kiselyt--koga???

  • 1 515
  • 4
  •   1
Отговори
koga e podhodq6t period za vkliu4vane v meniuto na kisela?sy6to taka iskam da popitam redovno li davate jyltyk?blagodarq vi predvaritelno Wink

# 1
  • Мнения: 1 089
Кисел започнах да давам след 5 месец, като го редувах с каша. относно жълтъка все още не съм давала, но мисля вече да давам. обикновено с жълтъка се почва след 6 месец като се дава по 1/4 два пъти в седмицата, като след 8 месец се увеличава до половин жълтък, за да се стигне до годинката до цял жълтък. до сега се опитвах да компенсирам жълтъка, като давах повече местно пюре, но от другата седмица го въвеждам. дано всичко е наред Praynig

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ами аз имам и педи и неонтоложка от МД за детето - щото имахме проблем в МД та си продължихме и при наблюдаващата го лекарка...
Та жълтък и ДВЕТЕ казаха да почна в началото на пети месец - при ноемврийчетата повеченто вече са захранени в една или друга степен - той е изкл важен за детето заради съставаси! Кисел педито каза от пети, а неонтоложката препоръча да задържа от шести - но аз почнах с готови кисели - още от пети, защото те приличат на плодо десерт с малко нишесте! Но не съм давала изкуствените - вижда ми се излишно да го тъпча само с нишесте. Кашите - след шести - защото предразполагат към рахит. Месо - след шести.

# 3
  • Мнения: 5 713
Цитат на: catnadeen
Кашите - след шести - защото предразполагат към рахит. Месо - след шести.

Това пък за пръв път го 4увам. Защо така? по-скоро каша се дава след 6-ти месец като първа храна заради все още неукрепналата храносмилателна система.
За кисела знам 4е се редува по желание с кашата.
За жълтъка не мога да ти отговоря защото все още не давам.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 694
Жълтъка го давам от 4 1/2 мес. някъде - всъщност тогава започнох да давам  и каша и да я редувам с кисел. Но кисела не му хареса особено и понеже наддава нормално давам всекиден каша най много 1 път в седмицата да се случи да дам кисел.
В началото жълтъка беше 1/4 а сега /от началото на 6 мес./е 1/2.

Общи условия

Активация на акаунт