разстройство от кърма

  • 1 022
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
От 1-ви март спрях да се цедя и тъй като имам замразена кърма за около 15 дни реших да му я давам вечер. Сутринта на 05,03,08г. /сряда /извадих две бурканчета от фризера и ги сложих в хладилника, до вечерта се бяха размразили. Стоплих кърмата в шише и му я дадох, изпи всичко. На сутринта, като станахме го слагам на гърне и там си върши работа, да ама не този път памперса беше пълен, но акото му беше редичко. Дадох му сок, вода, плодово пюре както обикновенно, а за обяд зеленчуково, хапна си го, слагам пак на гърне и какво да видя, акото му черно и рядко. Вечерта не съм давала кърма, но тази сутрин, пак пълен памперс и то редичко. Възможно ли е да е от кърмата, не съм давала нищо различно от това което си хапва от месеци.

# 1
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Ако правилно си съхранявала кърмата в камерата не ми се вярва. По-вероятно ми се струва да се разболява детенце, или да е нещо от пюретата. Мери ли Т, детенце отпаднало ли е, жизнено ли е?

# 2
  • Мнения: 1 049
Едва ли е от кьрмата, по-скоро нещо е настинало детето. Ходихте ли на преглед... newsm78

# 3
  • Мнения: 6 274
Както вече са ти казали - ако е била правилно съхранявана не може да е от кърмата .    Naughty

# 4
  • Мнения: 270
От 1-ви март спрях да се цедя и тъй като имам замразена кърма за около 15 дни реших да му я давам вечер. Сутринта на 05,03,08г. /сряда /извадих две бурканчета от фризера и ги сложих в хладилника, до вечерта се бяха размразили. Стоплих кърмата в шише и му я дадох, изпи всичко. На сутринта, като станахме го слагам на гърне и там си върши работа, да ама не този път памперса беше пълен, но акото му беше редичко. Дадох му сок, вода, плодово пюре както обикновенно, а за обяд зеленчуково, хапна си го, слагам пак на гърне и какво да видя, акото му черно и рядко. Вечерта не съм давала кърма, но тази сутрин, пак пълен памперс и то редичко. Възможно ли е да е от кърмата, не съм давала нищо различно от това което си хапва от месеци.
Бих те посъветвала да посетите педиатъра. Мен ме безпокои цвета на акото, за който пишеш, че е черен.

# 5
  • София
  • Мнения: 44 028
в такива случай се спират всички - сокове, пюрета и т.н защото дразнят коремчето и се оставя детето само на мляко, ако имаш съмнения за кърмата , по-добре на лечебна хумана/милупа....и се консултирай първо задължително с лекар, нищо че е събота....и мен черно ако би ме стресирало....а имам доста опит вече с чревни разтроиства бебешки...

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ако бебето приема някакви медикаменти може да се случи - май Малтофер оцветява акото черно, доколкото съм срещала по форума?
Какво беше зеленчуковото пюре?
По принцип при растройство се дава или само кърма (ама да си кърмиш от гърда, защото тогава е стерилна), или лечебна храна на Хумана или Милупа.

# 7
  • София
  • Мнения: 44 028
Иии да верно малтофера оцветяваше....също така би могъл и да разтрои стомахчето... а и при р-рво не се пие защото дразни....

# 8
  • Мнения: 408
Както са ти казали по нагоре за кърмата може и да не е ,а да не никнат зъпчета,следи Т.Не се сещам за друго щом няма как да е от пюрето или сока!

# 9
  • Мнения: 354
Зъбчета ни никнат за това е така, педи ни успокои, но сме на диета.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 348
Когато пия сок от круша или праскова, детето го хваща разтройство. Може и при теб случаят да е такъв. Тогава, когато си цедила кърмата, може да си пийнала или хапнала нещо разхлабващо. Е, ако не се оправи скоро, ще трябва да опреш до лекар.

# 11
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Аз също се цедях и давах и от замразена кърма като не достигаше, но проблеми не сме имали. Отделно пролетта докато бебка беше само на кърма, майка ми ми донесе домашни марулки и се напапах че иначе не смеех заради нитратите и бебка веднага я хвана разстройство. Спрях спанаци и зелени работи и се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт