крива глава при бебе?

  • 13 032
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
Мамчета искам да ви питам дали знаете от какво може да е крива главата на 6 мес бебе.Става въпрос за едно мое комшийче което видях вчера.Главата му е много крива сплесната е и отгоре и от едната страна.Педита е казал че нищо му няма и че ще се оправи,но майката би се радвала да чуе и вашето мнение.Не са му давани капки за рахит и претпочита да спи само на една страна Thinking

# 1
  • Мнения: 593
Ами да, вероятно е точно от това че е спало повече на едната страна. И при моя син се се получи така, но постепенно се оправи Peace

# 2
  • Мнения: 6 274
...Не са му давани капки за рахит...
А мога ли да попитам защо не са му давани капки ? Според мен пък е точно от това .

# 3
  • Мнения: 750
Не мисля, че е заради капките. И на двете си деца не съм дала нито една капка Вигантол или Деавит. Най-вероятно е от спането на една страна  Hug Предполага се, че ще се оправи и други подобни случаи съм срещала.

# 4
  • Мнения: 6 274
Не мисля, че е заради капките. И на двете си деца не съм дала нито една капка Вигантол или Деавит. Най-вероятно е от спането на една страна  Hug Предполага се, че ще се оправи и други подобни случаи съм срещала.
Като гледам линийките ти си правя заключението , че бебетата ти на 6 мес. вече са били многократно извеждани на вън . Т.е. слънцето ги е "виждало" много , много пъти . А това детенце , което е на 6 месеца , дали е видяло слънце , как мислиш ?

# 5
  • Мнения: 22 344
Възможно е още при раждането да са притиснали главата на бебето и тя леко да се е сплескала.
Също така сънят само на една страна може да доведе до това сплескване.
Има много спорове относно даването на витамин Д за превенция на рахит, ако бебето е извеждано достатъчно често на слънце (когато го има) едва ли се е получило от това, че не е приемало витамин Д.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 549
Задължително да го върти, да не спи само на една страна! Най-вероятно това е причината.

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
От спането на една страна.
За нейно успокоение да се консултира с друг лекар.

# 8
  • Мнения: 257
Сега говорих отново с майката(няма нет затова пиша аз)и каза че педито не е казал за капки и затова не е давала.На вън излезе преди 2 дни за първи път откакто е роден.отначало не му е била крива главата и го е въртяла при спане но в един момент е започнал да не иска да спи на страната която му е крива(върти се докато не се обръне)
Аз лично си мисля да неби да е рахит но нямам опит и затова питам вас ако знаете нищо да споделите.Благодаря предварително

# 9
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Ами да го заведе и на друг лекар. Иначе и според мен е мн вероятно да е от спането на една страна. Дано не е нищо сериозно, успех! Hug

# 10
  • Мнения: 6 274
....На вън излезе преди 2 дни за първи път откакто е роден...
Точно за това говорех . Ей , аман от неграмотни доктори  #Cussing out. Ми аз не знам - на зимно бебе ако не изпише "Вигантол" , на кой ли ще изпише ?! newsm78

# 11
  • Мнения: 641
Кажи на тази майка да заведе детето на ортопед. Може при раждането да има разтегнат или скъсан мускул на врътлето /ако е вагинално с главата напред/ и се образува хематом ,който се оправя с масажи  или операция. При завъртане в обратна посока може да го придърпва и затова да не върти глава на двете страни. В резултат - спи на една стана и се сплесква главата. Аз имах такъв проблем с малката дъщеря и се оправи с масажи .

# 12
  • Мнения: 254
Мамчета искам да ви питам дали знаете от какво може да е крива главата на 6 мес бебе.
На вън излезе преди 2 дни за първи път откакто е роден

Правилно ли разбирам, че детето е на 6 месеца, а е излязло за пръв път преди 2 дни  Shocked ? Изумена съм. Ако ситуацията наистина е такава и не е даван и Вигантол, вероятно това е първопричината за деформацията на главичката.
Нека мамата се консултира и с друг лекар - ортопед и смело да си извежда детето на въздух и слънце и да го върти на различни страни, макар че на тази възраст вече те си се въртят, както поискат Crazy Дано скоро се поправят нещата!

# 13
  • Мнения: 357
нашия е с такава щото до 3 месец спеше все на дясно, сега взе да му се пооправя май Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 6 274
Мамчета искам да ви питам дали знаете от какво може да е крива главата на 6 мес бебе.
На вън излезе преди 2 дни за първи път откакто е роден

Правилно ли разбирам, че детето е на 6 месеца, а е излязло за пръв път преди 2 дни  Shocked ? Изумена съм. Ако ситуацията наистина е такава и не е даван и Вигантол, вероятно това е първопричината за деформацията на главичката.
И аз това имах предвид . Дано да няма нищо и детенцето да се оправи , но нищо не пречи да се консултират и с друг лекар .

Общи условия

Активация на акаунт