Как почиствате матрака си у дома?

  • 1 753
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Момичета интересуваме как почиствате матрака си?
Какви продукти използвате и други.........

# 1
  • София
  • Мнения: 4 294
Ами матрака не почиствам.
Прала съм калъфите на матраците, но на ръка
и са доста тежки и трудоемки, та се отказах.
Купих си протектори от Хепи дрийм, така матраците
се запазват и понякога мушкам самите протектори в пералнята  Peace

Трябваше по-рано да се сетя да ги купя  Wink

# 2
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ние ползваме покривка за матрак, не знам дали така се казва всъщност. Но се слага под чаршафите и се пере. Самият матрак, освен да го минеш с прахосмукачка, не знам как по друг начин.  newsm78 Ако го намокриш, ще вземе да мухляса.  Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Въобще и през ум не ми е минавало да си почиствам матрака Rolling Eyes Пера надматрачната стелка и до там.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 1 426
С прахосмукачка Рейнбоу.

# 5
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
С прахосмукачка. От една година ни е.

# 6
  • Мнения: 686
С прахосмукачката ги минавам поне веднъж на два месеца. А два три пъти в годината ги изкарваме на терасата на слънце да постоят няколко часа и ги забърсвам с влажен парцал.

# 7
  • София
  • Мнения: 11 102
С прахосмукачка Рейнбоу.

Именно !  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 4 397
Матрака ни е на Латекс има калъфка с цип 2-ти годишно я махам и нося ма химическо  Peace

# 9
  • Мнения: 745
Не съм прала матрак. Само с прахосмукачка го почиствам от време на време.

# 10
  • Мнения: 491
С Вениш за килими. Може и еретично да ви звучи, ама не съм измислила още друг начин. Налагало ме се е три пъти за последната година - след две напишвания на детето и едно омазване с шоколад. От една година се каня да извикам фирма с перяща машина да почистят матраците и диваните, ама само с каненето си оставам.

# 11
  • Мнения: 1 193
Нашият матрак е новичък, и си го минавам само с тупалката на Рейнбоу. Не ми се ще да го пера, че къвто съм карък - ще го прецакам.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Веднъж месечно го смуча с прахосмукачката и пера протектора, нищо повече.

# 13
  • На село
  • Мнения: 873
Нашият е на 6 години и определено има нужда от изпиране (ако не и от смяна  Mr. Green), но ни е много удобен, беше и скъп и затова засега ще си останем  него. След 2 поредни бебета има доста петна от храна, които не съм изпирала на момента. "Излизат" с  прах за пране и четка, но ме притеснява матрака да не мухляса, ако проникне влагата в дълбочина, затова си спим така на него - с петната. Иначе го чистя с прахосмукачка и го гладя отвреме-навреме  с ютия да поизтрепя акарите.
Въпросът ми е към тези, на които са им прали матраците с Рейнбоу (фирма) - как се изсушава, ако е изпран и от двете страни, налага ли се съхне на слънце? Каква е приблизително цената на основно изпиране, не само изтупване с тупалката, на двулицев матрак с размер 180x200см?

# 14
  • Мнения: 2 926
С прахосмукачка Рейнбоу действам  Peace

Общи условия

Активация на акаунт