Отговори
  • Мнения: 129
Моето бебе се роди 2-3 седмици преди термина но с тегло 2200. Сега е на месец и половина и вече е към 3100. Днес обаче забелязах, че прави някакви тикове с ръцете от време на време. До сега не се беше случвало. Значи както му е свита ръката в лакътя прави по няколко пъти едно и също движение, нещо като по-силно трепване, дори като мах с ръката. Ама и аз как го обясних, дано да сте схванали нещо. Това докато спи.

Случвало ли се е бебетата ви да имат тикове? Това притеснително ли е? Изобщо как бяха с двигателното развитие в тези ранни месеци? На моето все още са му по-стегнати и свити крайниците (сравнявам с първото ми дете, то се роди на термина 3 кг). Е по-отпуснати са разбира се отколкото в началото, но все пак.

Кога почнаха да се обръщат децата ви от странично положение - на гръб. Моето все още не се обръща самичко по гръб, само си завърта главата назад.

Мерси предварително за отговорите   bouquet

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 14:52 от teti7

# 1
  • Мнения: 495
Детенцето ти е много малко.А минавало ли ти е през ума,че тези движения може да са подсьзнателни.Вьзможно е от уплаха,но нали не може да каже.Ако пьк продьлжат,посети д. невролог.Но моя сьвет е изчакаи.За щяло и нещяло да се изписват лекарст. и т.н.Според мен щом прави така докато спи,значи сьнува/ако може точно да се нарече сьнуване още/.

# 2
  • Мнения: 1 685
и моят син правеше така но с времето отмина Peaceпо-време на сън го правеше като че ли се стряска и ръчичките му трепереха.неврологат ни ми каза че не е нищо лошо само да не се повтаря постоянно това движение  иначе всичко е ок

# 3
  • Мнения: 54
И при нас има потрепвания от време на време. Доктора каза, че се дължат на недоразвитата нервна система при бебетата.

# 4
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И доносеният ми син правеше с единя крак потръпвания като тик. Казаха ми , че е нормално до 1 годинка ще изчезне максимум. Да изчезна.

# 5
  • Мнения: 139
Това, което описваш според мен е т.нар. синдром на Моро. Това е вродено и се израства. Наблюдава се при всички бебенца, но при недоносените е по-продължително.

# 6
  • Мнения: 108
mamajaba А знаеш ли нещо за  Шиен тоничен асиметричен рефлекс (Магнус-Клайн) , интересува ме кога трябва да отшуми. Моля ако някой го е наблюдавал при бебчето си да каже кога е отшумял  Hug

# 7
  • Мнения: 139
mamajaba А знаеш ли нещо за  Шиен тоничен асиметричен рефлекс (Магнус-Клайн) , интересува ме кога трябва да отшуми. Моля ако някой го е наблюдавал при бебчето си да каже кога е отшумял  Hug
Не мога да ти помогна. В интерес на истината това го чувам за първи път, но ще ми е интересно да науча повече по въпроса.

# 8
  • Мнения: 274
здравейте, имам едно питане относно дъщеря ни която е на 1,9 години. От близо 8-10 месеца прави някакъв нервен тик като си изкривява ръцете от китките стяга се цялата стиска зъби и трепери. Не мога да преценя точно при кои ситуации го прави но е твърде често напоследък. Когато се радва на нещо,когато недоволства, на площадката като и вземат играчка. Когато я взема да я прегърна тя се обръща към мен и натиска силно носа си към моя и пак така се стяга стиска зъби и трепери и някоя любима играчка като види така я натиска в носа си пак така се държи.  Някаква емоция изразява най-вероятно, но аз се притеснявам за нея. Родена е в 38 г.с. с тегло 2,470 кг. - недоносена 3 степен пише в епикризата. Проходи на 1,3 години. Според педиатърката е от зъбите , но тя от доста време е с изникнали всички зъби за тази възраст а и аз не виждам подути венци. Мисля да я заведем на невролог тази седмица но ми се иска и тук да чуя мнение - някоя от вас има ли детенце с такива симптоми, кога отшумяха притеснителни ли са? Благодаря Ви

# 9
  • Мнения: 1 685
аз мисля че невролога най-добре ще отговори на въпросите ви!дано всичко е наред!!!  bouquet

# 10
  • Мнения: 274
Благодаря, а за д-р Ралчева - Варна, някой знае ли нещо - координати, мнения?
Само за нея и д-р Щилянов съм чувала от Варна, може ли някой да ме насочи?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 965
Аз водих Вики при д-р Ралчева преди няколко месеца. Преглежда в терапията. Час записах на регистратурата (където се ходи, когато се вадят медицински с печат от психото). Аз лично не съм възхитена от докторката. Отидохме за едно, а тя ни паникьоса (без основание както се оказа впоследствие) за още 2 неща.
За д-р Щилянов съм чувала добри отзиви, но ние отидохме при Ралчева по препоръка на педиатърката ни (сега смятам, че направих грешния избор  Confused ).
Пиши после към кого си се насочила и отзиви, плс.

P.S. Вики също имаше един доста дълъг период, в който стягаше ръчичките в юмрук и в този момент стягаше и цялото тяло (включително и челюстта), чак трепереше. Но смятам, че това беше израз на емоция - беше му интересно да го прави. След това имаше период, в които пък симулираше, че не му стига въздуха - като види, че проявявам внимание в такива моменти и умишлено го повтаря.

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 09:46 от Viki_76

# 12
  • Варна
  • Мнения: 222
Viki 76, споделям опита ти. Ходихме при Ралчева по повод на "номер", който малкия правеше много редовно - изтягаше ръчички и крачета изпънати във въздуха и стоеше така доста време, може би се събираха сумарно към два часа на ден. Тя го прегледа (в частния си кабинет, защото по телефона ми каза, че в терапията часовете й са заети едва ли не с месеци напред) и каза, че става въпрос за израз на емоция. Скоро след това малкия спря да го прави, сега се сеща мнооого рядко. Обаче започна да се стяга и трепери също като детенцето ти и това на malka feya - това със стягането на цялото тяло, изкривяването/стягането на устичката, също и рамото му потреперва. Мен, честно казано, това много ме плаши. Извинявайте, ако ви отегча, но ще ви разкажа. За пръв път го направи това с потреперването в деня, в който падна от спалнята. В същия ден му изби и второто зъбче (което ме навежда на мисълта, че може и от зъбчето да е). Но тогава се бях шашнала заради падането и хайде посред нощ в спешното. Правиха скенер, който Ралчева (този път в спешното в терапията) се опита да разчете и ни каза, че от падането няма травма, но имал "първична корова атрофия на мозъка". Всички сте майки, сещате се какво ми стана, още повече, че с ченгел й измъквах от устата какво точно е това... Взехме снимките от рентгена и директно при Балев. Нищо, ама нищичко му няма на детето според него. А Ралчева, мила и любезна в частния си кабинет, в спешното направо ми идеше да й забия един, като пусна малкия да падне по гръб, като си приключи неврологичния преглед.
А за стягането и треперенето, малкия беше спрял да го прави до вчера. А преди 4 дни му изби трето зъбче. Само се моля да е от зъбките, както е казала педиатърката на malka feya, че изобщо не искам да си помъквам пак детето по лекари. Но ако се наложи, този път няма да е Ралчева.

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
сина ми прави така дори и до сега - точно това помахване, предимно като ес развълнува
но той имаше неврологични проблеми като бебе
не знам дали това е проблем или не...ъв ввсеки случай вече е добре, но това си остана...лека полека отшумява...но понякога пак го прави

аок нямаш друга причина да се притесняваш - надали е проблем
детето не е родено нито твърде рано, нито твърде дребно....освен ако не си имала проблемна бременост и нямаш причини да мислиш, че може да е оказано негативно влияние върху бебето

# 14
  • България
  • Мнения: 68
Момичета
не искам да ви плаша но нещата които описвате може да се определят като гърч.Най-добре да се консултирате със сериозен детски невролог и не отлагайте нещата..

Общи условия

Активация на акаунт