вече е на 6.5 мес, а още не сме се захранили

  • 778
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 166
Моля ви майчици с опит помагайте, че вече съвсем изтерясах.  Confused
Моята беба е вече на 6.5 мес и още не сме я захранили. Само на кърма е. Преди един месец точно пробвахме  с морков на ХИП два дни подред и оттогава е всеки път със слуз във акото. Понякога има кървави нишки. Редичко е като конситенция, но не мога да кажа, че има диария - често пропуска и по няколко дни. Първоначално оттадохме проблема на моркова и решихме да изчакаме, но проблема продължава. Аз от 20 дни вече съм на диета - не ям никикви млечни, телешко, цитруси и т.н. абе де що е алерген, но положението не се променя. Иска ми се вече да захраня, защото това може да продължи бог знае до кога.  Cry Ходихме на гастроентеролог- Куманова. Според нея не било алергия (при все че детето е наследствено обременено) а по -скоро вирус. Да ама кръвните резултати не показват  нищо за прекаранвирус, а и няма други симтоми. Даде ни Бифидус комплекс, който ми се струва, че и действа още по-зле. Акито даде стафилококи, но те не можело да дават такава симптоматика. Желязото ни е на долна граница. Докторката вика,- ами тогава ще захраним с месце. Shocked Това, вече ми се струва свещенна глупост. Това коремче само на мляко досега и изведнъж месо Close. Колебая се да захраня или с картоф или със Синлак (на нестле оризовата с рожкови), но при положение, че коремчето още не е спокойно незнам кое е по-малкото зло. Да чакам до незнам кога си при ниско желязо или да дам някое от тези двете и то кое. А и кърмата ми сигурно е е дна хранителна..... като аз от 20 дена съм само на ориз, картофи, хляб и месо  doh
Моля за съвет. Всички мнения, акъли, съвети са добре дошли  Hug

# 1
  • USA
  • Мнения: 559
Много съжалявам, че така се е получило при вас. Оставам с впечатление, че доста деца правят реакция на моркова. А какво казват лекарите? Това с месото ми се вижда доста прибързано, при положение, че има проблем с корема. Аз бих спряла този Бифидус (не знам какво е това), и бих кърмила още няколко дена. Не сте толкова закъснели със захранването, така че не се притеснявай  Hug.
Още ли има кръв в акото? Моето момченце доста време акаше със слуз, но ми казаха че не е проблем. За захранването според мен оризовата каша е по-добър вариант, защтото е с добавено желязо.
За кърмата не се притеснявай - хранителна е Simple Smile. Дано бързо да се оправите!

# 2
  • Canada
  • Мнения: 231
И аз смятам, че не сте закъснели със захранването, особено щом казваш, че има и наследствена обремененост.

Колкото и странно да звучи, съществуват съвременни теории, според които се захранва с месо. По-точно, от това, което аз съм чела, оставам с впечатление, че се счита за важно да започнеш с храна с високо съдържание на желязо - било то еднокомпонентна зърнена каша, подсилена с желязо или добре сготвено и ситно смляно месо, - смесени с кърма, адаптирано мляко или вода.

След като те притеснява толкова месото, избери еднокомпонентна каша.

Успех!  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 1 603
Бях решила да захраня, седмица преди да стане на 6 месеца - просто се падаше на Коледа - гости, и др. подобни, а исках да е на спокойствие. Пробвах с картофено пюре с кърма, беше пълен ужас - не можах да я накарам да го опита. Реших, че проблемът при нас е в лъжичката /преди това се наложи да пие антибиотик и просто намрази лъжиците/. После въведох и морков - после кръв в акото /беше се случвало и при антибиотика/, изследванията показаха, че всичко си е о. к. Спрях захранването за седмица. После всичко наново - картоф, морков, кръв в акото, пак почивка... Та и аз захраних на 6,5 мес. , дори май малко по- късно. От тогава не съм имала проблеми, но трудно мога да опиша страхът, с който отварях памперса и разглеждах акото дълго време, че и до сега.
Остави коремчето да почине няколко дни само на кърма и давай. Може да вземеш оризова каша обогатена с желязо.

# 4
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Само едно уточнение - хемоглобина ли е нисък, или желязото, има разлика!
От къде е взета кръв, от пръстчето ли?
Не се притеснявай толкова, по-добре малко да закъснее приемането на нова храна, отколкото да докараш на детето алергични реакции и тн...

# 5
  • Мнения: 690
не се притеснявай - не е чак толкова късно  Hug
можеш да помислиш и за педагогическо захранване  Peace

# 6
  • Мнения: 961
Аз също захраних бебка на 6 месеца и половина!  Peace Не е чак толкова късно! Първо дадох варен картоф с кърма, после добавих и морков. Ако си решила да даваш от готовите храни, чети много внимателно, защото в спаначните пюрета например, независимо от коя марка, има сметана (поне тези на ХИПП и Гербер)! По принцип съдържат няколко компонента, най-често оризово или царевично нишесте, за да са достатъчно гъсти!
Може би за твоето бебче най-добре е да започнете с оризова безмлечна каша. На Плазмон е ароматизирана, но на ХИПП не е! Аз първо въведох тази на хипп, тя е и БИО. На Нестле съм взимала една ориз с моркови, която още си стои в шкафа. Уж безмлечна, но като прочетох по-внимателно, се оказа, че "може да съдържа следи от краве мляко и да не се дава на бебета, алергични към белтъка на кравето мляко"!  Close
Успех със захранването и дано всичко с беба е наред!  Hug

# 7
  • Мнения: 1 089
За мен това също не изглежда като алергия, ние имахме подобен проблем след прекаран вирус. Спряхме захранването със зеленчуково пюре (картоф и после морков с кърма) и започнахме с оризова каша. Според мен е най-добре да избереш чиста оризова каша и да я правиш поне за начало с кърма. Давай само оризова каша поне две седмици. После, ако много бързаш, можеш пак да пробваш с картоф (той не е толкова целулозен като моркова и по-малко дразни червата, които не са свикнали на друга храна).
Бифидус комплекс на Аквасорс също сме пили, но той не е вълшебен, дай му седмица поне да подейства, не става толкова бързо. И не го спирай, много е полезен и не може да навреди или да влоши нещата! Напротив!
Лошото на Куманова е, че самата тя изглежда една такава колеблива и не ти отговаря направо и с това всява допълнително притеснение у майките, а иначе е добър специалист и знае какво прави.
Успех ти желая и не се притеснявай, че си закъсняла, ние също се захранихме на вашата възраст (даже не съм опитвала по-рано) и сега нямаме никакви проблеми!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 056
Изобщо не е късно, аз също започнах захранването на 6,5 мес.
С месо не бих захранила първо никога, пък камо ли с фамилна обремененост като вашата...
Като не иска морков, дай нещо друго - картоф или оризова каша!

Изобщо не е нужно да бързаш, едно време на колко мислиш, че са захранвали децата? Вече в света отдавна са разбрали, че експериментът с  ранното захранване носи много по-големи рискове, отколкото ползи. Неслучайно СЗО препоръчва захранването да започне след навършени 6 месеца, а Америк. педиатр. организация след 8-мия даже!

Моят син до годинката беше основно на кърма, всяко друго ядене му беше за опитване, а не за наяждане. Ядеше наистина минимални количества друга храна, освен кърмата. Чувах много небивалици около себе си от рода на това, че щяло да му закърнее стомахчето и нямало да може да яде твърди храни и цял живот трябвало да му се пасира всичко!!!???!!!??? Че гладува, че кърмата не му доставя нищо и той страда от липса на витамини и т.н. (а в същото време той беше голям дундьо, не знам как решаваха, че е лишен от нещо...)

Пълни небивалици! След годинката го записах на детска кухня и разликата в храненето му беше, че преди годинката предлагах първо кърмене, после храна, а след годинката - първо храна, после кърмене! Количеството храна беше пак доста малко, тъй като той сам си решаваше колко храна и колко кърма ще яде. И така докато тръгна на ясла през ноември. Изяжда си всичко там, няма нищо да не яде и продължаваме с кърменето когато сме заедно.

Та, мисля, че не бива да бързаш, спокойно си избери картоф или оризова и започни бавно. Пропусни моркова засега, пробвай с тичвичка и после с ябълка и т.н.

За кръвта в изпражненията - аз бих потърсила и второ мнение от друг специалист, че и трето... нещо нямам много вяра на един-единствен доктор!

А колко всъщност ви е желязото, щото не знам колко е долната граница?
КЪРМАТА  ти си е наред, нали все пак ядеш нещо! За да си по-спокойна си направи списък какво можеш да ядеш и ще видиш, че никак няма да е малък! Освен това има майки-вегетарианки, чиито деца не страдат от някакви липси!
 





# 9
  • Мнения: 19 268
А пробвали ли сте с хомеопатия? Може да даде добри резултати.
Не се притеснявай за захранването. Аз също много бавно захраних заради обриви и слуз.
Не започвай със Синлак, защото е двукомпонентна. Предложи първо само ориз и после може да дадеш Нестле.
Аз също не бих започнала с месо. Дадох пуешко като трета или четвърта храна.

# 10
  • Мнения: 166
Много благодаря на всички за отговорите  Hug Подействахте ми успокоително. Последно май ще захраня с еднокомпонентна оризова каша, обогатена с желязо. Не знаех, че има такива. Благодяря  Hug Така с един куршум два заека. Захранването сигурно ще го започнем в четвъртък, че във вторник ще и бият последната ваксина и все пак да  минат 2 дни. дано дотогава са се понормализирали нещата с акото,  макар че отностно слузта нямаме кой знае какво подобрение, въпреки зверската ми диета  Sick Положението не се подобрява, каквото и да правя, така че сигурно все пак ще се захраним  иначе току виж отиде не към6.5, а към 8-9 мес докато почнем захранването ooooh!
Виви, не сме пробвали с хомеопатия, но може и това да стане, ако продължават така да вървят нещата и докторите да се лутат в диагнозата
firebird, мисля, че желязото- изследвахме го допълнително към ПКК. Докторката ми каза по телефона, че желязото било ниско. Аз самата още не съм видяла резултатите - при нея са. Като ги взема ще пиша пак. Кое е по-показателно- ако е нисък хемоглобина или желязото  newsm78 Кръвта я взехме от пръстчето.
Ленито, благодаря за съвета за бифидуса. Ние взехме,  вчера че го пропуснахме, защото не виждахме никакво подобрение, а ни се стори, че повече и бълбука коремчето. Но явно трябва повече време  за да подейства:ooooh: За Куманова си права, че е леко колеблива. Аз бях чела много добри отзиви за нея и останах леко разочарована от срещата ни. Някакси очаквах повече внимание и по-категорично становище. Дано да успее да помогне все пак Praynig

# 11
  • Мнения: 166
firebird, желязото е ниско - не хемоглобина. 10.6 е при нея, а референтните стойности са 10.7-28.6

# 12
  • Мнения: 13 663
Здравей не виждам нищо притеснително в това което описваш.
ние се кърмихме изключително 7 месеца - заради лоша предистория с алергии на каката. Започнахме да се захранваме на 7 навършени месеца и за един месец постигнахме само хапване на плодово пюре, и по малко пресни плодове на парченца. На 8 и половина успяхме да каша като след редица опити се оказа че харесваме оризово- царевична на Милупа. Едва на 10 месеца постигнахме  включване  и на зеленчуково пюре но само някои видове, след още един месец добавихме месните и рибените , както и ръжен хляб със свежо сирене.
Така в резултат на всичко едва на една годинка ядяхме зеленчуково и месно пюре ( един път на ден ) както и каша замесена със плодове пюре ( един път на ден ) и  пресни плодове , хляб със топено или свежо сирене.
На година и един месец позволи да добавим и попара но направена с вода- не понасяме АМ.
Едва тези дни ( на година и почти два месеца ) решихме да хапнем кисело мляко
Само да добавя че се кърмим по 3-5 пъти на нощ и през деня също 2-3 пъти.

Моят съвет е не насилвай събитията, има деца които не обичат да бъдат пришпорвани и бавно но пък сигурно откриват човешката  храна.
Поздрави и успех.

Общи условия

Активация на акаунт