Дълга разходка и кърмене

  • 2 425
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте майки,
Ето и поредния ми въпрос:

Напоследък времето започна да се стопля и искам с бебка да се разхождаме на вън за по дълго време,но досега винаги сме се прибирали като стане време за кърмене. Гледам как други майки,които хранят с АМ,колко им е лесно,само правят сместа и дават шишето. А аз бързам да се прибирам. Пробвах да се изцеждам и да и давам на вън от шише,но тя не го иска и почва да плаче.
Майки,споделете как протичат за вас по дългите разходки и кърменията.
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 102
Прибираме се от разходка след 1.30-2часа за да ядем........ Cry Ние сме на 3 месеца и съм кърмила само 2пъти навън за този период -но то беше едно търсене и обикаляне за да намеря най скришното место  Embarassed (не че го намерих де........) Абе срам си ме е, въпреки че сега сме с повече дрехи а пък лятото незнам. Може би ако се прави по често се свиква Simple Smile но моята принцеса така или иначе спи по 30 мин и не иска да седи повече в количката започва да реве...... Cry

# 2
  • София
  • Мнения: 618
Миналата година по същото време и аз се вълнувах от този въпрос  Thinking След няколко бързи разходки и супер тежка количка, която трябваше да качвам и свалям сто пъти на ден по стълбите, твърдо реших, че ще кърмя навън  Crossing Arms Първите два-три пъти ми беше странно, срамувах се т.н., но пък ми даде пълна свобода да се прибирам, когато си искам  Grinning След два месеца в кварталната градинка бях като отвързана  Crazy За дрехите - няма значение с колко ката дрехи си, винаги може да се кърми дискретно и то не на най-скришната пейка  Peace Можеш да пробваш пред огледалото и да видиш, какво всъщност се вижда. Обикновено хората се срамуват повече и от теб, започват да гледат настрани  Rolling Eyes Храненето с АМ не е предимство - ти няма нужда да носиш определени количества вода, мляко, шишета.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Кърмя навън. И аз в началото имах задръжки, но сега нямам проблем. Покривам бебето с одеалце и дори аз забравям, че кърмя  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 789
И аз кърмех навън, вече сме големи и не ни се налага. В началото се притеснявах, но след това всичко отмина. На практика нищо не се вижда от гърдата - вижда се как си гушкаш бебето.
Веднъж дори една баба се напъха в нас, за да ни види - била бивша акушерка и много се радвала да види сучещи бебета  Grinning

# 5
  • Мнения: 545
Аз кърмех навън.В началото се притеснявах,но после свикнах.Не е толкова страшно. Wink

# 6
  • Мнения: 13 666
също както момичетат преди мен отговарям- винаги се кърмехем навън колкото пъти трябва . Дискретно се намятахме я с оделаце я с чаршафче, така че който не иска да разбере какво правим няма и да разбере ...

# 7
  • Мнения: 177
На мен рядко ми се налага да кърма пред хора, но когато стане - прикриваме се я шал, я с пелена или с жилетката ми. Старая се да съм винаги с риза или блуза с V-образно деколте, за да не се разсъбличам много, винаги когато знам че ще се наложи да кърмя. Още повече че Чочо често като му се доспи иска да суче.

# 8
  • Мнения: 147
Още от раждането на бебче все ни се налага на вън да се кърмим хич не съм къщна мама  Mr. Green ! Та и в България и тук, в магазини, самолети, паркове, кафета ние се кърмим та дори и в катедрала ми се наложи  Laughing - като е гладно детето какво?!.... нахранвам го  Wink  ! Мога да кажа че се притесняват повече, хората които те виждат да кърмиш повече от самата теб така че смело за мен е голямо удоволствие кърменето на вън и в хубаво време още повече !

# 9
  • Мнения: 221
     Дори на нас ни е по-лесно, вадим гърдата и готово. Аз кърмя навън и не се притеснявам, само гледам да е на по-спокойно място(без много шум), за да не се разсейва детето. Това си е съвсем естествено, ние как се храним навън... Нали нашите деца нямат друга храна, а гърдата е само прибор.
 
... Мога да кажа че се притесняват повече, хората които те виждат да кърмиш повече от самата теб така че смело за мен е голямо удоволствие кърменето на вън и в хубаво време още повече !
  newsm10

# 10
  • Мнения: 3 718
Кърми си навън, няма по лесно нещо от това. Ако имаш колежки кърмачки наоколо е по лесно да стартираш. Ако ти е неудобно има няколко варианта, слагаш бебето в слинг, хем не се разсейва, хем е дискретно. За мен вършеше работа и това, че ходех облечена с боди и блуза. Вдгам блузата нагоре, бодито надолу и другото го скрива бебето  Grinning. Практически изглежда сякаш просто съм го гушнала.
Сети се колко е досадно да се мият и стерилизират шишета, да се топлят води и бъркат прахчета, не им е чак толкова лесно на майките хранещи с АМ. А ти си имаш всичко, лисно достъпно с идеална температура, възползвай се.  Hug

# 11
  • Мнения: 6 438
Само един път съм кърмила навън и то не беше в моят град,а в по-голям.Тук така и не се престраших  Blush Но виждам,че живееш в Лондон.А там и мисленето  на хората е по-различно,така че смело се хранете навън  Hug

# 12
  • Мнения: 864
Всички ни е било срам в началото,но после се свиква  Peace
Няма нищо по хубаво от майчиното мляко!

# 13
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Свиква се, ще видиш. Особено пък лятото ми е било най-лесно. Можеш да мяташ нещо тънко отгоре - одеалце, пелена, или да си вземеш слинг.

# 14
  • Мнения: 2 829
Аз си кърмя навън и не се притеснявам. Но имам много приятелки, които се притесняват да кърмят навън. Миналата година купих 4 парео шала от продавалника. Една приятелка им изряза и поръби на машина дупка като за глава в средата и станаха 4 красиви пончо-шала. Раздадох ги на притеснителните приятелки и цяло лято си кърмехме заедно Grinning Направи си или си купи едно тунко пончо и проблема е решен Grinning

Общи условия

Активация на акаунт