Прокървяване през първия триместър..какво се случи след това?

  • 2 810
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Здравейте!Бихте ли споделили дали сте имали този проблем и как се развиха впоследствие нещата?Аз съм бременна в 6-7 гест. седмица и от вчера имам сравнително постоянно кръвотечение.

# 1
  • Мнения: 397
Просто отиди на лекар! И то колкото се може по-скоро. Вероятно ще ти изпишат някакви таблетки, след като се установи причината за кървенето.

# 2
  • Мнения: 4 302
Просто отиди на лекар! И то колкото се може по-скоро. Вероятно ще ти изпишат някакви таблетки, след като се установи причината за кървенето.
Подкрепям!
Важно е да се види каква е причината за кървенето, дали то идва от матката. Кръвотечение е много общо казано и не могат да се сравняват. Също има значение дали взимаш някакъв медикамент за разреждане на кръвта, примерно аспирин, фраксипарин.
Аз имах в 7-8 г.с зацапване, после в 11 кървене, но Слава Богу не беше от матката.
Лежане тябва  и това е, но обезателно отиди на лекар!

# 3
  • Мнения: 7 716
Аз имах кървене, износих бременността благополучно Grinning, но лежах в болница седем месеца. Забравя се и се оцелява. Peace

# 4
  • Мнения: 14
кървенето ми започна много слабо, с едно розово петънце,два дни нямах зацапване и след това пак прокървих, този път по -силно.Отидох на лекар,видя се на УЗИ малко отлепване на сака, постъпих в болница за задържане и след още 2 дни направих спонтанен аборт в 7 г.с. Cry

# 5
  • Мнения: 1 062
Задължително трябва да отидеш на лекар, за да се види причината за кървенето.
Момичетата са ти го казали. Иначе при мен към 10-11 седмица започна.
След проведения преглед се оказа плацента превия - оттам идваше и кървенето.
Идваше и си отиваше до 17та седмица някъде. След това при прегледа се оказа,
че плацентата вече не е над цервикалния канал, но си остава ниско предно прекрепена.
От момента на кървенето до момента съм в болнични, защото се появиха и други
неща, нямаши отношение към темата за кървенето.
Стискам палци, да не е нещо сериозно, и всичко да е наред до края !
Късмет, Толо !

# 6
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Посети лекар задължително.

# 7
  • Мнения: 174
При4ини за кървене разни... Иди на лекар...

Аз имах субхорионен кръвоизлив и кървих от 5та до 12 г.с. нон стоп (и куп други усложнения). Не съм пила нищо, не съм лежала в болница, НО ни следяха мн. внимателно, към края на бременността и ежедневно...Сина ми се роди жив и здрав ден преди термина - около 3.800 кг и 54 см!  Grinning

Стискам палци вс. да е ОК!

# 8
  • Мнения: 89
Разбира се,отидох на лекар веднага.Видя се сърдечна дейност и докторът каза,че се развива добре за тази гест. седмица.Но продължава да "тече",макар и с променлив интензитет.

# 9
  • Мнения: 104
А докторът не каза ли, каква е причината за кървенето?
Забравих да ти пожелая, това да е единствения ти проблем за цялата бременност! Успех!

Последна редакция: пт, 07 мар 2008, 05:42 от dafiti

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 384
здравей,толо!
аз също имах кървене от първия месец на бремеността,лежах 2 пъти в болница,втория път се самоизписах,защото не правиха нищо друго освен ако се засилеше кървенето ми удряха или но-шпа или папаверин!
кървенето продължи и моят мъж се принуди да се научи да бие инжекции!
бях ежедневно на папаверин,но...в 19г.с дойде краят

дано не преживееш същото и всичко да бъде наред Praynig
почивай си повече,лежи колкото може повече!не мисли за това!
кървенето е много относително!
късмет мила!

# 11
  • Мнения: 274
Наистина е най-добре да се посъветваш с лекаря си.
При мен първия път веднага след кървенето, т.е. на другия ден  вече правех кръвоизлив и спонтанен аборт. Втория път зацапвах в продължение на  седмица, оказа се извънматочна бременност.

# 12
  • Мнения: 89
За съжеление,на 8 март вечерта ме приеха в болница и ми направиха абразио...според доктора причината е вирусната инфекция(нещо като грип),която се разви при мен 3-4 дни преди кръвотечението...

# 13
  • Мнения: 311
Толо,
Съжалявам много за това, което си преживяла  Cry
Дано Бог ти даде сили да преживееш всичко това  Praynig 
Бебета ще има за всичкини един ден, просто той не е дошъл още  Hug

# 14
  • Мнения: 274
съжалявам, толо

Общи условия

Активация на акаунт