Кръстница??

  • 677
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
Ще ставам кръстница на дъщери4ката на моята приятелка и се 4удя какво трябва да направя...в смисъл ...знам 4е трябва да купя на детето неща.....имам някакви спомени мен като ме кръщаваха , понеже бях голяма, но все пак..  
Понеже и моето мом4енце ще го кръстим като се върнем в Бг след месец УРА! та вероятно ще питам някой дядо поп:))) но питам и вас също:))

Какво се купува от кръстницата като се кръщава детето?
Има ли нещо задължително и специфи4но?

# 1
  • Мнения: 698
Трябва да му вземеш кръстче и нови дрешки.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 244
За кръстче не е задължително. Кръстницата на моята дъщеря и подари богородичка и една рокличка
Изберете дрешките двете с майката, за да няма хър-мър. Ние така направихме. Даже двете избирахме кой медальон точно да купи, осветихме го преди кръщенето и след самото кръщене и го сложи

# 3
  • Мнения: 2 755
Ние кръстихме нашият син миналата седмица. Кръстницата беше купила кръстче, дрешки и хавлийката с която се завива детето след потапянето му в купела. Ние пък и подарихме комплект сребърни обици, колие и пръстен ( тя е фен на сребърната бижутерия ).

# 4
  • Мнения: 411
Кръсницата на Алекс му купи ланчето , кръстчето и нови дрешки. Ние си взехме хавлийката за детето, кърпа и сапун за попа.

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
нови дрехи и кръсче, някои казват хавлия и чорапки....
Най-важното са новите дрехи - другото е вариации по тема  Wink  чувала съм и че кръстницата ги взима и че родителите - както се договорите!
прочети и тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5096&highlight=%EA%F0%FA%F9%E5%ED%E5

# 6
  • Мнения: 2 910
Аз съм на същото мнение-кръстче,което може да се освети на кръщенето и нови дрешки.Аз самата се кръстих преди няколко години и моята кръстница ми купи иконка,която също осветих.

# 7
  • Мнения: 307
Много ви благодаря за отговорите:)) И аз си мислех за кръст4е  и за дрешки .....но  не бях сигурна Simple Smile  Супер сте:))

# 8
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Преди да стигнеш до някой дядо поп,да ти отговоря като баба попадия-купуваш дрешките,които ще се облекат на детенцето след кръщаването в църквата-чорапки,бельо,рокличка.Ако и вземеш и медальонче някакво-добре!Хавлийка!Тия неща се носят от предният ден да пренощуват в олтара на църквата.Хавлията и сапуна за попа са задължение на родителите,по принцип.Трябва питка,мед,чинйка или купичка за отливане на малко от меда,китка с чемшир здравец и някакво цветенце-завързани с червен конец.Но за тия неща вече идва уговорката между радителите и кръстниците-кой какво да подготви.Много е хубаво ,че са те поканили за кръстница!

# 9
  • Мнения: 1 399
При нас освен кръстче и дрешки, кръстницата пожела да донесе и китката с цветя и здравец, която искат в църквата.

# 10
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Трябва да се купят нови дрехи на детето,вкл. и бельо.Знам,че и кръстче купува кръсника(не е задължително да е златно).Ние избрахме за кръстник един приятел на мъжа ми,защото е добър човек и Танти винаги може да разчита на него.Да си кръстник си е голяма отговорност-ставаш духовен родител на детето

# 11
  • Мнения: 3 550
Ако имаш финансова възможност, може да платиш таксата в църквата, да купиш свещите за гостите и др. Но това е въпрос на договорка със семейството на кръщелницата ти. Мисля, че дрешки и кръстче също са  достатъчни.

Общи условия

Активация на акаунт