Сладкиш в микровълнова

  • 1 584
  • 10
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 576
Този сладкиш ми го даде свекърва ми от една нейна приятелка.  Едно време е бил много разпространен, но се е правел с виенски кифли и се е пекъл във фурната. А приятелката на свекърва ми го прави в микровълновата и става за 20 мин.

Сладкиш Йонка

Продукти: 3 кроасана - най-вкусни са с шампанското, 600 мл мляко, 4 яйца, 6 с. л. захар, сладко, сметана.
Приготвяне: 2 с. л. захар се карамелизират в йена с 2 с. л. вода на 650 W за 3 мин., докато покафенее.През това време разбиваме яйцата, с останалата захар и леко затопленото мляко. Върху карамела се редят разделените на 4 кроасана с разреза нагоре и се заливат с крема. Слага се в МВ на 450 W за 15 мин. Аз го слагам на 3 x 5 мин и го отварям да видя да не изкипи. След изстиване на сладкиша се залива със сладко. Поднася се със сметана.

# 1
  • Мнения: 506
леле крем карамел в микровълнова,не съм си и помисляла,че може,но идеята е супер още повече е изпитана

# 2
  • Мнения: 407
Нещо подобно съм правила на фурна(без сладкото и сметаната, а кроасаните ми бяха с шоколад), пече се като крем карамел. Става наистина вкусно и многоооо калорично.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 576
Нещо подобно съм правила на фурна(без сладкото и сметаната, а кроасаните ми бяха с шоколад), пече се като крем карамел. Става наистина вкусно и многоооо калорично.
Ама никой не говори колко е калорично! Wink
Но е вкусно и понякога човек може да си отпусне душата.

# 4
  • Мнения: 1 505
Това си го копнах изглежда ми много вкусно и ще го пробвам още тези почивни дни.И не ми изглежда много калорично,дори мисля,че захарта е малко(понеже обожавам сладко),аз ще добавя и още малко захар.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 576
Мими като сложиш сладкото отгоре и си става бая сладичко.

# 6
  • Мнения: 1 505
Само да кажа,че го направих току щo този сладкиш,много е лесно за приготвяне и най-вече бързо,а и толкова вкусно.Не знам как да ти благодаря,за тази невероятна вкусотия.Още веднъж благодаря,че сподели с нас тази ръцепта.Вкусно,вкусно и пак вкусно.Отивам да изям още едно парче.

# 7
  • Мнения: 7 474
Направих го, но с шоколадови кроасани и без сладко и сметана.
Правила съм го във фурна, но в микровелето е по-лесно  Laughing
Благодаря за идеята   bouquet

# 8
  • Мнения: 655
ами аз го правя абсолютно същото,но във фурната,ама мерсиза идеята,тукмо ще ми спестиш време Laughing

# 9
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Много вкусно звучи , пък и не е сложно

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 576
Много се радвам, че ви е харесал.  Grinning
Аз като имам непредвидени гости го спретвам за нула време! newsm55

Общи условия

Активация на акаунт