Отговори
  • Мнения: 232
Момичета поразрових е малко в нета да видя дали има някаква информация по въпроса,но не открих почти нищо!Имате ли някаква представа до къде е стигнал този законопроект и какви всъщност ще са тези облекчения?
Ето какво намерих аз -
http://www.mlsp.government.bg/bg/news/news.asp?newsid=10041&catid=29
Предполагам,че въпросът вълнува много от нас и ми се ще да имаме някаква яснота какво да очакваме.
Благодаря на всички Ви предварително!
  bouquet newsm78  bouquet Grinning

# 1
  • Мнения: 5 178
Това го вадят преди всички избори, за 5 години нищо ново под слънцето
Елементарна сметка говори, че лихвите са огромни особено в първите години. за 100 хил лв , при лихва 7.5% е ок 600 лв
От къде държавата ще вземе толкова пари на месец ?
и какво може да се купи със 100 хил в по-големите градове

# 2
  • Мнения: 526
Доколкото знам е все още проект  newsm78

# 3
  • Мнения: 961
Май няма нищо конкретно. Само приказки за замазване на очите на хората.

# 4
  • Мнения: 179
Дано се включат повече мами в темата,които са вещи в социалната политика.Живо ме вълнува този въпрос(благодаря на авторката,че го повдига).Ще следя темата редовно,но не мога да се изкажа компетентно.Познавам доста семейства,които навремето(преди около 10-12 години) са се възползвали от подобно облекчение и за времето си е било страхотна възможност.Само че, при всяко положение си има ограничения.Какви ще сложат този път,ако наистина приемат такъв закон не знам-брак до 5 години,две деца с разлика във възрастта до 5 години,възраст на родителите????....(навремето е имало такова нещо).
Последно днес говорих с наша позната-директор на банка.Нейният съвет беше да изчакаме(в предвид изкуствено повишените цени на имотите) и че проектозакона е изцяло в ръцете на социалното министерство.Дано държавата най-накрая пусне малко "трохи" на средностатистическия българин. Praynig

# 5
  • Мнения: 232
Дано се включат повече мами в темата,които са вещи в социалната политика.Живо ме вълнува този въпрос(благодаря на авторката,че го повдига).Ще следя темата редовно,но не мога да се изкажа компетентно.Познавам доста семейства,които навремето(преди около 10-12 години) са се възползвали от подобно облекчение и за времето си е било страхотна възможност.Само че, при всяко положение си има ограничения.Какви ще сложат този път,ако наистина приемат такъв закон не знам-брак до 5 години,две деца с разлика във възрастта до 5 години,възраст на родителите????....(навремето е имало такова нещо).
Последно днес говорих с наша позната-директор на банка.Нейният съвет беше да изчакаме(в предвид изкуствено повишените цени на имотите) и че проектозакона е изцяло в ръцете на социалното министерство.Дано държавата най-накрая пусне малко "трохи" на средностатистическия българин. Praynig
Мерси за поздравлението за пуснатата тема и да допълня,че аз също съм банков служител и имам възможности да разпитам,но никой от нашето съсловие нищо не знае,нищо конкретно,говорят се разни неща-за ограниченията,за които аз знам -
1.брак до 5 г.
2.две дечица до десет годинки
3.възраст на родителите до 29 г.
и това е...
А нататък кое как ще е - не зная,сега пускам и аз въпрос в социалното министерство пък ще пиша какъв е отговора. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт