Клуб на храбрата шивачка - 4 тема

  • 115 517
  • 599
  •   1
Отговори
# 75
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Чета за тоз Бутик и се чудя - кройките ли ви пасват че го купувате?
Ако е така, Патронес, също ще ви хареса и то повече.
Съгражданките да не му слушат! Simple Smile Много е ужасно това списание патронес - ужаст!
Бурда не я коментирам, защото там кройките са за друга конструкция и няма сравнение в това отношение.

ПС приемам благодарности от Фримекс Simple Smile

# 76
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Днес си купих Boutique на български-априлски брой, но нещо не съм впечатлена.Явно съм много претенциозна.

Аз не го купих - прегледах на място и като нищо не ми хвана окото,го оставих.Наистина напоследък нещо сдават фронта - и Бутика,и Бурдата. newsm78

# 77
  • Мнения: 422
Момичета, аз отдавна се отказах да ки купувам. В старите броеве от преди 10 г., 5 Бурда и 2 Бутик, съм си шила доста, от там съм си харесала някой кройки, които за различни модели си преправям, т.е. въз основа на тях разработвам модела който искам. Не всяка кройка е сполучлива, особено на панталоните. За мен лично кройките на Ботика са по-добри , като конструкция и по-близо до нашия стандарт. Когато работя с тях всичко си лепва на всякъде, не правя корекции, докато на Бурда се налага и не само когато работя за себе си. Разглеждам онлайн Бурдата и от време на време  какво са сътворили по тях рускините в osinka.ru .

# 78
  • Мнения: 531
Така, като се разговорихме за кройки...
Много отдавна не си бях купувала списание точно по тази причина-взеха ни за мезе.Бурдата-не ми пасват, пък и вярно, че напоследък показват една единствена базова кройка.патронес един единствен път си бях купила отдавна и имаше несъответствие в кройката, която извадих и се отказах.Наскоро се засилих към него, но нещо не бях очарована.Обаче и Бутикът същата работа.Гледайки последните предложения на Манго съм решила да се насоча към старите Прамо, руските Журнал мод и разни такива соц издания от 80те години.Смятам ,че ще е нужна съвсем малка трансформация на кройките за да станат фьешън,както се казва.

# 79
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Гледайки последните предложения на Манго съм решила да се насоча към старите Прамо, руските Журнал мод и разни такива соц издания от 80те години.Смятам ,че ще е нужна съвсем малка трансформация на кройките за да станат фьешън,както се казва.
А от къде ще ги вземеш, че и аз искам  Mr. Green

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Момичета, трябва ми превод на мъжката таблица с размери от Бурда. Не мога да се ориентирам кое какво е, тъй като не разбирам и дума немски. С дамската се оправям някак си, но с мъжката не мога Embarassed

# 81
  • София
  • Мнения: 3 814
Момичета, от къде мога да си изтегля кройки за рокли/ летни/, по- леснички като за новобранци. Simple Smile

# 82
  • Мнения: 1 143
Момичета, трябва ми превод на мъжката таблица с размери от Бурда. Не мога да се ориентирам кое какво е, тъй като не разбирам и дума немски. С дамската се оправям някак си, но с мъжката не мога Embarassed

Имам ръсторазмерната таблица за дамско облеколо с превод на български, в скоби - немски. Ако някой се интересува, да ми изпрати мейл на лични и ще му я изпратя.

# 83
  • Мнения: 161
Здравейте момичета,и аз се записвам при вас,с един въпрос. Каква ножица използвате?
От скоро си купих машина,още нямам другите необходими инструменти за шиене. Искам да си купя наистина хубава ножица ,която да използвам вечно. Знам че това са силни думи, но дядо ми беше шивач и е скроил и ушил страшно много костюми. За огромно съжаление той почина, но баба ми още реже с неговите ножици и са като нови. Такива искам да си купя и аз,независимо колко струват. Но не знам дали вече съществуват такива качествени неща.

Солинген.

И моята е Солинген.
МНого съм доволна. Реже безотказно всякакви платове.
За почти 10 години не е мръднала, не че аз шия много де, но я давам понякога и на една приятелка когато си крои.
Фирмения магазин на Солинген в София е на ул. Пиротска.
Като тръгнеш от към Халите се пада някъде към средата, от лявата страна, не мога да кажа точен номер на улицата.

# 84
  • Мнения: 1 143
Ако искаш ножицата, с която режеш платове, да има по-дълъг живот, не режи нищо друго - дори хартия! В къщи не давам никой да ми я пипа  Mr. Green

# 85
  • Мнения: 161
Ако искаш ножицата, с която режеш платове, да има по-дълъг живот, не режи нищо друго - дори хартия! В къщи не давам никой да ми я пипа  Mr. Green

Точно така. Ножицата ми за платове се използва само и единствено за рязане на платове.
Рязането на хартия много изтъпява ножиците, така поне съм чувала. За това хартия режа с обикновенни ножици.

Да благодаря на petq min80 за линковете на Бурда. Simple Smile Много ми бяха полезни.

# 86
  • Мнения: 3 960
Ох само аз ли не ги харесвам моделите в Бурда Rolling Eyes
Може би защото нямам проблем с кроенето  Thinking Но все едни и същи рокли и поли като от преди 7-8г пускат Thinking

Опс поправям се в тоя брой си харесах 1-2 неща Flutter

# 87
  • Мнения: 158

Бурда не я коментирам, защото там кройките са за друга конструкция и няма сравнение в това отношение.


Какво имаш предвид под друга конструкция?Аз от около година шия по кройки на Бурда и съм доволна. Вярно че се повтарят моделите, но иначе бих казала че кройките са точни. А това списание Патронес има ли го някъде он-лайн?

# 88
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
За друга конструкция на човешката фигура, не друг начин на конструиране на кройката.
Това се вижда чудесно от размерната таблица /както и от самите кройки/. Обикновено според типа фигура ако Бурда ти пасва, с Патронес не е точно така и обратно. А според мен Бутик е по-блио до Паронес та за това Бурдата не им е конкуренция на двете и те на нея. На мен например в Бурда основните 3 мерки  са ми в 3 различни размера, В другите списания са 2.
Едва ли го има онлайн.

# 89
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Патронес -
http://www.patrones.ru/index.html
Могат да се разгледат моделите.Имаше и български сайт на Патронес май,но сега не ми се търси,т.е. на разпространителя. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт