малката не премигва с клепачи&много суха кожа на бузките

  • 982
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 189
Здравейте д-р.Слънчева,

Моето слънце е на 1 и 9 месеца и съм забелязала че не премигва с очи,или го прави изключително рядко.Искам да ви попитам това нормално ли е ? И на колко години може да се разбере как е със зрението?Искам да ви кажа че също съм забелязала че вижда и най малките прашинки на слънчева светлина.
Имам и друг въпрос :кожата на бузките и е много суха направо понякога се напуква от сухота,аз я мажа с крем за лице на Бубхен,но изглежда не помага,ходихме при професор на преглед и той каза,че това било някаква алергия и децата с бяла кожа и алергия страдали сащо и от астма,което много ме притесни?Искам да ви питам на каква възраст мога да и направя изследвания за алергии и правят ли се изследвания за астма и ако се правят на каква възраст трябва да е детето?

Благодаря Ви предварително за отговорите  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
На първо място не се тревожете за нещо, което не се е случило и може изобщо никога да не се случи! Stop Laughing
При децата с по-светла кожа има по-често алергии, но твърдението, че всички деца със светла кожа правят алергии и астма е абсолютно невярно. #2gunfire
Мажете бузките с крем Ексомега и сичко ще е наред.  bouquet

# 2
  • Мнения: 189
Благодаря Ви д-р Слънчева ще пробвам с изписания от вас крем!  newsm20 newsm51 smile3525

А бихте ли ми казали за това,че не премигва с очи,дали е опасно и дали трябва да взема някой по сериозни мерки?

Благодаря Ви!

# 3
  • Мнения: 5 760
Мисля, че не. Но явно това Ви тревожи и се консултирайте с очен лекар. smile3521

# 4
  • Мнения: 189
Честит 8 ми март д-р Слънчева!

 Благодаря Ви че дори и на празника сте до нас и се грижите за нашите дечица с вашите съвети. Two Hearts newsm51
Искам да Ви пожелая много здраве и много любов,защото от нея се раждаме и с нея живеем,а тя е безсмъртието на нашите души!

Благодаря Ви и за отговора,знам че ще се наложи да ходим на лекар,но аз съм толкова вече наплашена от лекари,че изобщо не ми се ходи.
Когато беше малка  Кари отидохме до Александровска болница за отпушване на слъзния канал,но там ни назначиха и измерване на ВОН(очното налягане),след като излезе сестрата ми каза,че има проблем с моето дете и аз за малко да умра.
Лекраката ми каза че е измерила високо ВОН,и трябва да отидем на контролно измерване след около 1 месец.Аз дори не змнаех какво ми казват и за какво става на въпрос,след като се прибрах от интернет научих за заболяването Глаукома.
Няма да Ви казвам как съм изживяла този месец,след това се свързахмес доц.Петкова,която измери налягането на Кари на следващия път и ми каза,че според нея детето няма Глаукома,нямаше и налягане.
Но аз живея в постоянен страх и само като я погледна и нещо съвсем малко да и има и ми се свива сърцето.
Та това е нашата история.
Извинявайте ако сме Ви натоварили допълнително.

 smile3505

Общи условия

Активация на акаунт