Откровен разговор за секса?!?!?!

  • 816
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 673
  Говорите ли откровено за секс с вашето дете? Изпитвате ли притеснение да обясните откъде е дошло братчето/сестричето; а как то е влязло в корема на мама?
  Преди една година големият ми син беше първи клас. В чантата му открих бележка написана от него към един негов съученик ,в която синът ми го обвинява, че е" най-големия измисляч на глупости". Поинтересувах се за какво става дума, но детето се изчерви и не искаше да ми каже. След дълго настояване от моя страна Иво /синът ми / ми каза ,че съученикът му е казал, че е видял на обложка на диск или нещо подобно как един мъж си заврял пишката в пишката на една жена. В първия момент се шокирах, но реших ,че е по- добре да му обясня за какво става въпрос. По- добрия вариант е да научава тези неща от мен отколкото от някой друг. Седнахме и поговорихме. Обясних му, че в правенето на секс няма нищо лошо и че всички възрастни хора го правят. Ние с татко му също. Разбрахме се ,че винаги когато има въпроси за тези неща да ме пита без да се притеснява. След това имахме няколко разговора по негова инициатива и мисля , че детето ми има нормално , а не пошло отношение към разбиранията си за секса.
  Това е в най-общи линии. Разбира се не мога да преразкажа тук всичко, но мисля, че контурите са очертани.
  Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 867
Има доста теми, изписани за това. Потърси ги, защото ще откриеш полезни мнения и насоки за такива разговори...

С децата си говорим откровено за всичко. За секс говорим както и за всички други неща. Преди известно време малката ми дъщеря (още няма пет) каза, че нещо не й е ясно как точно "става сексът". Обясних й "технологията" и тя каза, че е разбрала.
И двете са наясно с половаите органи, менструацията, контрацепцията и сексът в семейството. Учим ги, че сексът е нещо много лично, което споделяш с онзи, с когото споделяш живота си.

Постъпила си правилно като си представила секса такъв, какъвто е - нещо нормално и естествено в отношенията между мъж и жена.

Общи условия

Активация на акаунт