как да се освободя от нелоялни наематели

  • 14 677
  • 81
  •   1
Отговори
 newsm78 newsm78 #2gunfireМиналата год. месец март решаваме със сапруга ми да пуснем наематели в къщата ни в провинцията.Агенция ни намери наемателите и подписахме договора.Първите 3-4 месеца аз редовно си проверявах сметката за преводите на наема и всичко беше наред.После през лятото ние купихме жилище ,занимавахме се с теглене на кредити ,пренасяне,ремонти и прочие и аз бях изперкала.Ноември месец правя проверка на сметката и установявам,че последния внесен наем е за месец август.Обаждам им се-имали проблеми-проявявам разбиране и изчаквам.След един месец превеждат сумата за един наем.И от тогава до момента се започват едни лъжи-"ще ги преведа в понеделник",приследващия разговор по телефона "ще ги преведа в петък".До момента имат 5 неплатени наема и задължения към енергото -350 лв.
Един месец преди изтичането на договора отиваме при нотариус ,пишем нотариална покана с която я уведомяваме ,че договора на 05.03.08год. изтича и те трябва да освободят имота.Получава поканата  и продължава да си живее в къщата.
  Забравих да спомена че се консултираме със съдия и той казва" не се саморазправяйте защото после ще ви даде на прокурор".Трябвало със свидетели да отидим да си поискаме ключовете-отидохме и тя отказа/НЯМАЛО КЪДЕ ДА ОТИДЕ #2gunfire/
ДО ТУК СПАЗВАМЕ ЮРИДИЧЕСКИТЕ ИЗИСКВАНИЯ.Тя и семеиството и продължават да живеят в нашата къща въпреки че на практика от 05.03.08 год.договора не е подновен.
 Сега аз трябва да заведа дело,за целта ми искат данъчната оценка на къщата/въз основа на нея се внася такса която не зном колко процента е защото от 05.03. имало нов закон за ЗЗД и ГПК.Следва някаква глупава процедура с писма-ще ги подканят ли,ще ги молят ли не знам но те са в нашия имот и не знам до кога................................... #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out newsm78
 Въпроса ми е следния:ако има някой който се е преборвал вече с нещо такова  или някой юрист да ми дадете съвет,защото вече ................................................................
  Ако пусна нови наематели/фиктивен договор с приятели/и те отидат да живеят в къщата заедно с тях..............да ги натикт в една стая,за да ги принудят да напуснат.............................
  Прапуснах нещо много важно да спомена "Тя" е инвалид..................................................
  Да се обадя ли в "Господари на ефира", защото имам усещането ,че законите в тази държава се правят така че да пазят всички други ,но не и нормалните хора???????????????????????????

  Съжалявам ако съм ви отегчила..............

# 1
  • Мнения: 25 449
Чрез съдия-изпълнител не става ли?  newsm78
Не знам как са в момента законите, но преди години точно така един съсед си изгони наемателите, които не само не бяха плащали наем цяла година, но и никакви сметки...
Провери и дали е плащано за ток, вода и т.н.!

# 2
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
И аз съжалявам, но тази работа с добро едва ли ще се получи ...

# 3
  • Мнения: 137
Отивате на място и ги изгонвате. Прекалено сте толерантни.

# 4
  • варна
  • Мнения: 90
нона, съветвам те да се консултираш с наистина добър адвокат, който няма да те мотае и знае какво прави! Това с поканата е добър вариант (стига да е написана кадърно ) но отразили ли сте срок в който тя трябва да напусне , в поканата има ли сума която тя да дължи в случай, че не напусне?? Така от тук нататък с поканата и договора за наем отивате при адвяокат, той ще прецени дали да водите дело за изкарване по бърза процедура или да се саморазправяте . Но наистина ти трябва гъвкав адвокат, който знае какво прави.

# 5
  • варна
  • Мнения: 90
забравих! Желая ти успех каквото и да решила да правиш. Действай твърдо и най-важното-не чакай да решат да се изнесат.Колкото повече време минава -толкова по-зле за теб .Действай

# 6
  • Мнения: 872
Щом жената лъже и маже, че и нахалства...Нямало къде да живее, ама ти какво си и виновна...
Лошото е , че и доста сметки и наеми се трупат...
Имала съм разправии в подобна ситуация, не че се оправиха нещата бързо и с добро. Малко с натиск, малко със заплахи...
Ужасявам се от некоректни и нахални хора, които се държат така все едно,че някой им е длъжен с нещо.

Пожелавам ти да разрешиш проблема по най-бързия начин.

# 7
  • Мнения: 22 349
Щом договорът им вече е изтекъл можете просто да отидете и да ги изгоните. Те нямат законово основание да живеят в къщата.
Вземи адвокат ако трябва, свидетели, за да могат да потвърдят после, че вие сте в правото си.

# 8
  • Мнения: 3 376
  Прапуснах нещо много важно да спомена "Тя" е инвалид..................................................
 

Това иронично ли го казваш или...?
Ако жената наистина е инвалид..... ooooh!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 064
Трудна работа... Бавна и мудна е съдебната система, за съжаление. Начинът е със съдия изпълнител, но ще отнеме време. Успех!

# 10
  • София
  • Мнения: 6 971
Сигнализирай в полицията, че са нахлули в къщата ти, при изтекъл договор за наем, наемателите нямат законово основание да влизат в имота ви. Би трябвало да се третират като крадци, влизащи в жилището на някого.

# 11
Най-нарред благодаря на всички взили участие по темата!
отговарям на въпросите ви:
Тя наистина е инвалид.................
Проверила сам сметките:350 лв. за ток до момента и 85 лв. вода.А неизплатения наем до февруари включително е 2450 лв.Simple Smile
Юристката с която действам до момента ме съветва да съм много сдържана-можело после да ме влачи по прокурори...Изобщо що за закони имаме?
В момента дефакто няма договор обаче аз не мога да разполагам с имота си?!!!
Сбъркана държава................
 Rolling Eyes

# 12
  • софия
  • Мнения: 2 140
Доста зор ще видиш с тези навлеци! #Cussing outПожелавам ти по-скоро да има развръзка и да успееш да се освободиш от тях!

# 13
щяло да се стигне и до съдия изпълнител,но това чак след като съда писмено я информира ,че с/у нея е заведено дело.Тя трябвало да отговори дали има възръжения,после ние да отговорим с доказателства за задълженията и чак тогава ще бъде насрочено дело на което щи се реши да бъде изпратен съдия изпълнител #Crazy #Crazy EmbarassedТова щяло да отнеме около 1-2 месеца LaughingЕвентуално тогава ще я изритат и се продължават делата за парите които дължи,а всички казват че те се протакат...................
Това в общи линий е БЪРЗОТО ПРОИЗВОДСТВО Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Embarassed newsm78 #2gunfire

# 14
  • Мнения: 555
Преди доста години (повече от 10) имахме една такава наемателка - голям навлек беше за 9 месеца не си плати. Решението дойде от един млад полицай, който по някакъв закон й написа глоба, която тече от 10-я ден и полицията си я определя - провери как е - много бързо се изнесе. Нещо слушах и за съдия изпълнители - частници ... провери и там, а паралелно с това си намери и добър адвокат, но да знаеш, че те винаги гледат дела да водят, а в този случай мисля , че има и по-бързо решение, но всичко накуп - едновременно! 

Успех!

Hug   

Общи условия

Активация на акаунт