животозастраховане и диабет

  • 656
  • 4
  •   1
Отговори
Направих си застраховка живот, но имам диабет и ми дадоха идиотски условия.Някой има ли подобен случай и може ли да даде съвет? Ще съм ви благодарна.

# 1
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
А на теб защо ти трябваше да им казваш за диабета?

# 2
  • София
  • Мнения: 5 074
И аз това се питам, защо ли трябва да казваш???
От 15 години съм с рак на гърдата, имам застраховки бол и никой досега не ме е питал, а и аз не съм казала.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 147
   Предполагам ,че не  е  казала доброволно, а са правили изследвания.Аз като се застраховах,/тъй като сумата бе по- голяма/ Поискаха доста подробни  мед. изследвания,после ме прегледа и лекар определен от застрахователя.  В документа пише ,че за суми над 60 000 лв това е задължително.На съпруга ми отказаха  ,защото има 3 бай паса.  На него му направихме само злополука.Ако знаете компания която би го застраховала .Пишете.Може и на лични.

# 4
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Напълно нормално е да ти поставят условия. Болни хора не се застраховат,или с изрични условия и заплащане на риска.Диабета е сериозно заболяване. това че изобщо са ти позволили да сключиш застраховка е много Peace
Дано никога не ти су налага да я ползваш Hug
Относно това дали трябва да се казва за заболявания-Естествено,че трябва.Нали ако в последствие се случи нещо,могат да не изплатят за застрахователното събитие?!Освен това ,всеки,който иска да си сключи застраховка,попълва здравна декларация, с която декларира здравословното си състояние. Премълчавайки нещо е равносилно на лъжа.
Примерно стане така, че човек умира от заболяването,което е имал преди това,ако не е упоменато в застрахователната здравна декларация,няма да изплатят нищо на наследниците.
Лек ден дано съм обяснила правилно,защо не трябва да се крият заболявания  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт