, мина доста време - вътре имаше скъпо облечени клиентки, които мереха слънчеви очила от по 200 лева, бутаха се, гледаха се и изобщо - изземваха цялото внимание на персонала под формата на наконтена девойка. Аз какво - някаква си там, с дънки и тениска... Като започнах видимо да нервнича на втората минута, девойката със строга физиономия ми се извини, че ще се наложи да почакам. Хубаво, почаках.
Клинтките си тръгнаха, без да купят очила.
Аз мерих, харесах средно скъпа рамка и я поисках.
"Искате да я вземете ли?" учудено ми казва девойката.
Не, глупачко, просто така си говоря, за проветрение.

Омръзна ми от продавачки, родени за принцеси и по неволя работещи в магазин, докато татко им подари царството.

# 3
  • Мнения: 757
точно така,като не могат да се научат на обноски,вън  smile3513

# 4
  • Мнения: 5 539
Язък, аз се зарадвах, помислих, че е станало в БГ ooooh!

Сетих се какво пишеше преди в менюто на "Хепи". Беше нещо от рода на: Ако сервитьорката, която ви обслужва, не се усмихва, изгонете я и повикайте друга!

# 5
  • Мнения: 4 668
Омръзна ми от продавачки, родени за принцеси и по неволя работещи в магазин, докато татко им подари царството.
Това и аз винаги съм го казвала  Peace

Колкото до дънките и тениската или с каквото и там да си облечен , тези глуповатички момиченца , явно още не са разбрали , че хората с много пари рядко го демонстрират по такъв евтин начин , както нагримираните и префърцунени девойки , на които някой им е дал някой лев и те умират да се показват ... Смях .
Работя с клиенти , повечето от които са богати хора . Ако ги срещнете на улицата , повярвайте , никога няма и да предположите , че този човек е на такова ниво ...  Laughing

# 6
  • Мнения: 505
Да, трябва да започнат да го практикуват и в България това гонене.  newsm78

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Да, трябва да започнат да го практикуват и в България това гонене.  newsm78
А са почнали, а не са останали продавачки в магазините Grinning

# 8
  • Мнения: 502
Хе-хе,не се усмихвали!Онзи ден една продавачка така лошо ме изгледа,благоволих да вляза в магазина и тя трябваше да си наруши сладката дрямка отвън на слънчицето.."Имате ли по-голям размер от тези пуловерчета?"-питам съвсем кротко аз."Ама за какво ви е по-голямо,това ще му стане на вашето дете,видях го отвън в количката!"-сопнато ми отговаря тя. Mr. Green    

# 9
  • Мнения: 2 152
Oооо Бу, да не си била в Оптиката на Алабин, където продават и Сваровски Mr. Green Twisted Evil

Там са най-най- противните продавачки, на които някога съм попадала ooooh!
Толкова надмени, злобни и все едно ми правят услуга.А им оставих в магазина 1000лв

Първо половин час чакам да ми обърнат внимание. После едно надменно ми говори и гледа все едно съм някоя мижитурка
Харесвам си рамки на D&G с камъни Сваровски за 500лв. Тя ме гледа все едно ме пита, имам ли пари да си ги купя.После пита"А виеее, знаете ли кой е Сваровски" Мъжът ми откачи. Каза й "Разбира се, нали е от нащто село, кОпали сме си заедно царевицата" И така я погледна, малко му остана да й изчатка един Twisted Evil
Оная овца най-накрая се усети и започна да се извинява.
Не исках да си купувам нищо от там, но тези рамки толкова ми харесаха, на друго място не ги намерих. Та покрай тях и стъкла и слънчеви очила Twisted Evil

Наистина ще е много добре ако се "отсяват" продавачите-консултанти, от обикновените наклепани, гледащи лошо фльорци
Качеството на обслужване особено по скъпите магазини в България е трагично и повече от зле

# 10
  • Мнения: 274
От една страна повечето продавачки се чукат със собствениците на магазините и затова се държат като "жената на собственика" . Ама се чудя, примерно, девойката в  Хюго Босс, с кой Бос по-точно си го слага? Или онази малка пикла в бутика на Кавали, на чии Кавал свири? Или пък тази в магазина на  Бруно Мали и Полини, с Бруно ли си ляга или с ПОлини? Или ги редува? Как мислите? А онази сливка в Макс Мара, Мара ли се казва? И Том Тейлър  наистина ли е тейлър и ако да, колко от служителките си е тропосал с губерката? И Мекс от къде се е появило това име? Веорятно основателя е питал жена си - я кажи как да кръстим фирмата, а тя му е казала - секс мекс..нещо такова...Та от там...Обувките Бали, на остров Бали ли се правят? А Лагерфелд от Лагера ли е и защо няма бутик там..В сградата на ГУСВ примерно? А Любо Стойков ще го поканят ли някога да води ревю на Долче и Габана? "Елегантност, стил, богати цветове и практичнист. На това залагат Долче и Габана в новата си колекция за динамичната жена!...." Браво любо. То и при ПАрушев е същото ...А в паузата ще ни гледате с програма от студиото....Simple Smile Аре стига съм Ви задавал въпроси. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 505
maraidara  hahaha hahaha hahaha а на мене веднъж една в Германос на Витошка, като си избирах телефон, ми показа 2 модела и като й казах, че не ми харесват, ми каза - е вие знаете ли въобще какво искате  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 324
Случка от преди месец : отивам в една сладкарница и питам пресни ли са пастите, продавачката ми вика даааа, ние тук на място ги правим. Аз я питам ама от днес ли са, а тя учудено ме гледа и  вика нееее, от онзи ден. Аз пак питам добре де няма ли някои, които да са от днес, тя отвръща ама вие сте с големи претенции. ooooh!

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Oооо Бу, да не си била в Оптиката на Алабин, където продават и Сваровски Mr. Green Twisted Evil
Ц Rolling Eyes В една редова среден клас оптика в центъра на Пловдив Confused Направо не знам накъде да погледна вече  ooooh!
Аз знам как да ги накарам да се държат прилично и да ме обслужат като хората, но защо изобщо трябва да се налага?

# 14
  • Мнения: 3 423
селинджър, моля те, кажи нещо мило и за
Евгени Минчев, за да закръглим темата.

Обичам малките магазинчета, където стоката
е по рафтовете, а продавачката по цял ден си
скучае зад щанда. Докато не разгледам всичко
парцал по парцал, не излизам. Рядко ми казват
не, ама то е защото имам красиви и мили очи.

Общи условия

Активация на акаунт