Проблем с двумесечното ми бебе.

  • 559
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте д-р Слънчева. Simple Smile
Вторият ми син е на 2 месеца. В началото беше на смесено хранене, като го дохранвах с Хип Ха. От 1 месец е изцяло на кърма (вода и чайчета не давам). Приблизително от тогава му се засилиха много коликите, къркорят страшно шумно, пръцка много. Това, което ме притеснява е изхожданията му. В началото имаше слуз и педиатърката каза, че е от силните колики. Не мога да кажа от кога точно но от известно време се изхожда много воднисто. Всеки път плаче когато това му предстои. Все още има и слуз макар и по-рядко. На какво може да се дължи това. За последния месец е наддал точно 1кг. Поради това отложиха ваксинацията с ДТК. Спряхме Вигантола да не би от него да ака така воднисто и аз минах на диета. Вашето мнение по проблема ни какво е? Друго... от болницата още забелязах, че си бута долната устничка с език почти постоянно, това притеснително ли е. А сега се и плюнчи страшно много. newsm78
Друго нещо, което ме притеснява е, че през деня почти не спи. Случва се от хранене до хранене да не затваря очи. Ако реши да спи то е не повече от половин час и то на ръце. Оставя ли го, след 5 мин, вече е проплакал. На какво може да се дължи и нормално ли е 2-месечно бебе да не спи толкова време?
Предварително благодаря.  Simple Smile

Последна редакция: пт, 07 мар 2008, 21:03 от dama

# 1
  • Мнения: 5 760
Бебетата в тази възраст имат доста колики, които ги правят неспокойни. Явно когато е на ръце се успокоява и така постепенно е привикнало на ръци ичрез плача търси този приятен и успокояващ навик! Grinning Давайте му чайчета срещу колики и Еспомизан по 20 капки при всяко хранене.
За редките изпражнения е добре Вие да спрете като начало млякото под всякаква форма, колбасите, цитросовите плодове, шоколад. Ако тези воднисти изпражнения не изчезнат до 1 седмица е добре да се вземе анален секрет и евентуално да се консултирате с детски гастроентеролог.
Теглото е добро и явно не гладува! Hug 

Общи условия

Активация на акаунт