Хранене на 9 месечно бебе

  • 5 182
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте д-р Нивеа,
днес бебето ми навършва 9 месеца.Вчера бяхме на месечната консултация - всичко ни е в норма,тегло,обиколки и т.н.
Попитах докторката какво друго мога да давам като храна на бебето,като досега давам следното :
9.00ч - АМ
12.30ч. - Месно или зеленчуково
16.00ч. - Каша или плодово пюре смесено с АМ
19.30ч. - АМ
23.00ч. - АМ
Лекарката каза,че мога да изместя сутрешното мляко с попара.Заради полезността на сиренето.
Кажете ми моля,така достатъчно ли ще е?
Всички храни като количество са 200 гр.
Забравих да я попитам за киселото мляко,вие от кой месец го давате,разрежда ли се.
Ще чакам да ми пишете  Heart Eyes
Трябва ли да давам и друга храна?

Благодаря

# 1
  • Мнения: 5 760
Освен попарата можете към АМ да прибавяте от детските бишкоти или обикновенни бисквити. Трябва да давате и по 1/2 жълтък към зеленчуковото пюре.
За обяд можете да давате около 50 мл. супичка, 250 пюре.
Детето вече е голямо и можете вместо АМ за разнообразие да включите и кисело мляко 3,6% без да се разрежда. Можете да го давате следобед с плодово пюре или вечер с бишкоти/бисквити.

# 2
  • Мнения: 1 596
Благодаря ви много Heart Eyes
Той е захранен на 6 месеца.

# 3
  • Мнения: 1
Мами здравейте.Моето бебче е на 9 месеца и му давам Верея 0.1%,незнам дали е добре този % или трябва с повече масленост.Давам му и Данонино,редно ли ? newsm78                                                        

Последна редакция: сб, 23 яну 2010, 14:59 от stela8110

# 4
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Моето мнение, че мляко с масленост 0.1 %  категорично не е подходящо за хранене на малко дете. Това са продукти за диетично хранене, съдържат растителни мазнини, добавянето на които толкова се коментира в последно време.

Общи условия

Активация на акаунт