Защо обичаме да послъгваме и преувеличаваме?

  • 2 565
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 126
Това не е тема за вечния спор секцио - вагинално.Искам да ви разкажа една история на която съм свидетел и без да искам я прочетох в един от форумите на б-г мама, но тотално изопачена в полза на пишещия.
 Преди 8 месеца и няколко дни раждам в софийска болница. В предродилна зала се засичам с момиче, с което сме от един град и се познаваме поне по физиономия. Мен ме готвят за секцио заради ниска плацента, а нея я чакат за разкритие. Откарахе ме в операционната, всичко свърши добре и ме настаниха в реанимация. На другия ден ме преместиха в отдлението и за късмет пак се оказахме в една стая /нея я настанили предишния ден веднага след раждането/.
Това същото момиче описва едни такива неща за престоя си в болницата от които честно казано ме хвана яд.
1. "За разлика от тези със секциото аз веднага си гушнах бебето, а те дори не можеха да станат от леглото" - поне два дни аз ставах за да и подам бебето за кърмене защото имаше болки от конците.
2. " hahahaпри секциото няма кърма Joy"- започнах да кърмя един ден преди нея
3. "всички тук които сте със секцио сте май със измислени причини" - след два кръвоизлива и 4 месеца контракции едва ли са ми измислени причините. А и не бих си измислила причина да легна под ножа. #Crazy
Има и още неща, но е безмислено да ги пиша. Просто ме хвана яд като го четях, а всъщност знам как стояха нещата и с толкова усърдие помагах на това момиче /познах я по-снимките/.
Защо ни харесва да послъгваме и защо трябва да се изтъкваме с неща които не са се случили? newsm78 newsm78
           
                                                                                                           

# 1
  • Мнения: 600
уф, досадно. на каква възраст сте, за да ви вълнуват такива неща Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 8 999
Много сложен въпрос.
Изопачавайки истината и добавяйки несъществуващи факти, авторът на такова изказване се стреми да докаже своята теза. Повечето майки тук не се познаваме лично, затова е лесно да си фантазираме неща, само и само да излезем прави в някакъв спор. Анонимността на форума е чудесна платформа, върху която всеки може да надгражда своя живот не такъв, какъвто е, а такъв, какъвто би искал да бъде.

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
 newsm78 Нищо не разбрах от поставената тема  Crazy

За мен вс.е въпрос на гледна точка/ виждане   Peace

# 4
  • Мнения: 9 814
Всеки има право на лично мнение. Ти виждаш нещата така, тя по-друг начин. Ако питаме нея, тя ще напише обратното на теб. Защо въобще повдигаш въпроса? Ти нали знаеш истината. Ще си позволя да перифразирам един голям български писател /Алеко Константинов/, който е казал разни хора, разни истини!

# 5
  • Мнения: 3 376
Оооо,тук във форума това е най-малкото на което можеш да се натъкнеш.

# 6
  • Мнения: 4 451
И аз съм на мнение, че всеки вижда случката по свой начин, през своите очи. Затова едно и също събитие, разказано от двама свидетели звучи по различен начин.
А що се отнася за послъгването, мисля baibibi добре го е казала.

# 7
  • Мнения: 959
Причините може да са много.

baibibi го е казала много добре.

# 8
  • Мнения: 195
Ох, отговора е труден на този въпрос. За себе си аз отдавна спрях да се ядосвам за подобни неща ........такива хора винаги е имало и ще има. Пък и наистина всеки вижда различно нещата, така че...

# 9
  • Мнения: 982
Авторката твърди, че са разказани лъжи.Тук не става въпрос за различни гледни точки просто.
И както се разбира от случая, не сме чак толкова анонимни.
Предлагам ти да не се дразниш за глупости, raq13.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Изобщо не виждам смисъл човек да лъже за такива неща...ама и на ум не би ми дошло,но както каза katrin2004,разни хора... Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 309
Всеки гледа от собствената си камбанария. Тя е нагласила така нещата за себе си и бас хващам, че си вярва.

# 12
  • Мнения: 14 654
В подобни теми всеки пише как бързо се е възстановил, как веднага си е гушкал бебето, пък всички останали са се влачили със седмици по корем и не са могли да си седят на гъзовете, няма значение кой как е родил.

# 13
  • Мнения: 14 471
ами явно като стане дума за раждане...докторът, който ми следи бременността ми разказва как в едно заведение на съседната маса стояла жена, която скоро преди това израждал и разправяла такива врели некипели, че той не се стърпял и я попитал - ти там ли беше, какви са тия измишльотини дето ги разказваш  hahaha

# 14
  • Мнения: 4 555
В подобни теми всеки пише как бързо се е възстановил, как веднага си е гушкал бебето, пък всички останали са се влачили със седмици по корем и не са могли да си седят на гъзовете, няма значение кой как е родил.
Именно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт