Искам с теб да останем добри познати

  • 7 572
  • 120
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
Снощи гледахме филм със Сегал.Той разведен,бившата му жена омъжена отново.Между двамата мъже прекрасни отношения,новият съпруг води детето всяка седмица при баща му.Той пък,Сегал,имаше проблеми.И вторият баща тактично прикриваше пред детето проблемите на родителя му.Бившата жена,пък,безкрайно мила,говорят си човешки,мило,любезно,дори тя го прегърна в един момент.Веднага попитах съпруга си:а ние ще можем ли така?Ще можем ли да запазим цивилизовани отношения,ако се разделим.Той,като един типичен български мъж каза:какво сега,да не искаш да се развеждаме?Възможно ли е на местна почва да се развият такива отношения?Без хули,без обиди,без омраза.И изобщо как е възможно любовта да се замести с любезност?Не става въпрос да се запази детето.А заради самите нас,заради хубавият предишен живот,да съхраним добрият тон.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 171
...Възможно ли е на местна почва да се развият такива отношения?Без хули,без обиди,без омраза.И изобщо как е възможно любовта да се замести с любезност?Не става въпрос да се запази детето.А заради самите нас,заради хубавият предишен живот,да съхраним добрият тон.

Възможно е само ако са намесени мноооого пари Mr. Green. Свидетел съм на такива взаимоотношения, поради тази причина, но за мен са лицемерни. В масовият случей винаги има някой много наранен, на когото изобщо не му е до цивилизовано поведение.

# 2
  • Мнения: 3 447
Зависи. Вероятно за виновната страна е по-лесно да превърне гузността си в мазност. За зарязания - едва ли.
Аз лично съм недотам европейка (или американка) за съвместни пикници с новото семейство на мъжа ми, приятелство с новата му жена, майчина обич към новите му деца и прочее идиличности. Противоестествено ми е. Е, едно "добър ден" ще ми се откъсне от устата.

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Възможно е.
Познавам такива хора.

# 4
  • Мнения: 66

...Възможно ли е на местна почва да се развият такива отношения?Без хули,без обиди,без омраза.И изобщо как е възможно любовта да се замести с любезност?Не става въпрос да се запази детето.А заради самите нас,заради хубавият предишен живот,да съхраним добрият тон.

Възможно е само ако са намесени мноооого пари Mr. Green. Свидетел съм на такива взаимоотношения, поради тази причина, но за мен са лицемерни. В масовият случей винаги има някой много наранен, на когото изобщо не му е до цивилизовано поведение.
.


Да.... и аз така мисля.. т.е познавам такова семейство.
Иначе аз не мисля, че това е възможно  Rolling Eyes Няма как да се получи по естествен път

# 5
  • Мнения: 211
Възможно би било само, ако връзката м/у двамата е била на много високо ниво - ако е надминала границите на любовта и е достигнала тези на приятелството, разбирателството, уважението и безрезервната вяра.. общо взето - утопия. Май почти няма чак такива взаимоотношения, така че.. може би и такава развръзка е голяма рядкост.

# 6
  • Майничка
  • Мнения: 12 573
Имам такъв пример сред познатите ни. Разделени са от 8 години, двамата имат нови партньори, празнуват заедно рождени дни, при това не само тези на общото дете, поддържат се, гледат си взаимно домашните любимци при пътувания (а те, по стечение на обстоятелствата, са на новите партньори).
 Но има и два допълнителни фактора - и четиримата са много интелигентни и добри хора, освен това, с едно изключение, живеят далеч от родните си градове. Засичала съм майката на изключението на разходка с две деца (второто на бившата й вече снаха) и две кучета.
Явно си е до хора, до страсти, до очаквания към партньора...

# 7
  • Мнения: 2 161
Аз също имам такива познати.Не,че нямат поводи за дразнене,обаче стискат зъби и спазват добрият тон.И рождените дни на детето ги празнуват заедно.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз също познавам такова семейство.Новото семейство редовно гостува на бившата жена на мъжа .АЗ не мисля че българите сме дораснали за такъв тип отношения

# 9
  • Мнения: 1 897
Предполагам, че е възможно. Дори си мисля, че така би трябвало да бъде.
Не става въпрос просто да заместим любовта с любезност, а може би по-скоро за (само)уважението, възпитанието и манталитета ни.Сещате ли се за тази песен на Михаил Белчев?

Искаш със теб да останем добри познати -
как да разбирам това, как да разбирам това?
...
Не, ние не можем да бъдем добри познати -
няма среда в любовта, няма среда в любовта.
Бяхме най-близки, за туй от сега нататък
ще сме най-чужди в света,
ще сме най чужди в света.


Да, в любовта среда няма-или я има или не. Да, не винаги могат да се запазят прилични отношения-понякога при една раздяла хората остават жестоко наранени и търсят отдушник за болката си, други  сипят хули, защото така  намират оправдание за разпада на връзката си в другия, трети вероятно са наистина обидени и огорчени от доскорошния си спътник в живота.
Разбирам причините, които водят до разрив в отношенията в такива случаи , но някак си и на мен ми се струва, че бихме живяли много по-щастливо и спокойно, ако успеем да съхраним добрия тон в такава ситуация.

# 10
  • Мнения: 3 447
Възможно би било само, ако връзката м/у двамата е била на много високо ниво - ако е надминала границите на любовта и е достигнала тези на приятелството, разбирателството, уважението и безрезервната вяра..
Казано по друг начин - когато любовта си е отишла  Laughing
Шанел, за стискане на зъби - и аз мога да стискам и да спазвам добрия тон, то не е толкова трудно. Въпросът обаче е за вътрешното усещане.

# 11
  • Мнения: 1 418
Оооооо,разбира се,че може.Аз с бившият си съпруг
съм в такива отношения.И знам,че ако имам нужда
от помощ,света ще обърне,но ще ми помогне.И
това ме прави щастлива...

# 12
  • Мнения: 5 370
Зависи, бих казала аз. Зависи поради каква причина сме се разделили. Дали преди това е имало безкраен низ от скандали, изневери и неразбирателства.
Щото понякога просто хората проумяват, че не си пасват......без драми, без кошмари се разделят. Може би тогава е възможен вариантът, за който говори Шанел.

# 13
  • Мнения: X
Първото нещо, което  се сетих по темата беше стихотворението, което е споменала Ulia, защото то изначално е било стихотворение на покойната Блага Димитрова.

Искаш със теб да останем добри познати -
 как да разбирам това?
Длани, които до болка се стапяха сляти,
 да се здрависват едва.

Погледи, дето до дъно се пиеха жадни,
 леко да се поздравят.
Устни, които се пареха, безпощадни,
 дружески да си мълвят.

Не, ние не можем да бъдем добри познати -
 няма среда в любовта.
Бяхме най-близки, за туй от сега нататък
ще сме най чужди в света.

Погледи, дето до дъно се пиеха жадни,
 леко да се поздравят.
Устни, които се пареха, безпощадни,
 дружески да си мълвят.

Искаш със теб да останем добри познати -
как да разбирам това?
Бяхме най-близки, за туй от сега нататък
ще сме най чужди в света.


Ето го и като песен:
http://dobri-poznati.hit.bg/Mihail%20Belchev%20&%20Iskra%20R … bri%20poznati.mp3


За мен лично не е възможно. Когато се разделям с някого, късам и хвърлям. Не се обръщам назад. Аз лично не бих могла да  съхраня такива приятелски отношения.


# 14
  • Мнения: 2 161
То ако живеем като приятелчета и баба знае как да останем цивилизовани след развод.Не мисля,че само парите могат да направят отношенията нормални.На друго е въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт