За Аптамил 2?

  • 1 029
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Мами които ползвате Аптамил кажете като сменихте 1-цата с 2-ка по колко давахте?
Ние досега бяхме на 1-ца и ядеше 150мл.-с 5 м.лъжици.На 2-ката сега пише за бебета на 6 месеца от 5.5-9кг. по 120мл.- с 4 м.лъжици.Как така сега се връщаме на по-малко количество?Да не е по-хранително освен? newsm78 Нямам кутия от 1-цата , за да сравня.А пише , че 7 месец 150 с 5 лъжички от 6.5-10кг.Нещо много странна ми изглежда тази таблица с тези зависимости. Rolling Eyes
Вие по кутията ли се водехте?С две думи колко да дам?Видях , че има малка разлика в големината на лъжичката. Thinking

# 1
  • Мнения: 27 524
Дни след минаването от единица на двойка и от двойка на тройка е съвсем нормално и очаквано да има спад в количеството. Съставът, малко или много, е различен.
Таблицата на кутиите е средно-статистическа, но ни най-малко общовалидна.  Simple Smile
Никога не съм се водила по кутията. Давай толкова, колкото иска да яде бебето.
Лъжичките са еднакви  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 5 709
Аз давам 5 лъж или 150 мл готово АМ Peace
Както при 1 цата Peace

# 3
  • Мнения: 27 524
Аз давам 5 лъж или 150 мл готово АМ Peace
Както при 1 цата Peace

Една мерителна лъжичка винаги отговаря за 30мл вода - независимо единица, двойка или тройка. 5 м.л. са за 150мл вода, но готовата смес е около 180мл  Peace

# 4
  • Мнения: 2 774
Лъжичките са еднакви  Peace
Не не не са еднакви ,различни са по размер на 1,2 а на 3-ката са още по големи.Ако не се лъжа са различни и по цвят  Peace
Аз спазвах бройката лъжички спрямо водата по таблицата както е дадено,но количеството мляко не съм намалявала.
В смисъл ,щом детето си е пиело по 150мл, прави му по 150....,ако видиш че не го изяжда,тогава го намали....

# 5
  • София
  • Мнения: 5 709
Да,лъжичките са различен грамаж! Peace

# 6
  • Мнения: 140
Благодаря!И да лъжичките са различни по цвят и размер.Аз дадох 120 в 18:00 часа , но му беше малко.

# 7
  • Мнения: 27 524
А, може, може. Купувала съм АМ от Белгия, от Франция, от Германия, от Холандия и Швейцария и България. Винаги лъжичките са били с еднакъв грамаж.   Simple Smile
Мисля, че се бъркате - има по-високи, но по-тесни лъжички. Има и по-ниски, но по-широки. Аз лично знам, че м.л. са винаги еднакви. Дори и за кашите. Също така е важна консистенцията - на прах и на гранули не е едно и също. Според това се нагаждат и мерителните лъжички като външен вид, но като грамаж са еднакви  Peace
Може да не съм права, споделям видяното  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 525
Верно лъжичките като че ли са еднакви. Peace
На 5-6 м. тя пиеше по 180  АМ.
На 6 навършени минахме на 2-ката и количество такова, каквото беше отбеляззано на кутията.
Около половин месец след това увеличих дозата с 1 лъжичка.

# 9
  • Мнения: 30
След 12 дни ни предстои да минем на 2-ката.Сега пием 150гр.,и само вечер по180гр.,мисля да продължа така.Ако вида че не и стига ще увелича,А сега понякога сутрин яде по100гр. само.Така че...тя ще си покаже.Така майче е наи-добре" bobetto"!!!Taка мисля Thinking

Общи условия

Активация на акаунт