На колко направления годишно от личния лекар имаме право?

  • 18 979
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
Не ми се навлиза в подробности, направо съм бясна.
Винаги когато се наложи направление за специалист, се почва едно чудене, маене, увъртане...
Та мисълта ми е- има ли някакъв лимит за това колко направления се полагат годишно на един пациент?
Мерси

П.П. Държа да отбележа, че да искам направление ми се случва рядко и то винаги по обективна причина. Не съм виснала всеки месец за направления. Ама не може личният лекар да е специалист по всичко!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 970
За съжаление системата с направленията е кошмарна. Аз не мисля, че има определен брой направления, които да се полагат на всеки пациент. Имаш нужда от специалист - трябва да получиш направление за такъв, бъди настоятелна.Гадно е, че трбва да правиш едва ли не скандали, за да получиш помощта от която се нуждаеш и за която си плащаш, но то в нашето здравеопазване няма нищо хубаво, така че...

# 2
  • София
  • Мнения: 492
До колкото знам от мойта лична лекарка - неограничен брой. Никога не ми е отказала направление.  Peace

# 3
  • Мнения: 5 593
Аз имах същия проблем с мойта лична лекарка,която ми отказа направление.Вдигнах скандал и отидох в здравната каса да се жалвам.Но от там ми казаха,че зависи от личния лекар,по негова преценка се дава направление.Отидох на специалист,платих си и сега чакам юни месец да я сменя.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 296
ЗНАМ САМО,ЧЕ 2 ПОРЕДНИ МЕСЕЦА НЕ МОЖЕШ ДА ИСКАШ НАПРАВЛЕНИЕ ЗА
ЕДИН И СЪЩИ СПЕЦИАЛИСТ.
ТОЕСТ,АКО ТИ Е ИЗТЕКЛО НАПРАВЛЕНИЕТО,И НЕ СИ ОТИШЛА НАВРЕМЕ,
ЛИЧНИЯ НЯМА ДА ТИ ДАДЕ ВЕДНАГА НОВО НАПРАВЛЕНИЕ.
ОХ,ОМОТАХ СЕ,ДАНО МЕ РАЗБРАХТЕ. Embarassed Peace

# 5
  • Мнения: 1 820
Аз знам че веднъж в годината имаш право да идеш на един специялист.Незнам дали ме разбрахте какво искам да кажа-ако искам да ида на генеколог например имам право на едно направление за същия за годината.Ако се наложи да ида втори път,трябва да е на частно.И личната ми е казвала че общо за год.имам право на 3 направления.Което на мен не ми се вярва и ми се струва абсурдно,но това е ако ги надвиша не ми дава за нищо.Незнам ако това е вярно,за какво сдарвеопазване говорим,но тя по принцип си е стисната за направления така че няма да се учудя ако лъже.Ще следя и аз темата,за да знам какво да правя и на какво имам право Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 708
не знам дали има определен брой за конкретен човек, но има определен брой направления, които лекаря може да издаде. един вид той трябва да прецени кой има по-голяма нужда. над този лимит лекарите подлежат на някакви глоби... а бе системата е тъпа, това всички го знаят!  #Cussing out

# 7
  • София
  • Мнения: 2 296
не знам дали има определен брой за конкретен човек, но има определен брой направления, които лекаря може да издаде. един вид той трябва да прецени кой има по-голяма нужда. над този лимит лекарите подлежат на някакви глоби... а бе системата е тъпа, това всички го знаят!  #Cussing out
Мисля,че това ограничение го отмениха от 2008,но не съм сигурна.
Преди на 8-9 число от месеца всички направления вече свършваха. Shocked

# 8
  • Мнения: 524
Сегашната лекарка на децата ни, не ни е отказала направления, когато ни се е налагало. Предната все ни мотаеше, за нея мога да говоря с часове. Нашият личен лекар ми отказа веднъж талон, но ми каза, че са му останали само 2 бр (беше края на месеца) и ги пази за спешни случаи, но в началото на следващият месец ще ми даде. Мисля, че им намалиха направленията, но май за децата не се отнася.

# 9
  • Мнения: 7 201
До колкото знам от мойта лична лекарка - неограничен брой. Никога не ми е отказала направление.  Peace
Неограничения брой е само за децата,но и там се правят на интересни! CrazyМоята също ми отказваше направления,дори след изтекли 2 мес. от последното дадено.Затова я смених! Mr. GreenСега ще видя другата как ще е?! Rolling Eyes

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Никога не съм имала проблем с направленията. Когато се е налагало личната винаги ми е давала направление без проблем.

# 11
  • София
  • Мнения: 492
До колкото знам от мойта лична лекарка - неограничен брой. Никога не ми е отказала направление.  Peace
Неограничения брой е само за децата,но и там се правят на интересни! CrazyМоята също ми отказваше направления,дори след изтекли 2 мес. от последното дадено.Затова я смених! Mr. GreenСега ще видя другата как ще е?! Rolling Eyes
Да, така е за дете е неограничен, но и за мен когато и да съм и поискала е нямало проблеми...(ние сме цялото семейство при педиатърката на дъщеря ми) .
Явно са единици лекарите като мойта...   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 2 100
Аз вече много се нервирам, 6 години съм при моята лична, но сега съм решила да я сменям, едва чакам 01 юни  Confused

# 13
  • София
  • Мнения: 4 571
Аз знам че веднъж в годината имаш право да идеш на един специялист.Незнам дали ме разбрахте какво искам да кажа-ако искам да ида на генеколог например имам право на едно направление за същия за годината.Ако се наложи да ида втори път,трябва да е на частно.И личната ми е казвала че общо за год.имам право на 3 направления.
Не е точно така. За това заболяване, ако е акутно имаш 1 направление. След 45 дни е възможно да се наложи следващи изследвания, хоспитализация и т.н. Пускат ти ново направление.
Лошото е, че много лекари ни ЛЪЖАТ, че имаме лимит на направленията. Както и специалистите лъжат за същото. Tired

# 14
  • Мнения: 1 820
Еи,знаех си аз че лъже личната,ама като не мога да я оборя.Гадно е че се усигоряваш,а накрая ходиш на частно!Миналата седмица кумицата ми трябваше да влезе в болница в Пловдив,и тая и каза че не може да и даде направление за хоспитализация,защото нямала бройки.Представяте ли си?!Две седмици я мота.Незнам но като чета на какво имам право маи и аз ще я сменя накрая!

Общи условия

Активация на акаунт