Операция за премахване на жлъчен мехур

  • 7 141
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 215
След една седмица обикаляне по доктори и разсъждаване "Да бъде или да не бъде", стигнах до извода че ще трябва да се оперирам и то по- скоро. Не че е абсолютно спешно, но предпочитам по- рано, за да не с еполучат някои усложнения и т.н.
Въпросът ми е към тези, които вече са се подложили на такава операция. Може ли да ми обясните какво представлява и какви са необходимите приготовления за нея. В смисъл- в деня на операцията ли отиваш в болницата или лежиш ден преди това, как те упояват, много ли е неприятно излизането от пълна упойка, можеш ли да вдигаш тежко след това, боли ли много и т.н.
Много ви благодаря за отделеното време предварително.

# 1
  • Мнения: 1 215
Аз да си побутна темата по- вначалото, че снощи много късно я пуснах и гледам, че никой не ми е отговорил.

# 2
  • Мнения: 1 215
Никой ли не си е правил такава операция? newsm78 newsm78

# 3
  • Мнения: 27 524
Аз не съм, но провери и искай безкръвна  Peace

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Има много теми по тази тема. Потърси с търсачката и ще ги видиш. Wink Последно подобни неща се обсъждаха в темата "Камъни в жлъчката"?

Аз съм с лапароскопия на жлъчния мехур от преди почти 3 години.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
На мен ми предстои (вероятно по някое време). Мама мина по този път, но искаше класическа операция, т.е. разрез през почти целия корем. Има язва и искаше хирурга да види какво е положението.
Мисля, че при безкръвните пациентите се възстановяват по-бързо.

# 6
  • Мнения: 33
ПРЕДИ 7 ГОД.ПРЕТЪРПЯХ ТАЗИ ОПЕРАЦИЯ С ЛАПАРОСКОПИЯ<ПО БЕЗКРЪВЕН НА4ИН>.ВЛИЗА6 1 ДЕН ПО РАНО ЗА ИЗСЛЕДВАНИЯ И 2 ДНИ СЛЕД ОПЕРАЦИЯТА ТЕ ИЗПИСВАТ.НЕ БОЛИ МНОГО,НО ТРЯБВАДА СЕ ПАЗИ6 ДА НЕ ВДИГА6 НАД 1 КГ. И СПАЗВА6        ДИЕТА     ЗА ХРАНЕНЕТО.

# 7
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
ето я темата- има много информация, аз самата я открих вчера
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119819.100
процедурата мисля, че зависи от болницата- обикновено постъпваш предишния ден, мен когато ме оперираха постъпих същия ден, но имах направени изследвания
не се притеснявай от операцията

# 8
  • Мнения: 1 215
Мен основно ме вълнува въпросът за напълняването след операцията и вдигането на тежко тъй като имам малко бебе, което няма кой да вдига освен мен. 

# 9
  • София
  • Мнения: 39 718
Мама се пазеше от вдигане на тежки неща, но бързо се възстанови. За надебеляването - ще надебелееш ако не спазваш диетата. А диета ще ти препоръчат.
Мама се намери на 7мото небе, не я болеше като похапваше, нямаше кризи, щастие. И преоткри сладкото. Естествено качи известно количество килограми, закръгли се в ханша.
Почти във всяка б-ца има мед. сестра - диетолог. Ще ти кажат какво може и какво не може да ядеш.

# 10
  • Мнения: 1 215
А болезнена ли е много операцията. Защото аз чух и доста мнения, че е болезнена след това.
Отделно исках да питам, на колко години ви махнаха жлъчния мехур, защото аз съм на 33 и ми се струва, че съм много млада за такава операция. Незнам newsm78

Общи условия

Активация на акаунт