Какво следва от тук нататък ?

  • 6 386
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
   При мен е ясно, че ще мина деветте кръга на ада, а съм още в първи, дано започна да пиша смислено, че да ме разберете, че съм тотално размазана ...
   БНДто е признало детето, още в родилното, вписан е в акта за раждане. Нямам време да го съдя за издръжка, а и трудно ще успея да получа пари, от там където ги няма  Rolling Eyes
   Той ми трябва за :
1. Декларация, че е съгласен  ако напускаме страната
2.При годишните декларации, да си ползвам данъчните облекчения от данъка в/у дохода. За разни социални помощи, там никога няма да попадна, да съм жива и здрава... и моята принцеска също Hug
 Друго newsm78 не се сещам.
  Трябва ли ми за записване в детската градина, на училище, при постъпване в болници?
  Аз в интерес на истината не искам издръжка, а по скоро за в бъдеще(сега съм зверски заета) отнемане на родителски права.
   Извинявам се, ако това го има във форума и го предъвквам... просто ми трябва бърз отговор, за да се пооспокоя... Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 17 142
Здравей и добре дошла, макар че нали знаеш, че тук много не обичаме да идват нови момичета, но пък ги приемаме с отворени обятия  Hug
Конкретно на въпроса ти - не ми е трябвал баща му за документи, свързани с градина, училище и за болницата, където бяхме преди няколко седмици.
Толкова ли е лошо положението, че да искаш да му вземеш правата?

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ако ще взимаш права защо му позволи да припознае детето? можеше сама да си го напишеш на мето веднага след раждането, пък нека после те съди за бащинство....
иначе са ти писали, но отнемане на родителски права ще ти е трудно...не и невъзможно обаче....все пак зависи дали той си изпълнява задълженията като Баща....ако го парви - не виждам как ще ги отнемеш/въпроса не е само в парите/

# 3
  • Мнения: 145
     Аз доста мислих, когато му разреших да го припознае, тези решения са трудни и отговорни, няма как обаче да предвидиш всичко, той не изпълнява нищо и не се и интересува от нищо

# 4
  • Мнения: 651
Не разбрах колко е голямо детенцето ти, но явно сте мънички и все още всички ти е прясно. Наистина освен за нещата които си изброила и недай Боже нещо здравословно, юридически БНД-то няма да ти е нужно, ако твърдо си решила да е така. Практически обаче не бих могла да предвидя как ще се наредят нещата при тебе, сигурна съм че ще се справиш и сама и ще сте щастливи с твоята принцеса и без подхвърлено внимание от някакъв донор. Ако все пак искаш съвет, не избързвай с отнемането на правата. Едно че процеса не е никак прост, и друго все пак когато е  признал детенцето ти възможно е все пак да е имал някакви намерения, които някой ден (?????) ще реализира. Това последното чисто хипотетично разбира се, ти познаваш човека и знаеш какво ДА и какво да НЕ очакваш.
Моето мнение винаги е било че смисъл няма в емоционалните " войни" с БНД-тата, а ти все още ми звучиш сякаш емоциите още бушуват. Не към него, а от случилото се, от ситуацията.
От опита си виждам че за детенце е най-добре когато са заровени всички войнствени намерения, обиди, кирливи ризи...всеки приема действителността такава каквато е и се посвещава на това да бъде възможно най-добър родител поотделно, а ако е възможна и известна единност- най-добре. Знам че реално това рядко се случва, но установятам че не е и невъзможно. Но трябва време, трябва определена нагласа, желание...двустранно. Не е лесно....но е най-доброто за децата....
Не се тревожи, бащата няма да ти трябва документално в ежедневието. Но ако пожелае да бъде част от живота на детенце, помисли преди да реагираш крайно.
Желая ти сили и вяра в себе си!  Hug

# 5
  • Мнения: 145
     Яхнала метлата, много хубаво си го написала... детето е на 4м. и съм щастлива,че нищо не разбира, това което прави баща и я касае и не мога да понеса, че може след години да я нарани и предаде. КАКВИ ПРОШКИ, КАКВИ РАЗМИСЛИ ... БЕЗОТГОВОРНО СИ ХВАНА ПАРЦАЛИТЕ И НИ ОСТАВИ, БЕЗ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ, БЕЗ ДА ЗВЪННЕ ДА РАЗБЕРЕ ДАЛИ НЕ СЪМ СЕ ОБЕСИЛА НЯКЪДЕ.
     Преди 2 седмици нещо ми бучеше в колата возейки се до мен...само изсъсках ще млъкнеш ли или искаш да цункаш оня бетонен стълб...
     Има ли отнемане на родителски права ПО ВЗАИМНО СЪГЛАСИЕ?

# 6
  • Мнения: 2 863
     Яхнала метлата, много хубаво си го написала... детето е на 4м. и съм щастлива,че нищо не разбира, това което прави баща и я касае и не мога да понеса, че може след години да я нарани и предаде. КАКВИ ПРОШКИ, КАКВИ РАЗМИСЛИ ... БЕЗОТГОВОРНО СИ ХВАНА ПАРЦАЛИТЕ И НИ ОСТАВИ, БЕЗ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ, БЕЗ ДА ЗВЪННЕ ДА РАЗБЕРЕ ДАЛИ НЕ СЪМ СЕ ОБЕСИЛА НЯКЪДЕ.
     Преди 2 седмици нещо ми бучеше в колата возейки се до мен...само изсъсках ще млъкнеш ли или искаш да цункаш оня бетонен стълб...
     Има ли отнемане на родителски права ПО ВЗАИМНО СЪГЛАСИЕ?


Много, много си гневна... така няма да вземеш добро решение.... Първо се успокой, след това решавай.

# 7
  • София
  • Мнения: 17 142
Съгласна с Джали (голяма изненада  Mr. Green). Не бързай с такива крайни решения в такъв момент. Аз затова те попитах какво толкова е направил, толкова ли е лошо положението.

# 8
  • Мнения: 408
Сияйна На мен ми се струва, че смесваш отношенията между теб и бащата , и отношенията между бащата и детето.
Друг е въпроса, че на тази възраст отношенията между дете и родител се свеждат повече до хранене, спане, къпане и т.н. , тоест основно между този който гледа детето и детето. Обикновено отношенията между бащата и детето започват по късно, ако майката се грижи за детето, а бащата само помага.

# 9
  • София
  • Мнения: 17 142
Сияйна На мен ми се струва, че смесваш отношенията между теб и бащата , и отношенията между бащата и детето.

Точно.

# 10
  • Мнения: 145
     Inkel той ме познава и знае, че ме е довел до неадекватно състояние, а това е опасно за бебето, отделно че няма време за търсене на бавачки и баби, затова считам че пряко с действията си постъпва безотговорно не само към мен.
     Мъжете понякога усещат от колко  рано малкото същество ги усеща... при нас това стана още в 6ти-7ми месец, даже една сутрин той самия ми каза...алеле мале целувайки корема ти бебето не само ми отговори имам чуството че ме целуна и то. Мислите ли, че бебето не се чуства объркано и уплашено? То много добре разбира какво е някой да се смее и някой да плаче!
     Незнам какво смесвам, знам само, че трябва да пазя дъщеря си.... и тази лампичка много силно е светнала.  Мен ме е срам от него! На мен също ми се иска да зарежа всичко, защото света не е розов захарен памук! Ако една майка зареже детето и ще и отнемат правата, би трябвало да важи и за бащата, нали?

Последна редакция: нд, 09 мар 2008, 19:32 от Сияйна

# 11
  • София
  • Мнения: 17 142
Сияйна , не познавам конкретно твоя мъж, но от това, което по принцип съм научила за мъжете, главата си залагам, че това изобщо не му минава през ума

знае, че ме е довел до неадекватно състояние, а това е опасно за бебето, отделно че няма време за търсене на бавачки и баби,

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
         Незнам какво смесвам, знам само, че трябва да пазя дъщеря си....

Позволи ми да не се съглася с теб... Просто в момента си му много ядосана и бясна. Единственото нещо, което ти хрумва, че може да го нарани, е да му 'отнемеш' детето.

Изобщо не би му пукало - вярвай ми... А и теб не би те накарало да се почувстваш отмъстена. Sad

Последна редакция: нд, 09 мар 2008, 19:48 от Isa

# 13
  • Мнения: 145
  Не... не искам да го "наранявам" искам той да не съществува във вселената...
  Срам ме е  Embarassed,че допуснах до себе си толкова безотговорно същество. Той има две деца от първия си брак и аз си мислех, гледайки го как се терзае по тях, че е свестен... но умирам от ужас че е възможно да се окаже, че сее деца под път и над път  Embarassed Embarassed Embarassed

# 14
  • Мнения: 408
     Inkel той ме познава и знае, че ме е довел до неадекватно състояние, а това е опасно за бебето, отделно че няма време за търсене на бавачки и баби, затова считам че пряко с действията си постъпва безотговорно не само към мен.
И как мислиш, че с отнемането на родителски права , ще промениш това ?
Мисля, че намесваш детето, като "средство" във вашите отношения. Не го прави, най малкото, защото не знаеш, какво ще стане след време. Не знаеш, как детето ще възприема баща си като поотрасне, колкото и отрицателно да го настройваш срещу него.
Ако една майка зареже детето и ще и отнемат правата, би трябвало да важи и за бащата, нали?
Не съм адвокат, но доколкото знам, и на майката не се отнемат лесно родителски права, дори и да е изоставила детето си.
  Не... не искам да го "наранявам" искам той да не съществува във вселената...
Май тук коментара е излишен ?

Последна редакция: нд, 09 мар 2008, 22:48 от inkel

Общи условия

Активация на акаунт