Голямата тема за малките масла

  • 117 164
  • 684
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 779
Използвате ли маслата на Икаров или масла на други марки? Какви видове използвате, доволни ли сте, за какво ги използвате и най-важното - как ги използвате? Ако не ви харесват или сте недоволни можете също да споделите оплаквания. Ето го и моя малък списък, всички масла са на Икаров:
1. Бадемово масло - използвам го за коса - като маска, втрива се в корените и се стои поне 2 часа; за мигли - нанасям вечер с пръсти; за омекотяване на груба кожа например на лактите - нанасям директно и втривам; като околоочен крем - не знам дали е полезно, но аз съм доволна, нанасям съвсем малко количество под очите.
2. Антицелулитно масло с хвойна - използвам го докато карам велоергометър, мажа се стабилно и се увивам в целофанчета. Много съм доволна, има ефект, въпреки че след това като вляза в банята го отмивам. Не бих го използвала като мазило за през целия ден, защото попива трудно и не е най-приятната миризма на света.
3. Стимулант за коса - много хубаво нещо Mr. Green Използвам го като го втривам в корените, стоя колкото мога повече. Отмиването е малко дълго и сложно, но накрая си заслужава, косата става много жива и лъскава.
Айде вие сте наред.  Sunglasses

# 1
  • Мнения: 180
използвам ги най-вече като ходя на сауна - евкалипт, портокал, хвойна и др., ,
когато съм болна, си правя инхалация с Етерик-1 - капвам по няколко капки във вряла вода, мушкам се под кърпа и дишам,
и много рядко - за ароматизиране на помещенията
точно в момента се ровя в нета и търся рецепти за разни кометични средства, които мога да си направя вкъщи с помощта на етерични масла

# 2
  • Мнения: 290
Първото и третото съм използвала и съм много доволна.

Освен тях съм използвала и маско против стрии на Икаров.
И масло за задравяване на нокти.
Като цяло съм доволна от тези масла.
Предпочитам ги пред някаква скъпа козметика, за която незнам каква точно химия е.
Дори по едно време вместо с лосион или мляко за тяло съм използвала кокосовото масло на Икаров и много ми хареса.

# 3
  • Мнения: 2 388
Бадемово масло - в маските за коса ( домашните ), нанасям винаги само по краищата, иначе косата ми се омазнява.
Масло за нокти - изключително съм доволна, стига да го ползвам постоянно.
Стимулант за коса - за съжаление от него косата ми се омазнява бързо.
Бих искала да ползвам маслото, което е против стрии, ама нещо не ми се вярва, че има отърване от тях. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 388
Първото и третото съм използвала и съм много доволна.

Освен тях съм използвала и маско против стрии на Икаров.
И масло за задравяване на нокти.
Като цяло съм доволна от тези масла.
Предпочитам ги пред някаква скъпа козметика, за която незнам каква точно химия е.
Дори по едно време вместо с лосион или мляко за тяло съм използвала кокосовото масло на Икаров и много ми хареса.
Би ли споделила мнението си за маслото против стрии? Simple SmileБлагодаря предварително.  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 802
Ползвам предимно на Икаров маслата.
Стимулант за коса - за подхранване и растеж
Масло от пшеничен зародиш - втривам го в краищата на косата си против цъфтеж и мажа по околоочния контур за подхранване
Масло от жожоба - мажа вечер лицето си вместо крем и много често го ползвам за напукани устни и за косата против наелектризиране.
Кокосово масло - предимно го използвам за косата (втривам в корените)
Масло от гроздови семки - също за косата (и него втривам в корените)
Масло от карите - когато се изгоря, ама и за маска на косата го ползвам често

# 6
  • Мнения: 483
Преди време ги използвах като маска за косата, за корените - бадемово масло и масло от гроздови семена, по краищата - от карите и пшеничен зародиш.Бях много доволна. Косата ми спря да цъфти и започна да расте  Peace . Масло от жожоба и от гроздови семена съм ползвала за лицето. В момента се мажа с кокосово масло след епилация или вместо лосион за тяло и съм много доволна. Кожата ми става кадифе. Grinning

# 7
  • Мнения: 1 149
Хубава тема.Ще я следя .
За сега съм ползвала  бадемово масло за маска на косата и масло от жожоба за лицето,но мисля да си закупя скоро и стимуланта за коса.
Общо взето-доволна съм Peace

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ментово масло: за мигрена (мажа се и слагам в аромалампата), при настинки

портокалово масло: аромолампата

бадемово: маски за коса

зехтин: във ваната, имам много суха кожа, маски за коса

карите: маска на лицето

масло от чаено дърво: при възпаление на венците, пъпки

сусамово масло: масаж на тялото

# 9
  • Мнения: 36
И аз използвам доста продукти на Икаров и съм доволна!
- бадемовото и Стимуланта за коса -ясно е - в корените на косата
-жожоба -в краищата на косъма с/у цъвтеж
-масло от авокадо -смесвам го с боди лосиона, а след епилация се мажа само с него
-масло от гроздви семена -втривам вечер на лицето (регулира омазяването )и след около 10 мин. си слагам и нощен крем.Много съм доволна от ефекта в/у кожата ми  Heart Eyes

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 779
Първото и третото съм използвала и съм много доволна.

Освен тях съм използвала и маско против стрии на Икаров.
И масло за задравяване на нокти.
Като цяло съм доволна от тези масла.
Предпочитам ги пред някаква скъпа козметика, за която незнам каква точно химия е.
Дори по едно време вместо с лосион или мляко за тяло съм използвала кокосовото масло на Икаров и много ми хареса.
Би ли споделила мнението си за маслото против стрии? Simple SmileБлагодаря предварително.  bouquet

И аз ще се радвам на мнение за това масло. Бързо ли попива и миризмата му поносима ли е?

# 11
  • Мнения: 5 103
Ще взема да си купя и аз масла да пробвам. newsm78

# 12
  • Мнения: 1 952
Чакам още отзиви за антицелулитното Thinking

# 13
  • Мнения: 422
за мигли - нанасям вечер с пръсти;
За мигли..незнаех,ще пробвам, ама не ти ли влиза в очите?И има ли ефект поне??
Аз ползвам за сега бадемовото масло и стимуланта на Икаров.Скоро смятам да си взема и кокосово масло, па да видим какво ще излезе..

# 14
  • София
  • Мнения: 4 736
Ползвам ги за косата си, добавям ги в маската с тривитаминол- ефектът е страхотен! Освен това добавям бадемово масло в лосионите си за тяло, понякога се мажа и направо с някое масло.

Имам:

бадемово
пшенично
кокосово
от гроздови семена
лавандулово
жожоба - към него розова вода и става двуфазен лосион за почистване на грим- не дразни въобще!
+ стимулант на Икаров за коса Peace

Общи условия

Активация на акаунт