кога започнахте да пропускате нощни хранения

  • 1 128
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Мили мами, моля ви за помощ с вашия опит. Ние сме почти на месец (23 дни) и тази нощ малкият не искаше да суче, проспа едното кърмене, досега редовно си се будеше за хранене на 2.5 или 3 часа и нощем, а днес минаха направо повече от 6 часа до следващото хранене - много се отчаях и ревах като магаре чак до 7.30, когато благоволи да посуче. Просто се притеснявам дали не сме прекалено малки още за пропускане на нощните хранения. Освен това ни мучат гадни колики (предполагам) и не искаме да сучем, дръпваме за минута - две и страшни гримаси и писъци, та се мъчим при почти всяко хранене с часове. Моля ви да споделите кога и как стана така, че вече не се хранехте нощем. Благодаря ви! Успех на всички мами и дано повече усмивки да получавате и по-малко рев...

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Ние не бяхме от тях, но много бебета сами се отказват от нощното хранене. Специалистите по кърмене препоръчват да не се пропуска нощно хранене през първите 4 седмици, защото горе- долу за това време се регулира количеството кърма и пропускането на нощното няма да доведе до намаляването й. Това обаче е ориентировъчно.
Ако кърмиш на поискване не би трябвало да те притеснява една по- дълга пауза. Всяко бебе си изработва свой ритъм и той се променя с времето според нуждите му. Напълно е възможно коликите да са причина да не иска да яде, но това не трябва да те хвърля в див ужас. Успокой се. Следи дали пълни по 5-6 памперса на денонощие и кърми на поискване. Така ще си сигурна, че бебето получава достатъчно мляко.
Ако искаш, може ли да споделиш повече за кърменето си-  по колко пъти се храните на денонощие, как протича самото хранене, как чувстваш гърдите си, как се чувства бебето?

# 2
  • Мнения: 4
Благодаря ти, Lilfi! По принцип се храним на поискване, на около 2.5 - 3 часа, понякога и на 1 час, досега винаги се събуждаше  нощем катп часовник на 2.5 часа, напоследък имаме проблеми със сученето, обяснявам си го донякъде и със силната струя, с която излиза млякото, така малчо поема много въздух и определено го боли, та правим едни акробатики и се стремя да го държа повече в изправено положение, започва настървено да суче и е трудно да се успокои, но понякога дори след по-малко от минута се дръпва съ ссилен писък, и така се успокояваме, ако въобще успеем,  и сучем по малко до безкрай, преди беше съвсем различно, по 10 мин спокойно  на всяка гърда, може би сега по-бързо поема необходимото му -  за 5 мин   newsm78 ; досега съм изцеждала 2 пъти - веднъж се наложи  излизане, и снощи, след като почти нищо не сука, а аз щях да се пръсна и усетих една твърда голяма бучка, досега не съм имала проблеми, гърдите ми винаги са били меки. Така стоят нещата при нас, успокоителното е, че винаги пълним памперсите. Благодаря ти за отговора   bouquet , ще продължим с борбата ...

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
Много добре си се ориентирала за позата за кърмене.  Simple Smile Силната струя пречи на по- малките бебета. Някои дори започват да прегъват зърното в опитите си да намалят струята и така го разраняват. Можеш да се опиташ да го кърмиш и легнала или просто облегната назад, а бебчето върху теб. В Библиотеката има статия как да се справим с препълнените гърди (съжалявам, че в момента не мога да ти дам линк).
По това, което пишеш съдя, че за момента се справяш чудесно  Simple Smile Продължавай в същия дух и скоро нещата ще се нормализират.
Успех ти желая и пиши как се справяте

# 4
  • София
  • Мнения: 1 235
Не се притеснявай, че пропуска някое нощно хранене, ако през останалото време се храни нормално всичко е наред. Все пак не са машинки, когато му огладнее дупето, няма начин да не разбереш. Моето бебче, престана да се буди чак след като въведох кашата, но на зълва ми детенцето никога не се е будило нощно време, а през деня си е цокало нормално (кърмиха се до 10м.)

# 5
  • Мнения: 4
Благодаря ви, Лилфи и Гери, ние пак си се храним нощем както преди, явно е било някакво изключение, сега съм по-спокойна и се чудя дори защо се шашнах толкова  Embarassed , но аз съм си такава май ... Благодаря за подкрепата ви   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 1 235
Супер! Радвам се, че всичко е наред.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт