От кога мога да давам кисело мляко?

  • 4 214
  • 50
  •   1
Отговори
Здравейте мили майчета,от няколко дни малкия се дърпа от гърдата и не-иска да бозае.Кърмата ми намалява,и се чудя от кога мога да давам кисело мляко  newsm78 и кое е по добре купешко или домашно,защото на село имаме крава  newsm78 .Малкия е на 7 месеца вече,но се роди в 35 г .с.,ако има  значение де...

# 1
  • Мнения: 603
Мисля, че е редно да продължиш с АМ, а не с кисело мляко, щом нямаш кърма.
Помоли да преместят темата ти тук

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 12:31 от ВерчИтУ

# 2
  • Мнения: 257
Ако ще даваш кис мляко по-добре домашно приготвено(в купешките слагат какво ли не) Peace
Предполагам че яде и друго освен мляко и съм на мнение че можеш да му даваш кис мляка въпреки че ще е най добре да изчакаш с него поне още 2 мес,но както си решиш Blush

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
А защо кисело мляко? Пазарът изобилства от адаптирани млека, които са далеч по-добра алтернатива на киселото мляко.
По принцип се препоръчва кисело мляко след годинка и макар бебето ти да не е съвсем малко все пак замени кърмата с АМ.

# 4
  • Мнения: 603
Сетих се още, че дори да решиш да е домашно киселото мляко, моля те, увери се че кравата е имунизирана.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 296
Определено е малък за кисело мляко още!
И аз исках да давам на малчо кисело мляко от 9 месец,но лекарката ми каза да изчакам до
годинката.На каката и давах на 7 месеца вече к.м.,ама тогава и "модата" беше друга,
а лекарката-същата newsm78 Peace..Така,че най-добре първо се посъветвай с педиатъра си.

# 6
  • Мнения: 491
Давай АМ,малко е детето за кисело мляко.

# 7
  • Мнения: 2 374
аз давам кисело мляко от както навърши 6 месеца и тя много го харесва вече не иска АПТАМИЛА купуваме ЕЛЕНА

# 8
  • Мнения: 357
според майка ми и свеките и т.н - след 9 месеца, според педито - след годинка  Crazy но ако ще заместваш мляко, давай адаптирано, захрани с пюрета, каши хубаво и тогава чак  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Кисело мляко се дава най - рано след годинката, при вас може би и по - късно.
Попитай в подфорума "Кърмене и захранване", там ще те насочат ако искаш да продължиш да кърмиш.
По принцип кърмените бебета трудно възприемат адаптираните млека. Ако ще продължаваш с адаптирано мляко - пробвай с Милумил, то е много ароматно мляко и бебетата го харесват.

# 10
  • Мнения: 27 524
След годинка кисело.
Вземи адаптирано мляко. Единица като за начало, след това двойка.

# 11
  • Мнения: 118
аз на малката давам от (навършени 6 месеца) и ве4е не иска да папа АМ.

# 12
  • по света
  • Мнения: 1 587
Ако нямаш възможност за АМ,по-добре питай лекар какво кисело да даваш.Според мен фабричното е по-сигурно, а домашното съм чувала доста различно от това което купуваме.

# 13
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Споделям мнението на ВерчИтУ т.е. да пробваш първо с АМ и може би чак след това кисело  Peace
Моя хубавец мина на кесело от 9 м тъй като тотално ми отказа да пие АМ  Wink

# 14
  • Мнения: 8 207
Започнах да му давам кисело мляко на 9м, защото тогава спря да пие АМ. Много му хареса и си го хапва и досега с удоволствие. Продължих обаче да му правя сутрин попарата с АМ.

Общи условия

Активация на акаунт