Свестни катаджии - случвало ли ви се е?

  • 4 238
  • 86
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 302
Искам да споделя нещо хубаво.
Ето какво ми се случи на 3 март. Шофирам аз, малко преди В.Търново. В колата освен мен са още 2 мацки. Няколко коли от насрещното ми мигнага с фаровете и разбрах, че има полицаи на пътя. Карам си точно с 90 км/час. Обаче точно на едно кръстовище ме спират. Много любезен беше и ми каза: причината за вашето спиране е, че сте с превишена скорост, тук има знак за ограничение - 60 км/час. Аз направо се изпотих. Казвам, не съм го видяла знака, съжалявам. Излезте от колата, излизам и човека ми показва на 200-300 метра една голяма указателна табела и до нея знак, ето това било въпросното ограничение. Иначе ми прегледа всички документи, изрядни са. Трябва да ви съставя акт....  Аз, която нямам много опит с даване на рушвети, питам: няма ли някакъв начин да не го пишете, моля ви, за пръв път ми се случва....Питат се с другия полицай, който стои в колата: какво да я правим? И накрая ми върнаха документите, казаха ми да внимавам повече и ми пожелаха приятно пътуване! Невероятно! Благодарих им, казах им: да сте живи и здрави!, качих се в колата и потеглих. После естествено през целия път до София спазвах всички ограничения. Но и до днес си повтарям, че извадих голям късмет с тези полицаи. Дали защото бяхме 3 момичета в колата, между другото скромна Опел Корса, дали защото ме видяха, че наистина се притесних....
Само да добавя, че аз по принцип съм съвестен и дисциплиниран шофьор

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Много е относително "свестни".
За някой свестни може да са тия дето прибират рушвета, а за други - тези, които спират всички нарушители и пишат актове.
Веднъж ни спряха катаджии. Бяхме ходили на бар и пийнали. Колата беше на приятел, който даде на единственото непило момиче да кара. Спряха ни и даже го похвалиха, че й е дал, а не е карал той!

# 2
  • Мнения: 1 172
Свестен за мен е този, който си върши работата.  Ако ме е спрял с 30 км над разрешената скорост, да напише акт и да не иска / приема пари.

А кой колко внимателен шофьор е въобще не ме вълнува. Утре може от такова невнимание да пострада мой близък. Как ще ме успокои фактът, че шофьорът по принцип е дисциплиниран и КАТаджиите са "свестни"?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И аз не разбирам какво значи "свестни" Rolling Eyes?
За мен гореописаните не са свестни. Какво им е "свястното"- че не са ти написали акт, след като караш без да гледаш знаците ли??? А къде гледаш тогава?

# 4
  • София
  • Мнения: 4 866
За същото нещо полицаите, спрели Максим Ставийски преди катастрофата, са наказани и според всеобщото мнение наложеното им наказание е твърде малко.

# 5
  • Мнения: 1 878
За мен свестни са тези дето вчера ги показаха по телевизията, че не са взели подкуп( ако не се лъжа 2000 евро) , а са задържали престъпниците,които са били в колата

# 6
  • Мнения: 957
Според мен има,даже днес попаднах на такива. Няма да разказвам случката,защото беше случка за неправилно паркиран автомобил.
И като и беше написал акта какво? Понякога пише да караш с 40 където и по инерция да я пуснеш колата ще си със 70 най-малко.
Момичето си е взело поука и това е..А има и някои забити значи които посмъртно не могат да се видят. Има свестни полицаи.
Максим не Максим такива неща се случват.Един мой познат катастрофира,спазвал е ограничения, не е пил, не по негова вина починаха 2ма от неговата кола, само че той е направо съсипан,защото ако е карал малко по бързо всичко е щяло да бъде наред.

# 7
  • Мнения: 1 479
Това ми звучи,като сьвестен митничар!Ами ще видим колко са сьвестни КАТ,след като баща ми получи призовка за нарушение,за кола в Бьлгария,а вьпросната кола от 1година се кара от брат ми в Франция?

# 8
  • София
  • Мнения: 4 866
Понякога пише да караш с 40 където и по инерция да я пуснеш колата ще си със 70 най-малко.

Те затова са измислили спирачките. Пускането по инерция не е много препоръчително, особено при голям наклон, а и не те оневинява при инцидент. Не можеш да кажеш, че "тя колата сама си е вървяла толкова бързо". Задкормилното устройство трябва да е там, да гледа, да реагира бързо и адекватно на знаците и ситуациите и да не философства твърде много.

# 9
  • Мнения: 2 663
Свестен за мен е този, който си върши работата.  Ако ме е спрял с 30 км над разрешената скорост, да напише акт и да не иска / приема пари.

А кой колко внимателен шофьор е въобще не ме вълнува. Утре може от такова невнимание да пострада мой близък. Как ще ме успокои фактът, че шофьорът по принцип е дисциплиниран и КАТаджиите са "свестни"?

Докато четях поста на авторката точно това си мислех!
И другата ми мисъл:
Докога за българина свестни ще са  тези, които не си вършат работата и позволяват да минеш метър, било то полицаи, чиновници и т.н.
  ooooh! аман  #Crazy

# 10
  • Мнения: 957
Ооо да на наклон на пясък и спирачки е страхотна комбинация. Нали знаете,че по закон не трябва и да слушате музика в колата, а и ако е по редно не трябва и да пушите. Не мисля, че ще ви е приятно да ви глобят за това. Или пък като минеш на жълто защото не можеш да забиеш спирачки,защото този от зад ще те \"цунка\".
Оооо да и цял живот една улица е двупосочна и точно в понеделник се появява знак за еднопосочна, и ти тръгваш на заден ...Така ли? за да не си в нарушение... Ако караш по Вапцаров с 50 ще ви дам награди!

# 11
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Има знаци, които са сложени, за да не се виждат.
Има и пътища с толкова дупки, че човек хич не гледа знаците.

Да, попадала съм на свестни КАТ-аджии.

# 12
  • Мнения: 606
  Свестни хора - случвало ли ви се е?
  ДА.

# 13
  • Мнения: 3 622
Случвало ми се е и не само веднъж, а три пъти. Веднъж за превишена скорост, за говорене по телефона и веднъж влязох в забранена улица и също не видях знака. И трите неща вече не ги правя, от както ми направиха забележка  Peace

# 14
  • Мнения: 3 818
Като започнах да чета и си рекох - сега ще разкаже как е предложила пари, а катаджията твърдо отказал и написал акта Laughing

За мен това не е свестен катаджия. Трябвало е да ти състави акт. Нищо лично, просто такива са правилата Simple Smile 30км/ч над разрешената скорост може да е фатална, има разлика между това да блъснеш човек примерно с 60 и с 90.
А моя приятелка си помля колата, защото "не е видяла". Това не може да е оправдание.

Общи условия

Активация на акаунт