Моля спешно за съвет!

  • 6 014
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Дъщеричката ми беше заспала и като се събуди ми се стори топла - меря температурата - 39 и 2  Shocked
Нищо и няма - нито кашли, нито хрема. Нищо!
Сложих ефералган свещичка и се чудя какво да правя!
Да я мажа ли с оцет, да се обаждам ли на педиатъра? Сега суче, но от време на време проплаква.
Моля ви за съвет!

Последна редакция: пт, 07 мар 2008, 15:48 от MamaGalka

# 1
  • Varna
  • Мнения: 288
Съвета ми е да я заведеш на преглед Peace

# 2
  • Мнения: 822
По това време вече няма лекар!

Много се шашкам винаги, когато децата се разболеят. Знам, че не трябва, но...
Сега и дадох и нурофен. За пръв път ми вдига такава температура и то така внезапно.
Аз съм сама с двете деца. Ще трябва да изчакам мъжът ми да се върне и тогава ще отидем на дежурен.

# 3
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Вирусните започват така. Утре и червено гърло, и кашлица и хрема ще имате.
Отидете на лекар. Успех!

# 4
  • Мнения: 822
Сега се обаждахме на педиатъра - в момента имал други ангажименти.
Каза да я заведем след седем на дежурен лекар.
Просто си знаех, че е излишно да се обаждаме, но .... ooooh!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 907
Ох, и аз така се шашакам ..... Можеш и мокри компреси да й сложиш, чорапки също. И много течност давай. И синът ми преди няколко седмици беше три дни само с температура без други симптоми, педи каза, че е вирус. Дани се оправи бързо!

# 6
  • Мнения: 7 201
Вирусните започват така. Утре и червено гърло, и кашлица и хрема ще имате.
Отидете на лекар. Успех!
Да,най-вероятно е вирусче. Sad Непременно на деж.лекар идете,след като личния ви е ангажиран!Скорошно оздравяване желая!  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 820
Да и ние бяхме така миналия месец.Висока т.и червено гърло.Явно е вирус,но идете на лекар.Може би ще изпиша АБ,макар че ако вирус няма да помогне.При нас т.беше 39 и... с парацетамол и нурфен успявах да я смъкна до 38.5.Само свещичките ни спасяваха.А за оцета  съм чувала че не е хубаво да слага при малки деца,защото рушал костите.Така каза нашият педиатър,а и по принцип в днешно време лекарите са против.Незнам до колко е така,но аз не слагам.Мокра кърпа с вода върши същата работа.Също много помага за т.и обелен картоф-в двете ръчички по един.Бързо оздравяване желая!  bouquet

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 907
Да, оцета задължително трябва да е разреден с вода поне 1:1, а най - добре още повече, аз съм си правила в бутилка от половин литър - до половината с вода (т.е. около 250мл) с една - две с.л. оцет. А може и само с мокри кърпи - пак вършат работа.

# 9
  • Мнения: 822
Благодаря ви за отговорите   bouquet

Тя сега живна малко. Явно температурата спадна - ще я премеря пак след малко. Играе си, но погледът и е малко отнесен.

Уплаших се поради рязкото повишаване на температурата до такава висока стойност.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 907
Ами, нормално е - както казва майка ми - очичките им "плуват" като са с температура. Малките деца бързо вдигат, но понасят добре температурата - ако ти беше с 39 щеше ли да ти е до игра  Wink. Да се оправяте бързо, ей!

# 11
  • Мнения: 27 524
Качването на Т е признак на някакъв възпалителен процес. Не е задължително да е свързан с гърло, носоглътка или нещо видно. Обезателно на лекар, особено при толкова висока Т от раз. Стискам палци всичко да е наред  Hug

# 12
  • Мнения: 822
Днес ходихме на преглед. Гърлото й е съвсем леко зачервено. Не кашли, няма хрема - нищо. Дежурната лекарка ме пита какво да и изписвала!?!
Изписа вит. C на ампули. Каза, че иска да изпише антибиотик (пак за всеки случай), че вирусът увреждал лигавицата и предразполагал към бактериална инфекция. Ние и казахме, че искаме антибиограма, но каза, че днес е събота - не работи лабораторията.......и изписа най-новия. Аугументин с някакви латински букви. Да, обаче беба е алергична към Аугументина - получава много силно разстройство.
Дано да се оправи без антибиотик. Лошото е, че днес е събота, иначе щях да я заведа за изследване.
Споделете, как сте се справяли при сходни симптоми - с или без АБ и за колко време!

# 13
  • Мнения: 7 201
Каза, че иска да изпише антибиотик (пак за всеки случай), че вирусът увреждал лигавицата и предразполагал към бактериална инфекция. Ние и казахме, че искаме антибиограма, но каза, че днес е събота - не работи лабораторията.......и изписа най-новия.
Споделете, как сте се справяли при сходни симптоми - с или без АБ и за колко време!
Не мога да ги разбера тия лекари как така постоянно изписват АБ за всеки случай?!Аман вече от техните "застраховки" #Cussing outи то за леко зачервено гърло..! ooooh!Няма такъв филм!Когато обърне на бактериална инфекция-тогава да,нямам възражения,но вирус не се лекува с АБ! Stop Извинявай за възмущението ми--все пак днес е празник! Embarassed
Честит 8-ми март!Бъдете здрави и ти желая да си най-обичаната майка и съпруга!  bouquet

# 14
  • Мнения: 822
Цитат
Честит 8-ми март!Бъдете здрави и ти желая да си най-обичаната майка и съпруга!

Благодаря за милите пожелания  newsm51

Честит празник и от мен   bouquet

А за АБ - и ние се ядосваме, но няма полза. Сега просто ще изчакаме. Дано се оправим без  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт