Меню за 1-годишно дете

  • 32 019
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 498
Здравейте и честит празник първо!   bouquet
Искам да ви попитам по колко пъти на ден ядат 1-годишните ви дечица и какво?
Нашия режим е:
4-5 кърма
8ч - попара с два сухара
10ч - плодово пюре
13ч - второто от ДК с един сухар
16.30 - третото от ДК с 1 бисквита Закуска
20ч. - кисело мляко или каша
Дали не са много тестените храни - 3 сухара на ден и 1 бисквита? Все пак не искам това да е основното в яденето, но иначе не се наяжда.
Какво друго може да ми предложите като меню или режим за 1-год дете?

Също и по кое време давате супата? Мисля да започна да я давам вечер, но пак ще трябва да и слагам сухар Sad

# 1
  • Мнения: 27 524
Здравей, честит празник и на теб  Simple Smile
Децата на годинка, с малко излкючения, ядат всичко, което и възрастните. Синът ми яде два или три пъти, защото много спи. Яде веднъж дневно зеленчуци с месо, яде каши два пъти седмично и останалото е каквото има в хладилника, във фурната и така, нищо специално и точно определено?
Супи не давам  Simple Smile
Не са много тестените, нека си хапва.

# 2
  • Мнения: 1 217
Е ние май хапваме повече сухари от вас.
Нашето меню е такова:
Сутрин 8-попара с 3 сухара или кус-кус-редувам.
Към 10 яде или плодово кисело мляко,кисело мляко с пшеничен зародиш,малко плодово пюре,сок от портокал и др.неща измислям,гледам да разнообразявам.
В 12 яде основно ядене със 1 сухар от ДК/в събота яде риба/.
В 15.30 яде домашно плодово пюре-банан,киви,круша,ябълка,тиква
В18.00 крема от ДК който го добавям към каша.,или грис
В21.30 АМ с 4 бисквити Чи-Чи бебе.

# 3
  • Мнения: 1 049
Не са много тестените му храни и според мен.  Peace Иначе менюто ви е добро, може да му даваш отвреме навреме и резен краставичка или хубаво доматенце да си гризка. Дьщеря ми като навьрши 1 год. започна много да яде краставици между другите храни и до сега е още така  Wink

# 4
  • Мнения: 498
Добре, де а тези домати и краставици, както и моркови, лук и т.н. купешки или домашни давате? Аз нямам възможност за домашни, затова не смея да дам все още  newsm78

# 5
  • Мнения: 27 524
Купени давам, нямам избор. Не го мисля чак толкова. Кисни ги в студена вода за половин час, така падат нитратите  Peace

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 891
Добре, де а тези домати и краставици, както и моркови, лук и т.н. купешки или домашни давате? Аз нямам възможност за домашни, затова не смея да дам все още  newsm78

Аз основно купувам.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Аз бих заменила плодовото пюре с пресни плодове. Иначе менюто е добре, само следобед със десерта от кухнята мисля, че бисквитката е излишна, но все пак ти си знаеш най-добре. 

Купувам плодове и зеленчуци, мия старателно и ги кисна известно време във вода.

# 8
  • Мнения: 147
Аз давам доста супи но ги приготвям по гъсти с  повечко картоф така избягвам слагането на хляб - пълнозърнест в нея, а когато е по рядка без картоф слагам от него За закуска сутрешна и следобедна давам плодове (ябълка, банан, манго, а когато си приготвям следобедния фреш от портокали и предлагам и на нея) разнообразявам с соево кисело мляко и през времето на вън взимам бисквитки. На нас всеки ден е различен има дни в които похапва повече в други по малко никога не спазваме точни пропорции и мерки!   Wink През другото време кърма и пак кърма ! Crazy

# 9
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Нашето меню
 5-5.30ч -АМ
 10ч - пасирани ябълка и круша(ябълка и банан,т.н)+половин доза каша
 14ч- телешко+зеленчуци;пилешко+зеленчуци;само зеленчуци
 18ч-кисело мляко+2-3 натрошени бисквити;пасирани плодове+каша
  20.30-21ч-АМ

# 10
  • Мнения: 1 701
Калина яде сутрин попара, баничка или някакъв сандвич със сирене или кашкавал и айрян, на обяд - манджата от кухнята + малко от моя обяд, следобед - кремчето от кухнята + бисквита, понякога кекс или някакви сладки, ако се намират, вечер - супата от ДК + сухар и чаша кисело мляко.   chef

# 11
  • Мнения: 73
Az mai dosta sam u otrjzala jdeneto.Gogi se sabujda v 7,az go hranj 4ak v 9 s popara,kus-kus ili kornfleiks s AM,v 10.30 pie fresh,v 13h jde vtoroto ot DK i malko nastargan plod,v 16.30 pak plod ili 2Danonino,v 19h malko supa ot DK i v 21.30 pie AM.Neznam dali tova,4e jde samo 1 pat AM ne mu e malko?

Аз май доста съм у отрязала яденето.Гоги се събужда в 7,аз го храня 4ак в 9 с попара,кус-кус или корнфлеикс с АМ,в 10.30 пие фреш,в 13ч яде второто от ДК и малко настърган плод,в 16.30 пак плод или 2Данонино,в 19ч малко супа от ДК и в 21.30 пие АМ.Незнам дали това,4е яде само 1 път АМ не му е малко?

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 23:02 от Vivi

# 12
  • Мнения: 865
9:30-попара;кекс с кисело мляко или АМ с бисквити
13:30 основното от ДК+ част от десерта или част от супата+основно
17:30-десерта от ДК или каша
21:30-супа +десерта-остатък
на ме ми се струва малко млякото,което давам,но тя не иска повече newsm78

# 13
  • Мнения: 610
нашето меню е:
в 8.30часа-задължително попара с 3-4 сухара (друго неиска)
в 10.30 сокче на Теди- с банан,морков и ябълка
12.30 обядва манджичка
в 17.30 кремче или каша
19.30 вечера манджичка

# 14
  • Мнения: 953
Ето и нашето меню:

  7:00   Млечна каша с плодово пюре
12:00 Супата 2/3 и основното от ДК
16:00 йогурт или пасиран плод + АМ, или пък каша
20:00 АМ около 150-240 мл според апетита й
23:30 АМ
  3:30  за съжаление все още едно хранене с АМ 

Общи условия

Активация на акаунт