Радикулит

  • 2 936
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Здравейте,
на 30 г. съм и от 1 месец ме мъчат ужасни болки ниско в кръста.
Ходих на ортопед 1 ден, когато болките бяха невъзможни да ми бие успокояваща инжекция и ми постави диагноза "радикулит".
Ходих след това още няколко пъти на инжекции, пиех болкоуспокояващи, но резултат-никакъв.
Забелязах също, че когато ходя с много тесни дънки/шорти, пристегнати с колан, явно ми притискат нервите и още повече боли.
Въпросите ми са следните към всички, които са се сблъсквали с този проблем, който за съжаление много ми пречи в ежедневието- не мога да се навеждам, да чистя с прахосмукачка и т.н.
1. Радикулит и дископатия едно и също ли е?
2. Аз съм "само" на 30, защо поразява и млади хора?
3. Какво да направя, за да нямам болки?
4. От изстиване ли се получава или от претоварване/ходя на фитнес/?
Благодаря за всички отговори, приемам всякакви съвети за облекчаване на болките.

# 1
  • Мнения: 32
здравей,надявам се да са ти поминали болките!кажи как точно те боли,остро или тъпо,отива ли по протежение на крака или е само в кръста,изтръпване на крайниците имаш ли?ходи ли на невролог?дископатия,дискова херния и радикулит са различни неща,трябва да ги уточниш.задължително иди на невролог.иначе има доста лекарства за болките,но тр да имаш точна диагноза.и за жалост се среща и при млади хора,особено след раждане,при мен беше така,даже болките ми отиваха към краката.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 296
На мен също личната ми каза,че имам радикулит.
На няколко пъти ми се прещипва нерв на кръста,болките наистина са ужасни,но не съм
стигала до инжекции.Лошото е,че не съм ходила и при специалист,защото за сега(да чукна на дърво)
не ме боли,а не мога некакви лекарства да пия,нито да се мажа,защото кърмя малкия.
Преди 3 години,такава криза получих,че 2 седмици не можех въобще да се изправя,
едва ходех,и то прегъната на две.Бях сама с детето,и направо ужас,много е гадно.

1.Дископатията е още по-болезнена,и по трудно се лекува,ако може обезболяването да се
нарече лечение.Там в повечето случаи се налага операция.
2.Аз бях на 24,когато почнаха по-сериозните болки!.
3.-само лекар може да те посъветва компетентно!
4. При мен и от двете неща се получават проблемите.Може и от по рязко движение да ми
се схване,от преумора и ако ме надуха в гърба.
  bouquet
Стискам палци поне да разбереш точната и правилна диагноза,че с времето стават по -сериозни проблемите!

Общи условия

Активация на акаунт